Archiv 2012: Mladší žáci osmým týmem České republiky

23. 05. 2012 | Luboš Novotný | Mladší žáci - Po vydařeném semifinále MČR mladších žáků v Ústí nad Labem nás čekalo vysněné finále, kde se utkalo 8 nejlepších mužstev z celé ČR, a které se konalo v Praze na Palmovce. Bohužel tam už se k nám hokejbalové štěstíčko trochu otočilo zády.

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Vsetín       1 : 6 (0 : 1, 1 : 5, 0 : 0)

Jako první páteční soupeř ve finálové skupině nás čekal jeden z favoritů - Vsetín. Výšková převaha byla určitě na straně soupeře, ale celou první třetinu hráli kluci vyrovnanou partii. Bohužel tragický úvod druhé třetiny přinesl 5 gólů do naší sítě, kdy kluci jenom přihlíželi účelné hře soupeře. Čestný úspěch zajistil ve druhé třetině Vojta Novotný, který se prosadil s pozabrankového prostoru. Třetí třetina přinesla opět vyrovnanou partii, ale gól jsme neviděli, určitě i díky výborně chytajícímu gólmanu Vsetína.

SK Pedagog České Budějovice- ERA Svítkov Stars Pardubice         0 : 2 (0 : 0, 1 : 0, 1 : 0)

Odpoledne nás čekal favorit z největších SK Pedagog České Budějovice (budoucí mistr ČR). Opět byla výšková převaha značně na straně soupeře včetně gólmana. Někteří hráči by se určitě uchytili snad i v mladším dorostu. Celý zápas nás Budějovice tlačily, ale poctivou obranou a vynikajícím gólmanem jsme drželi čisté konto. V závěru druhé třetiny se domácí ujali vedení a snaha o vysněnou remízu se pomalu rozplývala. Kluci hru trochu otevřeli, přibylo pár šancí, zazněla i tyč, ale gól to nepřineslo. Druhý gól přidal soupeř až do odkryté branky při závěrečné power-play. Náš nejlepší výkon ve finálové skupině!!!

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad         0 :  2 (0 : 0, 0 : 2, 0 : 0)

K rozhodujícímu sobotnímu zápasu, který mohl zajistit ještě teoretickou šanci na postup do čtvrtfinále, se proti nám postavil dobře známý Letohrad. Zápas byl jako vždy vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale v polovině zápasu soupeř dvakrát využit našeho zaváhání a na rozdíl od nás mířil přesně. Bohužel musíme uznat, že soupeř byl o trošku lepší i šťastnější a zaslouženě vyhrál.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – ERA Svítkov Stars Pardubice  2 : 1sn (0 : 0, 0 : 1, 1 : 0 – 1 : 0)

Zápas o sedmé místo přinesl „pardubické derby“.  Výborný zápas na obou stranách přinesl mnoho hezkých akcí a tvrdých střetů, ale v první třetině kralovali brankaři. Ve druhé třetině nás poslal do vedení krásnou střelou kapitán Honza Doležal. Kluci zvýšili útočné manévry, ale střelecké trápení z celé finálové skupiny pokračovalo a bohužel soupeř v závěru třetí třetiny srovnal. V prodloužení a celý zápas jsme měli více ze hry, ale gól nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Za nás byl jediným úspěšným střelcem Honzík Strouhal a bohužel polabinský soupeř se trefil 3x a bylo rozhodnuto.

Finálová skupina bohužel vítězství nepřinesla, ale musíme si uvědomit, že kluci sehráli naprosto vyrovnaná utkání s týmy celorepublikové špičky. I tak kluci obsadili krásné osmé místo v rámci celé České republiky. Super výsledek!!!

Slovo trenéra Petra Kopečného:

Po vydařené semifinálové skupině jsme se jeli utkat s nejlepší osmičkou v ČR! Jak již všichni předesílali, už tento krok byl velký úspěch a jsme první, kdo dokráčel v našem klubu tak vysoko.
Po přečtení hodnocení "konkurenta" p. Bittnera z Alfy (taktéž se dostali do finálové skupiny) mám podobné pocity. Taktéž jsme neposilovali hokejisty. Hráli čistokrevní hokejbalisté (až na Víťu Kaštánka, který si však svým přístupem o místo v týmu řekl a chodil na tréninky). Pro kluky to byla neuvěřitelné škola.

Když pominu první vyjukaný zápas proti Vsetínu (1:6), tak v každém zápase jsme dostali max. 2 branky... Od Mistrů ČR z Budějovic druhou až do prázdné branky, od Alfy až na nájezdy... S obrannou činností jsem tedy spokojen, pata nás ale pálí v útoku...

Před sezonou bych absolutně nehádal, že tento tým se dostane až takhle daleko, tomu by věřil blázen jen                         . Kluci však celý rok makali, dřeli a po zásluze se dostali tam, kam se dostali. Tímto bych jim chtěl poděkovat a jsem velice rád, že mi i po prohraných zápasech ve finálové skupině přišly od kluků sms , že to byla výborná sezona, super parta a že se jim těžko bude odcházet do starší kategorie.