Archiv 2012: Béčko vstalo z mrtvých a je v semifinále

03. 05. 2012 | Adam Vašina | Oblastní liga – Svítkovský „B“ tým prožil neuvěřitelnou sérii. Stav na zápasy byl 1-2, 9 minut od vyřazení a stav na tabuli 1-4. I přesto je v semifinále!

Ale pěkně popořadě. Pokud to ještě někdo neví, tak čtvrtfinálovým soupeřem nám byl neskutečně běhavý a houževnatý tým Prachovic. Jeho hráči se pravidelně účastní intergalaktických mistrovství v běhání a i Bolt s Hančem s nimi mají co dělat.

První zápasy série se hrály již minulý víkend (pokud se ptáte, proč tady z nich nebyl článek již minulý týden, tak vězte, že redakce zapomněla, byla pokárána a v případě opakování chyby bude udělen trest 100 ran bičem). V prvním duelu se Svítkovu podařilo díky střele Kánského otevřít skóre. Hosté však dokázali srovnat krok. Remíza se ale nakonec díkybohu nekonala.

Za domácí totiž nakonec vítěznou branku z otočky vsítil Seidl. Hosté zkusili v závěru ještě odvolat brankáře, ale vedlo to pouze ke gólu do odkryté svatyně z hole Hanče.  Brankář Prachovic se na posledních pár desítek sekund ještě vrátil do branky a Zděnek mu tam svou dělovou ránou poslal milý pozdrav na cestu domů. První zápas: 4-1, stav série:1-0.

Druhý den se již do branky hostí postavil místo Brože Pardovský. A jak se posléze ukázalo, byl to právě on, kdo byl vůdcem hostů. Ve druhém zápase pochytal všech 37 pokusů domácích. Neuvěřitelná nemohoucnost v zakončení tak rozhodla o srovnání skóre na zápasy. Prachovičtí totiž dokázali jednou překonat Danihelku a poté ještě letec Kosina přidal druhý gól do prázdné sítě. Stav zápasu: 0-2, stav série: 1-1

Na další dva zápasy svítkovští zajížděli do malebné vísky v kopcích, nad níž se honosně tyčí komíny fabriky Holcim. Prachovice se vyznačují hezkými dívkami v areálu hřiště, dobrým pivem (místní desítka od Kozla po zápase přišla vhod), fotbalovým hřištěm nestandardních rozměrů (to hřiště prostě vypadá jako čtverec) a několika málo horkokrevnými fanoušky.

Horká půda hostům evidentně neseděla. Dostali se sice zásluhou Hanče do vedení, ale domácí dvěma góly otočili skóre a vyhnali Danihelku z brány. Prachovickým potom vycházelo naprosto vše, na co sáhli a sázeli jeden gól za druhým. Cifra u gólů domácích se zastavila až na strašlivé devítce. Jediným pozitivem zápasu z pohledu hostí tak bylo, že o zbylé dva góly se postaral Homola, který se na jaře na gól pěkně načekal. Stav zápasu:3-9, stav série:1-2

!!!Pozor!!! Hlavní část článku. Ostatní odstavce můžete přeskočit a váš život nebude o nic ochuzen, ale odstavečky o čtvrtém zápase si nemůžete nechat ujít.

Úvodem nutno říci, že za nás nastoupili dva hráči „A“ týmu. Robert Koch a Pavel Šprincl. Na tomto místě je však třeba zdůraznit, že letos za nás hráči „áčka“ nastoupili pouze jednou v Chrudimi a pak právě tito dva ve čtvrtém a pátém utkání čtvrtfinále. Řeči o posilách z áčka, jež se často objevují na hokejbal-vychod.cz, tak vzbuzjí pouze pousmání. Je smutné, že pisatelé už považují posilování „Béček“ za naprostý standart.

Domácí vstoupili do zápasu naprosto famózně a již v desáté minutě vedli 3-0. V tu chvíli vše nasvědčovalo tomu, že večer bude v Prachovicích hodně dlouhý a bude se hodně pít. Ve druhé třetině však branku naděje vstřelil znovuzrozený střelec Homola a hosté sevřeli Prachovické v naprosto drtivém tlaku. Stalo se však to nejhorší možné, domácí kapitán Dvořák vstřelil branku a bylo to zase o 3 góly.

Svítkov šel do třetího dějství s cílem pokusit se o zázrak. Na tabuli již nabíhala sedmá minuta, skóre bylo stále 4-1 pro Holcim a kurzy na postup Svítkova letěly do výšky jako míč po penaltě Sergia Ramose. Svítkov však má slávu Zděnka. Ten během dvou minut dvakrát napřáhl a skóre bylo 4-3. Pak se ukázalo, jak je důležité míti Šprincla. Ve 41.minutě právě tento legendární útočník vyrovnal a v domácím kotli atmosféra náhle zhoustla.

Prodloužení vítěze nepřineslo, nabídlo však infarktový moment, kdy Danihelku zachránila tyčka. Tahle chvíle bude v příštím vydání Buly v pořadu „Momenty play-off“.

V nájezdech byl jen jeden úspěšný exekutor. Ano, hádáte správně, byl to on….nebo, že by se trefil někdy jiný?....ne, ne, kdepak, opravdu se trefil jen on…….Pavel Šprincl! Jeho nohy po zápase sice vypadaly hůře, než nohy vojáků, kteří svou podrážkou otestují efektivitu nášlapných min, ale byl to on, kdo rozhodl tenhle úžasný zápas! Stav zápasu: 5-4 po sn., stav série:2-2

Pátý zápas se hrál na prvního máje. Ač hosté slibovali, že jsou všichni v práci a bude jich 6, tak přijeli na 3 kompletní lajny včetně tvrdého jádra fanklubu, které ten den mělo volno, neboť se nenašel dobrovolník svolný k polibku pod rozkvetlou třešní.

Domácí od počátku zápasu podávali možná nejlepší výkon za celou sérii a jejich výkon byl odměněn prvním gólem z hole Žáka. Domácí byli i nadále lepší, ale prachovickému kapitánu Dvořákovi se povedlo utéct do breaku a se zakončením si poradil.

Drama nakonec rozseknul slovenský sniper Zděnek, který svou střelu nechytatelně poslat od tyče do branky. Pardovský pak přenechal své místo v brance Brožovi. Ten se nestihl ještě ani rozkoukat a už ho překonal z nájezdu….ano…..zase on….Šprincl. Dílo tak bylo dokonáno a Svítkov je v semifinále! Stav zápasu:3-1,stav série:3-2.

Prachovice v celé sérii zanechaly výborný dojem a v příštích sezonách nebude vůbec žádným překvapením, pokud si dojdou i pro medaile!