Archiv 2012: Domácí utkání extraligy MD přinesla bodový zisk

04. 10. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - V neděli 30. 9. si naši mladší dorostenci připsali první extraligové body poté, co den před tím vysoko podlehly Kladnu. Podrobné zprávy nám připravil asistent trenéra Martin Bláha:

Poslední zářijový víkend, bylo hokejbalové hřiště u Bylanky plně vytíženo. Hrála se tu utkání 1. ČNHbL, 2. ČNHbL, KHbL a náš mladší extraligový dorost čekala další dvě kola letošního ročníku. Po čtyřech kolech jsme zatím neměli na svém kontě ani bod a s tímto nepříznivým stavem jsme byli odhodláni konečně něco udělat. Nejblíže, ke zisku prvních bodů jsme měli v minulém kole v Ústí nad Labem, kde jsme s domácí Elbou sehráli víc, než vyrovnané utkání. O výsledku tohoto duelu rozhodl na konec fakt, že jsme se dopustili oproti soupeři jedné chybičky na víc. Když jsme nedokázali zužitkovat vyhranou buly v obranném pásmu a umožnili tak soupeři vstřelit vítěznou branku. Tak, že na konec jsme body z Ústí nepřivezli.

V sobotním popoledni jsme v naší aréně přivítali celek HBC Alpiq Kladno. Chtěli jsme navázat na svou výtečnou hru z Ústí, v trénincích jsme se celých volných 14 dní soustředili na zlepšení hry jeden na jednoho, jakož i zlepšení obranné hry celého týmu. Pramálo nám to však bylo platné, hráči se tentokráte nemohli spolehnout na rady renéra Martina Komárka, který z rodinných důvodů na lavičce chyběl. Tento fakt  však dle mého názoru nebyl hlavní příčinou toho, co se na hřišti hned od úvodní buly začalo odehrávat. Naši borci opět zapomněli, že hokejbal je hlavně o komunikaci a soupeř toto naše zaváhání již ve 13 vteřině utkání trestal po svém. Po prohrané úvodní buly a zavezení pásma soupeřem, nastalo v naší hře takové mlčení a chaos, který snad ani jinak než gólem v naší síti skončit nemohl. Pokoušeli jsme se vnést do naší hry klid, komunikaci a systém. Vše však bohužel opět troskotalo na hlavách našich hráčů. Ti prostě pokud dostanou gól, začnou klopit hlavy a přestanou se úplně snažit. Na střídačce, na které panuje již po 13 vteřinách hry poraženecká nálada, se pracuje opravdu špatně.  Trenéři se sice snažili se svými svěřenci něco udělat, vlít jim do žil novou sílu a optimismus, vždyť jsme v tu chvíli měli před sebou skoro celé utkání. Nebylo to však nic platné. Někteří hráči jim svými výroky jejich práci velice stěžovali. Netuším, kam se poděla věta NIC, NEŽ TÝM!!, kterou má dorost za svůj pokřik. Někteří z nás bohužel berou tento pokřik, jako prázdná slova a svým přístupem tak kazí hru svým spoluhráčům a dobrý dojem z vystupování týmu, jako celku. Soupeř na hřišti kraloval rozdílem třídy a náš gólman si chvílemi musel připadat jako trosečník. Stále se totiž ocital tváří v tvář přesile soupeřů, kteří na jeho svatyni vysílali jednu střelu za druhou. Jen díky jeho výkonu jsme první třetinu prohráli jen 0:3. Přestávka v naší kabině byla velmi hlasitá. Trenéři se snažili hráče motivovat a zvednout jejich sebevědomí. Vysvětlili jsme si vše potřebné, nahecovali se a znovu vyrazili do boje. Tvar hry se však vůbec nezlepšil spíše naopak a tak i druhou část hry ovládl soupeř. Výsledková tabule hlásila po 30 minutách hrozivé skóre 0:7. Stáhli jsme hru na dvě pětky a někteří hráči dostali po zbytek utkání volno. Ti, kteří ještě byli odhodláni s výsledkem něco udělat, se do soupeře pustili s velkou vervou. V poslední části hry jsme Kladno přestříleli a po využité přesilovce v závěru utkání jsme zaznamenali alespoň čestný úspěch. Pravdou však je, že soupeř již ve třetí třetině polevil a spíše se snažil šetřit síly na další hrací den, kdy ho čekalo Pardubické Autosklo. V utkání jsme sehráli vysoký počet oslabení, za které bych chtěl naše hráče pochválit v pěti oslabeních, dokázali velmi pozorně bránit tlak soupeře a ani jedna Kladenská přesilovka tak neskončila gólem. Oproti tomu jsme však byli schopni využít pouze jednu ze šesti nabídnutých přesilových her.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Alpiq Kladno 1:7 (0:3, 0:4, 1:0)

Střely na branku: 22:40 (6:16, 6:17, 10:7)

Vyloučení: 7:8, přesilovky 6:5, využití 1:0

V neděli, opět ve 12:30 jsme nastupovali k dalšímu utkání extraligy MD. Tentokráte proti Kovu Praha, se kterým jsme před začátkem sezóny změřili síly na turnaji MD v Hradci Králové. Kde jsme nejprve ve skupině tento celek porazili 6:1, abychom v zápětí v utkání o medajli 1:0 podlehli. Po včerejším výprasku se zdálo, že jsou všichni dobře naladěni a odhodlání konečně vybojovat nějaký ten bod. Nastoupili jsme k utkání s bojovým malováním v obličejích a posíleni o obránce Aleše Kudláčka, který v sobotu bohužel chyběl. Do útoku se již také zapojil Marek Burgert, který v sobotu stál, ale svým přístupem na střídačce si Martinu Komárkovi opět řekl o místo v sestavě. Začali jsme na tři útočné formace a pět beků. Toto rozložení sil se později ukázalo, jako úspěšné. Jak by také ne, družstvo mělo opět na střídačce svého hlavního coacha Martina Komárka a tak se mohlo pokusit vybojovat v tomto důležitém utkání první letošní vítězství. První pětka, tvořená Pitthardem, Bělouškem a MŽ Vojtěchem Novotným byla hned od začátku při chuti. Hráči mezi sebou komunikovali, a to jim pomáhalo dostávat se do slibných situací. Sypali na branku Kova slušný příděl střel. Ty však vždy končili ve výstroji pražského brankáře. V 6 a následně 8 minutě se však po spolupráci celé formace dokázal prosadit „Píďa“ Pitthard a k radosti Svítkovských fanoušků na tabuli svítil stav 2:0. Soupeř ještě v první části hry dokázal využít přesilovou hru a snížit na rozdíl jedinné branky. Trenér o přestávce znovu připomenul svým svěřencům, na co nesmějí  v dalším průběhu utkání zapomínat, aby tento zápas pro nás mohl dopadnout vítězně. I nadále jsme měli více ze hry a i ve druhé periodě jsme soupeře výrazně přestříleli. Ten však zlepšil svou hru v obranném pásmu a i jeho brankář se blýskl výtečnými zákroky. Stejně skvěle však chytal i náš „Jéňa“ a bylo na něm vidět, že si neskutečně věří, což dokázal svou dobrou hrou holí při rozehrávkách. Hráči Kova se do jeho blízkosti nedostávali zase tak často, o to však nebezpečnější mohli jejich střely být. Honza však nenechával nikoho na pochybách v tom, že je vynikajícím brankářem a že velká práce Svítkovského trenéra gólmanů Ondřeje Almášiho přináší zasloužené ovoce. V čase 25:53 přetavil velký tlak druhé formace v uklidňující gól Pavel Horák. Tlak domácích neskutečně sílil, avšak do konce druhé periody se stav již neměnil. Do poslední části hry jsme vstupovali za velmi příznivého stavu a odhodláni nenechat se již o vítězství připravit. To by však naším soupeřem nesměl být tým Kova vedený coachem Michalem Krčkem. Soupeř  se chtěl o výsledek utkání ještě porvat a tak jsme se již nedostávali k tolika vyloženým situacím v jeho obranném pásmu. V 38 minutě se nám podařilo využít krasavcem našeho týmu Jiřím Doležalem nabídnutou přesilovou hru a získat tak potřebný klid do našich řad. Ondřej Běloušek, který byl do dnešního dne téměř osamoceným střelcem našeho týmu se v dnešním klání ukázal jako výtečný nahrávač a pomohl tak zařídit dva, ze čtyřech vstřelených gólů. Po 45 minutách konečně v letošní sezóně extraligy MD svítil na výsledkové tabuli stav 4:1 ve prospěch Svítkova. Tento zasloužený úspěch hráči oslavili několika pokřiky ve středovém kruhu a poděkováním výborným fanouškům, kterých se v aréně sešel více, než slušný počet.

Slovo závěrem:

Klidný závěr utkání nám svou chybou nabídl hostující Hartman, který po vzájemné potyčce s domácím Burgetem vyfasoval od rozhodčích 2+TH (nutno podotknout, že ani jeden z hráčů nešel do souboje s úmyslem protihráče zranit, souboj vyplynul ze hry). A tak se nám nabízela možnost pokusit se ještě zvýšit skóre. Pěti minutovou přesilovou hru nekončící vstřelenou brankou, však dokázalo Kovo ubránit a na stavu se již nic neměnilo.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice vs. TJ Kovo Praha 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Střely na branku: 37:11 (15:4, 16:4, 6:3)

Vyloučení: 4:5, přesilovky 2:2, využití 1:1