Archiv 2012: Derby: Svítkovské hvězdy blýskají za tři body

17. 09. 2012 | Robert Koch | A tým - V neděli 16. 9. odehrál náš A tým derby mnohem tradičnější, než nedávné s Alfou, a to s týmem HC Jestřábi Přelouč. Průběh vítězného zápasu i komentář trenéra nám dodal Robert Koch:

HC Jestřábi Přelouč - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 7

Třetiny: 0:1, 1:2, 2:4

Střely: 8:9, 7:12, 7:14 - celkově: 22:35

Přesilovky: 6:5

Využití: 1:3

Průběh k zápasu:

Na zápas jsme se připravovali ještě v útrobách domácího stánku u Bylanky. Řekli jsme si, co chceme na Jestřáby zahrát, a jelo se do malé vísky na okraji Pardubic.

Hned na začátku zápasu jsme na soupeře prostě vlítli a nenechali jim žádný prostor ke hře. V čase 5:14 jsme se dokázali prosadit prvním gólem, který vstřelil hráč Minařík - pěkným průnikem od mantinelu přesnou střelou do horní části branky. I přes více šancí na naší straně po podařených rotacích a průnicích od mantinelu se do konce třetiny nic dalšího nestalo.

Ve druhé třetině jsme dostali vyrovnávající branku, která nás nakopla k ještě aktivnější hře a v rozmezí minuty a půl na konci druhé třetiny jsme se dokázali prosadit dvěma brankami agilního střelce Večerníka. Tuto třetinu jsme zvládli velice dobře.

V pauze mezi druhou a třetí třetinou jsme si řekli, že nesmíme domácí tým podcenit, že se budou snažit zvýšit důraz a pohyb. Jako kdyby se mluvilo do dubových hlav…v 34 minutě snížili Jestřábi zbytečnou brankou na 2:3 a o 3 min. později bylo dokonce vyrovnáno 3:3. V tu chvíli jsme se dostávali pod tlak soupeře. Podařilo se nám z něj dostat tím nejlepším způsobem, a to brankou do sítě soupeře. Po důrazu před brankou Cempírek nedal šanci ležícímu brankářovi (mimochodem ještě v minulém roce chytajícímu v našem B teamu Alfovi). V čase 40:46 jsme vedli 3:4. V této chvíli bylo hráčům vtloukáno do hlavy, že už nesmíme vítězství ve velkém DERBY pustit. Za 36 sekund od vstřelení rozdílové branky se opět prosadil hráč Večerník a završil tím svůj hattrick (on sám přesně ví, co to znamená J). Po tomto gólu si vzal domácí tým oddechový čas, ale nebyl jim nic platný, 5 minutové vyloučení domácího hráče a další 2 branky (opět Večerník a Maixner). Tudíž v rozmezí pouhých 161 sekund jsme vstřelili 4 branky !!!! Do konce zápasu jsme už v pohodě dohrávali naší přesilovou hru.