Archiv 2012: Mladší dorost opět bez bodu, konečně však vstřelil góly

15. 11. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - Kluci o uplynulém víkendu absolvovali domácí zápasy proti severočeským soupeřům. Obsáhlý materiál o obou zápasech nám zaslal asistent trenéra Martin Bláha:

V sobotu 10. 11. 2012 jsme v naší Stars aréně přivítali HBC Pento Most. S tímto soupeřem jsme v prvním utkání na jeho půdě utrpěli debakl 10:3. S vědomím toho, jak silný soupeř nás čeká, jsme se celý týden poctivě připravovali. Vzhledem k naší střelecké nemohoucnosti z předchozích kol, jsme se zaměřovali v přípravě na střelbu z první, z pohybu, na situace jeden na jednoho a důraz před brankovištěm.

Pro toto utkání jsme měli k dispozici 14 hráčů do pole a dva brankáře. Svou premiéru na lavičce extraligového dorostu si odbyl věkově (ne však výkony) ještě mladší žák, Lukáš Novotný. Hráči byli odhodláni soupeře se nezaleknout a vlétnout na něho hned od úvodní buly. To se nám také dařilo. Dokázali jsme soupeře přehrávat po celém hřišti a dostávali jsme se i ke střelám. Žádná z nich však bohužel neskončila za zády hostujícího Waltera. Naopak Pentu se podařilo v sedmé minutě vstřelit šťastnou branku 0:1. Hrálo se v rychlém tempu a řekl bych, že jsme byli lepším týmem na hřišti. Snažili jsme se překonat hostujícího brankáře a srovnat stav utkání. Bohužel se nám to však nedařilo. Naopak soupeř tři a půl minuty před koncem první třetiny udeřil po druhé 0:2. Do prostřední části hry jsme vcházeli s odhodláním prolomit konečně střeleckou smůlu a vstřelit kontaktní branku. Času na obrat v utkání bylo ještě dost a naši borci pro to chtěli udělat maximum. Další ránu jsme však dostali opět v sedmé minutě. Soupeř opět skóroval a na světelné tabuli již svítil stav 0:3. Hecovali jsme své svěřence k většímu tahu na soupeřovu bránu a k větší vůli po vítězství. Nebyl důvod klopit hlavy. Když Pento vstřelilo v první polovině utkání tři branky, proč my bychom nemohli ve druhé vstřelit hned čtyři a urvat tak body na svou stranu. Celá střídačka žila tímto vědomím a chlapci se snažili ze všech sil. Branka Mostu však byla dnes pro naše střelce zakletá. Stejně tak byla prokletá sedmá minuta každé třetiny. I v poslední periodě jsme totiž v této minutě inkasovali, když soupeř využil přesilovou hru. Stav tak byl 0:4 ve prospěch Penta a i přes tlak našeho týmu a možnost dvou přesilových her se do konce utkání již neměnil.

Slovo závěrem: Naši borci hráli proti silnému soupeři bez zbytečného respektu. Nebáli se hrát balónem, vymýšlet kombinace v hloubi obranného pásma soupeře a dosti znatelně se zlepšila i střelba. Byl to z jejich strany skvělý výkon, za který na ně můžeme být právem hrdi. My jsme byli týmem, který měl na hřišti více ze hry, ale soupeř byl tím, kdo střílel góly, na které se hokejbal hraje. I přes porážku našim borcům patří za předvedený výkon veliký dík.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice vs: HBC Pento Most 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Střely na branku: 23:26 (6:7, 9:13, 8:6)

Vyloučení: 4:3, přesilovky: 3:4, využití 0:1, v oslabení 0:0

V neděli 11. 11., tedy na svatého Martina, nás čekal soupeř Elba DDM Ústí nad Labem. V Elba aréně jsme s tímto soupeřem sehráli velmi vyrovnané utkání, které jsme prohráli po velké individuální chybě 3:2. Oba trenéři i kapitán Stars jsou nositelem jména, které se v neděli oslavovalo a tak toužili po krásném dárku ke svým jmeninám v podobě vítězství.

Pustili jsme se do utkání s velmi zodpovědnou hrou od zadu. A snažili se bojovat o každý míček. Pokoušeli jsme se získávat pásmo zavážením, nebo nahazováním na gólmana. Obojí se dařilo a ve čtvrté minutě vsítil první branku Stars kapitán Martin Pitthard. Pokračovali jsme ve velmi pozorné obraně a pokoušeli jsme se své vedení ještě zvýšit. V jedenácté minutě však soupeř využil nepozornosti a nedůrazu našich obránců na brankovišti a vyrovnal na 1:1. Bohužel jsme se dopouštěli faulů, které byly rozhodčími trestány. Dokonce jsme hráli i tři proti pěti na štěstí pouhých šest vteřin. Toto oslabení jsme přežili, avšak v následné nevýhodě jednoho muže v poli jsme obdrželi branku 1:2. Další přesilovku jsme soupeřům nabídli hned v zápětí a ten nás svou dobrou hrou v početní převaze výtečně přehrával. Na štěstí toto oslabení přerušila přestávka. Za každou cenu jsme si chtěli pohlídat začátek druhé periody a zbytek oslabení ubránit. Elba však byla jiného názoru a opět po nedůrazné hře našich hráčů na vlastním brankovišti vstřelila gól 1:3. Makali jsme jako o život a snažili se vstřelit kontaktní gól. Stupňovali jsme svůj tlak, ale bohužel jsme se opět dopouštěli faulů. V čase 23:04 se Ondřeji Bělouškovi podařilo vstřelit branku a snížit na 2:3. Chtěli jsme využít zaskočení soupeře a pokusit se skóre srovnat. Naše překotná snaha však končila opět faulem z naší strany a v ponechané výhodě jsme soupeře faulovaly znovu. Čekali nás předlouhé dvě minuty ve třech proti pěti. Tuto nevýhodu jsme zvládali překvapivě dobře. Všechny trojice, které se v tu dobu na hřišti střídali, hráli velmi zodpovědně. Když z trestu zbývali pouhé dvě vteřiny, soupeř bohužel opět skóroval. Prostřední část hry jsme prohráli 1:4. Nepříznivý stav na výsledkové tabuli 2:6 nás nakopl k sebrání posledních zbytků sil. Hráči byli rozhodnuti pro týmový úspěch na hřišti třeba „umřít“. Vyvarovali jsme se faulování a sypaly na branku soupeře jednu střelu za druhou. Žádná z nich však bohužel nenašla cestu za záda pozorně chytajícího ústeckého Černého. Naopak soupeř znovu udeřil. Využil jednu z mála střel, ke které jsme ho v poslední části hry pustili, a zvýšil stav utkání na hrozivých 2:7. Ve třetí třetině jsme Elbu přestříleli 17:6. Chtěli jsme bojovat do posledního hvizdu. Jeden z našich obránců však neudržel nervy na uzdě a krosčekem naše šance omezil. Po cestě na trestnou lavici obdržel ještě deseti minutový osobní trest za nesportovní chování. V čase 42:34 vstřelil po Votavově tvrdé střele od modré čáry branku Pavel Michal a vykřesal tak ještě jiskřičku naděje 3:7. Náš tlak sílil, ale času již nebylo mnoho. Další branku se nám ještě podařilo vstřelit po Pitthardem dobře vyhraném vhazování Bezdíček 4:7. Do konce utkání zbývalo pouhých 15 vteřin, přesto jsme vzali timeout a pokusili se v následné power play výsledek ještě upravit. To se sice nepovedlo, ale power play byla z našeho pohledu sehrána velmi dobře. Dokázali jsme ještě dvakrát ohrozit soupeřovu bránu, ale na konečném stavu 4:7 se již nic neměnilo.

Slovo závěrem: Konečně se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu a podařilo se nám vstřelit nějaký ten gól. Všechny formace hráli výtečně a bojovně. I za nepříznivého stavu se naši borci nevzdávali. Za odvedenou práci musíme pochválit hlavně třetí formaci, která v každém svém působení na hřišti zajistila, že první lajna začínala buly v útočném pásmu. Bohužel jsme opět odhalili další nedůslednosti v naší hře. Tento fakt, ale ještě více fakt, že jsme v dnešním zápase měli osm vyloučení, ze kterých plynulo pro Elbu sedm přesilových her, zapříčinil, že všechny body odvezl soupeř. Zkušený soupeř tři ze sedmy nabídnutých přesilovek využil a zajistil si tak rozdíl v konečném účtování dnešního utkání.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice vs: Elba DDM Ústí nad Labem 4:7 (1:2, 1:4, 2:1)

Střely na branku: 29:26 (7:10, 5:10, 17:6)

Vyloučení: 8:4, přesilovky: 4:7, využití 0:3, v oslabení 0:0