Archiv 2012: A tým vyhrál přípravný zápas s Poličkou

27. 08. 2012 | Robert Koch | A tým - V neděli 26. 8. se v 9.30 hodin sehrál na našem stadionu přípravný zápas našeho A týmu s týmem SK Kometa Polička, tedy rovněž týmem hrající 1. ČNHbL východ. Článek o něm nám zaslal trenér Robert Koch:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 2 : 2, dodatečné nájezdy 2 : 0

V posledním přípravném zápasu před ligou jsme přivítali na domácím hřišti tým z Poličky. Jsme velmi rádi za tuto konfrontaci, jelikož jsme se mohli setkat s týmem, proti kterému budeme v letošní sezóně nastupovat.

Do zápasu jsme nastoupili velmi vlažně a v prvních minutách jsme se dostali pod tlak soupeře, který vsítil svou úvodní branku. Po cca. 8 minutách hry se začal vývoj utkání obracet. Územní a střelecká převaha přešla na naše hokejky, leč bez gólového efektu.

Ve druhé třetině hra pokračovala ve stejném duchu jako konec té první. Nemohli jsme vstřelit gól. Žalostnou koncovku potrestal soupeř druhým gólem a to jsme měli ještě štěstí, že jsme z brejku nedostali další.

Před třetí třetinou jsme hru stáhli na 2 útoky s cílem zvýšit tlak a nedat týmu z Poličky ani chvíli času na rozehrávku. To se nám dařilo, byli jsme stále v útočném pásmu soupeře, ale vstřelit branku.....“ ne promiňte, to já nesmím „.

Probíhala už 43 minuta přípravného zápasu. Neskutečné se stalo skutkem naše první útočná lajna se nakonec prosadila. Maixner přes celé střední pásmo přihrál Minaříkovi a ten vsítil kontaktní branku. Následně jsme si vzali oddechový čas s cílem dostat se, co nejrychleji do útočného pásma. Přesně do puntíku splněná taktika se povedla a nastalo vhazování po levici famózního brankáře soupeře. Po vyhraném buly, mimochodem v zápase již mnohokráte díky Davidu Večerníkovi, se míček dostal k naší nové akvizici sniperovi Martinovi Čejglovi a bylo vyrovnáno !!!

Po konci zápasu jsme si v rámci přípravy dali každý nájezd. V sérii 12 nájezdů jsme vyhráli 2:0 ( Šováň, Večerník ). Velká pochvala pro brankaře Kavána.

Závěrečný komentář: Myslím, že poslední přípravný zápas se až na koncovku vydařil. Hrálo se čistě v dobrém tempu. Myslím, že pokud se tito hráči na zápasy budou scházet, máme velkou možnost dostat se konečně po dlouhé době do play-off. Musíme zapracovat ještě v defenzivní činnosti, přebírání hráčů v obranném pásmu a rychlejší zasouvání defenzivního útočníka při bránění.

Sestava: Brankař: Kaván, Obrana: Hlavsa, Svatuška, Sura, Šatara, Šováň, Večerník, Minařík, Maixner, Cinko R., Čejgl, Šprincl, Borovec