Archiv 2012: A tým zakončil sezónu porážkou

02. 04. 2012 | Jan Mroviec | A tým - Do posledního zápasu sezony 2011/12 vstupovali domácí Stars s jasným cílem a to porazit rivala z Přelouče a ukončit tak sezonu na deváté příčce tabulky.

Jestřábům však stále šlo o naději zahrát si ve vyřazovacích bojích a hned v prvním střídání to dali jasně najevo, když se Štefanský po chybě obrany ocitl sám před brankářem Svítkova Mroviecem a první střelou utkání poslal Přelouč do vedení. Hrál se pohledný hokejbal a Svítkovu se navíc podařilo vyrovnat. Martin Hlavsa chtěl pouze nahodit míček na bránu a zjistit, zda je brankář Přelouče Jan Kraus pozorný. Krausovi však míček propadl a Martin Hlavsa si tak připsal další zářez na pažbu své hole. Zajímavostí je, že po rozboru studia buly bylo zjištěno, že přeloučský brankář nesledoval trajektorii střely, ale dívky v sektoru 313. Do kabin se tak šlo po první části za stavu 1:1.

Jestli první třetina nebyla vyhrocená, jak se čekalo, ta druhá nabídla hned ze začátku více vzrušení.  Domácí obránce Nekola a hostující Kazimír zahodili rukavice a vnesli do zápasu špetku zámořské bitkařské tradice. Po prohrané šarvátce svítkovského obránce ale dostali domácí ještě jeden tvrdý úder. O 20 vteřin později svým druhým gólem totiž dostal Štefanský Přelouč znovu do vedení. A aby toho nebylo málo, hostující Příhoda o chvíli později ruským blafákem z kruhů překonal Mroviece a navýšil na 3:1. Možná za tím byl sektor 313, ale Jan Mroviec po zápase na tiskové konferenci vzal tuto branku na svůj vrub. Svítkovští nechtěli složit zbraně a ke snížení jim znovu dopomohl přeloučský Kraus, který dalekonosné nahození pouze vyrazil před sebe a dobíhající Pavel Šováň snížil na rozdíl jediné branky. V minutě 29. se z kruhů po buly vymotal hostující Hejhal, vypálil na Mroviece, který vyrazil míček na pravou stranu a jako první se k němu dostal hráč Přelouče Slanina, na jehož dorážku už se domácí brankář natahoval marně. Trenér Svítkova Koch chtěl dát týmu impuls k obratu a dal tak první šanci v dresu A týmu brankáři Danihelkovi. Do konce třetiny už branka nepadla a hvězdy tak věděli, že mají 15 minut na stažení dvoubrankového manka.

Třetí část přinesla opět vyrovnaný hokejbal. Byl to ale Svítkov, který se mohl první radovat ze vstřelené branky. Po přesilové ráně Krištofa byli totiž vidět pouze utíkající pavouci. Střelec třetí svítkovské branky jim totiž roztrhal pavučinku nevídaným způsobem. I přes závěrečnou hru v šesti se nakonec bohužel Svítkovu nepodařilo srovnat a museli tak sklonit hlavu před skupinkou Jestřábů.

Svítkovský A team tak ukončil sezonu na desáté příčce a po páté v řadě se v play off neukázal. Ačkoliv sezona právě skončila, A tým si již vytyčil cíle pro tu následující a to jednoznačný postup do vyřazovacích bojů. Tímto bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za podporu a v sezoně příští doufejme, že se po pětileté přestávce play off do Svítkova vrátí.

A jak to viděl trenér Robert Koch:  Zápas se odehrával jako vždy v bojovné atmosféře a i když nám již o nic nešlo, nechtěli jsme Přelouči nechat play - off zadarmo. Jsem spokojen s bojovností našeho týmu, kdy jsme se snažili zvrátit nepříznivý stav až do poslední vteřiny. V tomto zápase mě potěšila velmi 3. útočná pětka Krištof, Zelinka, Šováň. Bohužel se v zápase objevovali černé chvilky a ty soupeř potrestal. Doufám, že všichni vědí v čem nás tlačí bota a kde je potřeba zabrat a do příští sezony se to pokusíme odstranit. Teď budou mít hráči měsíc naprostého volna od hokejbalu a v květnu začneme kondiční přípravu na příští sezonu.