Archiv 2012: Mladší žáci měli s Poličkou body na dosah

06. 10. 2012 | Petr Korbel | Mladší žáci -  Ty tam jsou doufejme časy, kdy naše žáky Polička válcovala jak na běžícím pásu. I tak je zisk bodů z utkání s tímto soupeřem úkol velmi těžký a tentokrát se nezadařilo, byť zejména v prvním zápasu k nim nebylo vůbec daleko.

Do sobotních zápasů jsme nastoupili oslabeni o čtyři věkově mladší žáky. Dva absentovali vinou zranění, jeden díky nemoci, Vojta Novotný si plnil úkoly v mladším dorostu. I tak náš tým z větší části přípravkového věku ostudu neudělal.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 1 : 2

Pohledná první třetina nabídla hokejbal, ve kterém jsme měli více ze hry my, z čehož rezultovalo vedení z hole Lukáše Novotného 1 : 0. Po přestávce se kluci trochu začali bát o výsledek a Polička začala získávat na vrch, nicméně ve druhé třetině žádný gól nepadl. Za ustrašený výkon jsme zaplatili daň ve třetí třetině, kdy se Poličce podařilo zápas otočit. Dvakrát škoda šancí, které jsme během zápasu zahodili.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 2 : 4

I druhý zápas byl svižný a pohledný. Bohužel Poličce se podařilo během první třetiny trestat naše chyby a odskočila do vedení 0 : 3, přičemž jeden z gólů padl bezprostředně po nepotrestaném úmyslném zásahu loktem do hlavy našeho hráče. Poté se hra vyrovnala, přičemž se občas dařilo soupeře chvílemi zatlačit do obranné třetiny. Nicméně náskok Poličky z první třetiny se již nepodařilo dotáhnout, skórovali jsme pouze dvakrát z hole Lukáše Novotného, který svou pověst střelce začíná z nižších kategorií přenášet i do mladších žáků, a Matyáše Bláhy. Soupeř též ještě jeden zásah přidal.

I když tým postrádá některé klíčové starší hráče, je schopen hrát pohledná utkání. Trenér Petr Kopečný nešetřil kritikou týmu za hru ve druhé a třetí třetině. Za druhý zápas sklidili hráči pochvalu, i když skončil rozdílem dvou gólů v náš neprospěch. Velkou část týmu čeká zítra turnaj přípravek ve Svitavách.

Soupiska: Lukáš Novotný, Dominik Choutka - Milan Flos, Jakub Novák, Jakub Jošt, Jaroslav Novák, Marek Hemžský - Lukáš Novotný II, Martin Korbel, Jiří Naštický, Matyáš Bláha, Jiří Dudík, Petr Král