Archiv 2012: Domácí výhry mladších žáků nad Sršni

31. 03. 2012 | Petr Korbel | Mladší žáci - V sobotu 31. 3. si mladší žáci připsali první jarní vítězství nad týmem Sršňů ze Svitav.

ERA Svítkov Stars Pardubice - HBC Sršni Svitavy 7 : 0 a 6 : 2

Svitavští Sršni patří přesně mezi ty týmy, od nichž se letos ještě čekají povinné body, ale zároveň si jejich ziskem nemůžete být ani za mák jisti. První zápas byl ovšem jednoznačný. Kluci se uklidnili jednogólovým vedením hned v úvodu a postupem času pomalu a nezadržitelně navyšovali skóre až na konečných 7 : 0. Nebýt obětavosti Sršňů a šikovného brankáře, mohl být rozdíl ještě větší.

Na začátku druhého zápasu se objevila klasická bolest v podobě pocitu, že se soupeř porazí sám, znásobeném stravovací nedisciplínou v době pauzy. Z letargie kluky probral až první gól Sršňů v síti z prvního zápasu nepříliš rozchytaného Lukáše Novotného. Kluci zvýšili obrátky, ale až do konce první třetiny nechali pouze vynikat brankáře Svitav. K tomu navíc hned z úvodního buly druhé třetiny unikla jedna z hostujících dlouhonových gazel a z následného přečíslení šly Svitavy již do dvougólového vedení. Jakmile se ale našim klukům podařilo prolomit střeleckou nemohoucnost a snížit na 1 : 2, začal se druhý zápas podobat předešlému a konečné skóre vyznělo v poměru 6 : 2 pro naše barvy. Povinné body zůstaly doma, jen přístup ze začátku druhého zápasu by se jindy mohl vymstít.

Slovo trenéra Petra Kopečného:

Zápas proti Svitavám byl velice klíčový pro případný postup do semifinále. Vzhledem k nevyzpytatelnosti jsme do zápasu nominovali 2 kompletní lajny a 3 náhradníky. Nakonec se do hry dostali všichni a nikdo si nemohl stěžovat na malou vytíženost. Možná jen náš golman v první zápase, který jsme odehráli famózně a soupeř nás ohrozil počtem střel, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Druhý zápas byl diametrálně odlišný. Po vedení Svitav 0:2 jsme s hráči důrazně promluvili a ti si uvědomili, že pokud chceme jet jako tým na semifinále, musíme také jako tým hrát. 6-ti góly jsme zvrátili vývoj utkání a připsali si 6 bodů.