Archiv 2012: Mladší žáci připravili Poličku o neporazitelnost

15. 04. 2012 | Petr Korbel | Mladší žáci - Přijet do Pardubic s nápisem Kometa na dresu není v současnosti úplně nejlepší nápad. Pocítili to starší i mladší žáci Poličky. Obě kategorie ve Svítkově ztratili svou letošní neporazitelnost. Nyní se budeme věnovat mladším žákům.

ERA Svítkov Stars - SK Kometa Polička  1 : 4 (0:1, 0:2, 1:1)

Zápasy se odehrály v sobotu 14. 4. Příznivci Komety nebraly výše uvedená varování příliš vážně a první zápas jim dal za pravdu. Vítězství hostů se ovšem nerodilo jednoduše, kluci kladli tuhý odpor a dostávali se i do šancí. V takovémto zápasu je ale třeba využívat každé nabídnuté příležitosti a k tomu chyběla ta trocha příslovečného štěstí. Kometa dokázala využít několika našich chyb a vsítit čtyři branky. Za náš tým v poslední třetině snižoval Vítek Kaštánek po asistencích Vojty Koukola a Honzy Strouhala. Trenér Jarda Novák si po zápase stěžoval zejména na málo častou střelbu a propadání ve středním pásmu.

ERA Svítkov Stars - SK Kometa Polička  4 : 2 (2:1, 2:1, 0:0)

Štěstí, které nám chybělo v zápase prvním, se na nás usmálo ve druhém. Možná sehrálo určitou roli i podcenění, pokud ano, tvrdě se Kometě vymstilo. Nejdůležitější bylo, že jsme se velmi záhy dostali do vedení 2 : 0 díky zásahům Vítka Kaštánka (Lukáš Novotný) a Honzy Strouhala. O góly se podělili obě lajny a klukům tak došlo, že každá Polička se dá porazit. Další minuty pak přinesly hokejbal, kterému nechybělo nic. Kometě se podařilo dvakrát snížit, kluci však vždy zareagovali a opět zvýšili na rozdíl dvou branek. Šťastnými střelci byli tentokrát oba do zápasu nasazení minipřípravkáři Martin Korbel (Vojta Koukol) a Lukáš Novotný (Vítek Kaštánek). Chyby z předchozího zápasu se neopakovaly, kluci podali skvělý kolektivní výkon, odrazili i nápor soupeře v závěrečné třetině, kdy mohlo dojít i k navýšení rozdílu po brejcích. Pochvalou tentokrát nešetřil ani trenér Petr Kopečný: Druhý zápas s Poličkou byl jedním z nejlepších zápasů, které jsme za poslední dobu odehráli. Všichni hráči makali naplno, úžasně si na hřišti pomáhali a zastupovali se. Ti, kteří se do zápasu moc nedostali, nebyli otrávení a povzbuzovali své spoluhráče. Je to historické vítězství a já jsem na své hráče náležitě hrdý!

Autor tohoto článku se pokusil nalézt poslední prohraný zápas mladších žáků Poličky a objevil jej více než před rokem, kdy dne 19. 3. 2011 zvítězil na samostatné nájezdy Hradec Králové.