Archiv 2012: Koupání s Medvědy výhru nepřineslo

09. 05. 2012 | Adam Vašina | Oblastní liga – Fotka u článku dokonale ilustruje podmínky panující v naší Bylanka aréně během sobotního večera.

Už půlhodiny před prvním semifinálovým zápasem začalo vydatně pršet, chvílemi se přidalo i krupobití. Slova klidu vnesl do kabiny nejmenovaný hráč domácích svým výrokem „kluci v pohodě, to je jen jeden mrak, to rychle přejde, támhle už vidím sluníčko“. Na vaše otázky odpovídám v pořadí: Ne, nebyl to jeden mrak. Ne, nepřešlo to rychle a ne, sluníčko jsme nikdo zbytek večera neviděli.

Svítkovský bazén zpočátku více sedl domácím, kteří se po gólu Vašiny (shoda jmen s autorem článku je čistě náhodná) ujali ve druhé minutě vedení. Bouřlivé oslavy vedení však ani nestihly odeznít a už bylo vyrovnáno. Kde se vzal, tu se vzal, najednou byl sám před Danihelkou kapitán hostí Borovec a ten si se zakončením poradil. V osmé minutě ale přidal druhý zásah domácích Hejkrlík a vše se zdálo býti znovu na dobré cestě.

Medvědi, jež mají svou farmu i v NHL a pro případný pátý duel budou povoláni hráči jako Chára či Seguin, otočili skóre během sedmi minut druhé třetiny. Domácí se pak snažili usilovně dobýt svatyni Jeřába. To se povedlo až střelci nejpovolanějšímu, Pavlu Šprinclovi.

Na úvod třetí části se však stalo to nejhorší možné. Dva domácí hráči si dávali po vyhrané buly přednost tak dlouho, až jim míček vyfoukl Šťastný (po zápase s velkým i malým š) a vstřelil vítězný gól. Domácí už totiž Jeřába nepřekonali a tak se mohla Medvědí družina s Rákosem ve svém středu radovat z vítězství.

Sobota: ERA Svítkov Stars „B“ – Hbc Medvědi Pardubice 3:4 (2-1,1-2,0-1)

Branky Svítkova: Vašina(Vokál, Hanč), Hejklík(Jirsa), Šprincl(Homola)

Střely:  17-26

Vyloučení: 1-1

Využití přesilovek: 0-0

Sestava Svítkova: Všichni kromě Stardy, Žakyse, Černi, Pazdyho a Miškyna.

V neděli už sice počasí bylo fajn a Rákos se někde věnoval jiným koníčkům, ale tím pozitiva končila.

V první třetině diváci gól neviděli, i přesto, že oba týmy celkem pilně střílely. Oba brankáři se však překonávali a tak skóre bylo 0-0.

Ve druhém dějství však góly začaly padat. Nejdřív se prosadil Černický.Medvědi však bleskově odpověděli a bylo to 1-1. Svítkov však znovu využil svou převahu a branku přidal kanonýr Šprincl. Odpověď i na tento gól přišla za necelé tři minuty. Ani po dvou třetinách tak neměl žádný z týmů k výhře blíže.

Ve třetím dějství byl Svítkov jasně lepší a převaha vygradovala gólem ve 39. Minutě z hole Zděnka. Vše vypadalo slibně, domácí byli lepším týmem na hřišti a vypadalo to, že si dokráčí k vyrovnání série. Pak však přišlo něco neskutečného. Medvědi totiž během 18ti vteřin dali dva góly a vše bylo jinak. Domácí pak jen marně dobývali Jeřábovu branku. Medvědi tedy vyhráli a ač to domácí mohou považovat za nespravedlivé, tak i takové zápasy ke sportu patří.

Věřme, že utečeme z lopaty Medvědům tak, jako jsme utekli z lopaty (nebo vidlí) Prachovicím!

Neděle: ERA Svítkov Stars „B“ – Hbc Medvědi Pardubice 3:4 (0-0,2-2,-0)

Branky Svítkova: Černický(Zděnek), Šprincl(Seidl), Zděnek(Černický,Hejkrlík)

Střely:  42-39

Vyloučení: 3-7

Sestava Svítkova: Všichni kromě Pazdyho.