Archiv 2012: Dorostenecké městské derby

24. 10. 2012 | Martin Bláha | ladší dorost - V sobotu 20. 10. se odehrálo první letošní pardubické derby v rámci extraligy mladšího dorostu. Článek o něm nám zaslal asistent trenéra Martin Bláha:

V mlhou zalité Stars aréně zkřížili v sobotu od 14:00 hodin své hole hráči mladšího dorostu místních Stars, s týmem z druhého břehu Labe Autosklem-H.A.K Pardubice. Autoskláři dorazili k utkání také velmi citelně oslabeni. Jejich sestava činila pouhých 8 hráčů do pole a gólmana. My jsme měli i přes vysokou marodku k dispozici tři útoky a pět obránců, když naše marody zastoupili hráči starších žáků Jakub Král, Daniel Půlpán a Ondřej Modrý. A svou premiéru si v extralize MD odchytal brankář starších žáků Lukáš Synek.

Bylo nám jasné, že Alfu ve slabší sestavě už asi nikdy nepotkáme. A tak jsme byli plně rozhodnuti, udržet všechny body u Bylanky. Hráči měli trenérem naordinováno vyhrávat buly, snažit se co nejrychleji napadat soupeře a snažit se donutit ho hrát rychlý a běhavý hokejbal. Tak, aby nepočetné lavičce „Alfy“ došly co nejdříve síly. Po celou první část hry se hrál velmi pohledný hokejbal ze strany obou soupeřů. Nedá se říci, že by jeden či druhý měl nějak výrazněji navrch. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny však dostal balónek za Synkova záda Autosklář Praus a tak jsme opět odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 0:1. Ve druhé třetině jsme chtěli otočit stav utkání na svou stranu. To však nebylo tak jednoduché, jak si někteří z nás asi mysleli. Nebyli jsme schopni soupeře unavit a tak osm neúnavných na straně Autoskla začalo úřadovat po svém. Po velmi hrubých individuálních chybách našich hráčů, z pravidla v soubojích jeden na jednoho, ale i kvůli nízké střelecké potenci našich borců „Alfáci“ postupně navýšili skóre na 0:3. I na naše Stars došla konečně řada a to v 27 minutě, když překrásně sehranou buly vybídl Horák ke skórování Pittharda. Kapitán „Píďa“ nabídku přijal a nechytatelnou bombou snížil na 1:3. Vstřelili jsme kontaktní branku a věřili, že teď se konečně začne dařit také nám. O minutu a půl déle však soupeř opět skóroval a uklidnil tak ze své strany situaci 1:4. Aby toho nebylo málo, chopil se míčku Josef Česák a po dalších 53 vteřinách, když si z našich borců udělal kuželky ke svému průniku, vstřelil další gól 1:5. Nálada v naší kabině nebyla zrovna veselá, spíše bych řekl, že byla na bodu mrazu. Bylo dost těžké přesvědčit hráče, aby svou poraženeckou náladu laskavě ze sebe oklepali a nechali ji v kabině. A na hřiště se vrátil tým odhodlaný zvítězit. Povedlo se, poslední část hry jsme měli daleko více ze hry, nežli soupeř. Snažili jsme se střílet ze všech pozic, což nám však pozorně bránící soupeř stěžoval. Náš tlak postupně sílil a bylo jen otázkou času, kdy ho konečně přetavíme v branku. To se však ve 37 minutě paradoxně povedlo našemu soupeři, když využil zmatků v naší obraně a závaru na Synkově brankovišti. Tato branka však na konec rozhodčími nebyla uznána, neboť se v duchu fair play kapitán Autoskla Jakub Ryba přiznal rozhodčím k tomu, že míček do brány kopl nohou. Za toto rozhodnutí se mu dostalo potlesku všech zúčastněných a i teď bych mu chtěl vyjádřit „RESPECT“. Do konce třetí třetiny se již skóre neměnilo a tak si Autoskláři odvezli přes Rosický most všechny tři body.

Slovo závěrem: V tomto utkání jsme měli velmi hezké momenty, kdy jsme byli o mnoho lepší, než náš soupeř. Bylo to v první a poslední části hry. Prostřední perioda nám naopak nevyšla ani v nejmenším. Velké množství prohraných buly, nesoustředěnost, nepozornost a opět nedobrá komunikace z naší strany vedli ke zbytečným individuálním chybám, které jsme pokaždé zaplatili gólem.

TJ Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Autosklo H.A.K Pardubice 1 : 5 (0:1, 1:4, 0:0)

střely na branku: 16:18 (3:8, 6:7, 7:3)

vyloučení: 2:4, přesilovky: 4:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0