Archiv 2012: Číslo 23 prokletím prvních dvou kol extraligy MD

11. 09. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - Článek o prvních dvou utkáních letošního ročníku extraligy mladšího dorostu nám zaslal asistent trenéra Martin Bláha:

8. 9. 2012 Brno, Nový Lískovec

SK Toptrans Jihlava vs. Svitkov Stars Pardubice:   8:2 (2:0, 3:0, 3:2)

Střely na branku: 36:43 (16:11, 9:19, 11:13)

V sobotu v 8:00 hodin se sešel náš mladší dorost k výjezdu na první kolo letošního ročníku Extraligy mladšího dorostu. Čekala nás cesta do Brna, kde jsme měli od 12:00 zkřížit své hole s týmem, který vznikl spojením Buldoků Brno s Toptrans Jihlava, hrajícím pod hlavičkou Jihlavy. V loňské sezóně jsme s tímto soupeřem jedenkrát prohráli, 9:1 a jedenkrát doma vyhráli 4:3 po ss.

Z důvodu marodky a zranění, jsme odjížděli v okleštěné sestavě, která čítala 14 hráčů do pole a jednoho gólmana. Do utkání jsme však vstoupili bez zbytečného respektu. Hráči byli trenéry dobře připraveni a věděli, že pokud každý bude dobře a zodpovědně plnit své povinnosti, bude tento tým hratelný a naděje na zisk bodů budou nemalé. Hrálo se ve slušném tempu, hra se přelévala ze strany na stranu a všichni vyčkávali toho, kdo se první dopustí výraznější chyby, kterou by mohl potrestat. Bohužel jsme to byli my. A poprvé avšak zdaleka ne naposledy nám své umění předvedl domácí kapitán s číslem 23 Filip Emmer.

Zamotal hlavu naší obraně a vybídl svého spoluhráče k otevření skóre. Naše borce tento gól však do kolen nedostal a dokázali se usazovat v obrané třetině domácích a vytvářet tam i slušný tlak. Bohužel jsme však velmi málo stříleli na soupeřovu bránu a pokud už ke střele došlo, chyběl ten správný tah do dorážek. Minutu před koncem první periody se znovu bravurně uvolnil hráč č.23 atentokráte sám vymetl pavučinu v Ptáčkově brance. Trenér v přestávce znovu vysvětlil svým svěřencům, jak ke hře tohoto borce přistupovat, avšak ti si to vzali k srdci jen pramálo. Naše hra dozadu se vůbec nezlepšila a stejný hráč navýšil dvěma góly skóre na 4:0. V překotné snaze vstřelit gól jsme znovu vytvářeli mezery v obraných řadách a do konce druhé třetiny jsme inkasovali po páté. Za stavu 5:0 se nám do poslední části hry nevstupovalo zrovna nejlépe. Byli jsme však rozhodnuti pokusit se s utkáním ještě něco udělat a neopouštět Brněnské hřiště s ostudným kanárem. Proti však byl opět domácí kapitán, který dalším gólem a dvěma asistencemi zařídil, že na výsledkové tabuli svítil po 45 minutách stav 2:8. Jediný, z našeho týmu, který dokázal kontrovat, byl Ondřej Běloušek, který po výborné hře celé pětky dvěma vstřelenými góly zmírnil bolest z neúspěšného vstupu do letošní sezóny. Nutno podotknout, že ne hráč s číslem 23 (v utkání 4 branky a 3 asistence) sám porazil náš tým, důvodem našeho neúspěchu byl fakt, že jsme nebyli schopni dobře plnit pokynů trenéra a dávali jsme tomuto hráči příliš možností k vyniknutí. Snad se z tohoto faktu do příštího zápasu poučíme.

9. 9. 2012 Pardubice, Svítkov

Svitkov Stars Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988: 3:7 (2:3, 0:3, 1:1)

Střely na branku: 38:34 (17:12, 6:13, 15:9)

Před dnešním zápasem jsme nabudili hráče k maximální součinnosti a konečně jsme začali fungovat jako tým. Poučeni z předchozího nezdaru jsme se snažili vstoupit do utkání lépe a zatlačit soupeře v jeho obranné třetině. To nám vycházelo, měli jsme více ze hry a Piráti jen ztěžka hledali recept na překonání našich borců. Když už se jim podařilo vystřelit na naši branku, blýskl se výborným zákrokem Jéňa Ptáček. V čase 1:08 přetavil v úspěch náš včerejší exekutor Ondřej Běloušek a otevřel tak gólový účet tohoto utkání. Stejný hráč o minutu později vybídl ke změně skóre své křídlo Petra Koprivu a ten zvýšil na 2:0. Snažili jsme se krotit euforii, která na naší střídačce začala panovat, uklidnit své hráče a znovu je přivést k soustředěnosti. Naše super hra nám však vydržela pouhých 7 minut první třetiny. Začali jsme zbytečně bláznit a vytvářet tak ve své obraně děravá místa, kterých dokázal soupeř šikovně využít. V čase 7:40 se k velkému výkonu v dnešním utkání nadechl shodou okolností hráč se stejným číslem, které nás trápilo včera v Brně. Tomáš Pazourek č.23 asnížil na 2:1. Vedli jsme sice jen o jednu branku, ale neměl to být pokyn ke strachu o výsledek utkání. V tomto duchu jsme s hráči také mluvili, oni se však zaskočeni touto situací vrátili k chybám z předchozího dne a přistupovali k hráči č. 23 s takovým respektem, že on mohl využít své herní převahy a do konce první periody otočil skóre na 2:3. Pořád to však bylo dobře rozehrané utkání. První půle třetiny byla v naší a druhá zase v Hradecké režii. V prostřední části hry jsme však polevili ze svého tlaku a Piráti tak začali mít více ze hry. Dokázali vylákat naše beky velmi vysoko a dostávali se pak do breakových situací. V této části hry dokázali Piráti rozhodnout o osudu zápasu, když postupně navýšili skóre na 2:6 . I my jsme v této třetině měli pár dobrých možností ke vstřelení branky. Tato snaha však končila na výstroji Hradeckého Biliny. Přestávka v kabině probíhala opět v duchu promlouvání do dušiček našich borců. Tak, aby si uvědomili, že s utkáním lze pořád ještě něco udělat a zvrátit tak nepříznivý výsledek na svou stranu. Vlétli jsme na soupeře s velkým odhodláním, ale ten si byl jist svým vedením a pokud byl na balónku, nehnal se překotně za vstřelením další branky, ale hrál výtečně takticky. Svůj tlak jsme dokázali přetavit ve vstřelení branky Pavlem Horákem, který snížil na 3:6 . A chtěli jsme se nadechnout k dalšímu tlaku. Toto snažení nám však vzalo oslabení, které následovalo. To jsme sice přežili, ale stálo nás velmi mnoho sil. Naopak soupeř dokázal vstřelit další branku a stanovit tak konečný stav dnešního utkání na 3:7.

Slovo závěrem:

Oproti turnaji sehranému o minulém víkendu byla naše hra čistší. Nedopouštěli jsme se zbytečných faulů a nebyli to fauly útočné, za které jsme chodili pykat na trestnou lavici. Většinu oslabení jsme také dokázali dobře ubránit. Naší velkou slabinou, jsou však přesilové hry. Jen těžko jsme se v této výhodě usazovali v třetině soupeře a ten tak bez problému vyháněl naše obránce až za vlastní branku. Hráči se zbytečně rychle zbavovali balónků, místo toho, aby se snažili dobrou tvorbou hry rozhodit obranou čtveřici soupeře a donutit ho k osudné chybě. A stejně tak i hra buly. Velkou spoustu důležitých vhazování jsme prohráli a místo získání územní výhody jsme se tak dostávali hluboko do vlastního obranného pásma. Na těchto herních dovednostech budeme muset v trénincích ještě hodně zapracovat.

Hodnocení trenéra Martina Komárka: „Start soutěžního ročníku nás nezastihl ve zrovna oslnivé formě, kdy zejména v obranné fázi máme na čem pracovat. Drtivá část sezóny je před námi a máme dostatek příležitostí s týmem pracovat a postupně se zlepšovat“.