Archiv 2011: Ženy na turnaji O pohár starostky města Berouna

03. 11. 2011 | Jana Martinů | Ženy - Svůj první křest ohněm mají za sebou už i ženy. V pátek 28. 10. se zúčastnily turnaje v Berouně.

Sestavy:
ERA Svítkov Stars Pce „A“: Jan Strouhal – Klára Pechová, Jana Bittnarová - Nikola Matějčková, Dana Mrskočová, Monika Pazderová, Jana Martinů
ERA Svítkov Stars Pce „B“: Alena Novotná - Veronika Janderová, Anna Hovorková - Stanislava Měšťanová, Jana Záhorská, Lucie Petráňová, Blanka Moravcová

Fotky:

Základní skupina:

HBC Fretky Nižbor - HC ESA Praha 1:1
Berounský turnaj žen otevřely Nižborské Fretky zápasem s ESOu Praha, který skončil remízou 1:1.

ERA Svítkov Stars Pce „A“ - ERA Svítkov Stars Pce „B“ 3:4
Naše Svítkovské hvězdičky nastoupily k vzájemnému zápasu v 10:00 hod. Zápas otevřela Lucie Petráňová gólem ve 2. minutě. Na obou stranách byl vidět zápal a chuť dát gól, což se podařilo v 5. minutě Daně Mrskočové, které krásně přihrála Nikola Matějčková, a tak bylo vyrovnáno. Ani ne dvě minuty nato se prosadila sama Nikola Matějčková, které asistovala Monika Pazderová. Utkání nabývalo na spádu, což vyústilo v 8. minutě gólem posily Stanislavy Měšťanové z Poličky, které namazala Jana Záhorská, takže bylo opět vyrovnáno. Naštěstí byla Nikola Matějčková při chuti a tak v 11. minutě samostatným gólem opět obrátila skóre zápasu. Ovšem to by nebyly Svítkovské hvězdičky, aby nevyrovnaly, což se podařilo ve 13. minutě gólem Lucie Petráňové po asistenci Blanky Moravcové. Bojovalo se až do poslední minuty, kde se štěstíčko obrátilo na stranu „B“ týmu, za který skórovala Stanislava Měšťanová.

ERA Svítkov Stars Pce „B“ - HBC Fretky Nižbor 2:4
Zápas otevřely Fretky gólem ve 3. minutě, na který hned reagovaly Svítkovské hvězdičky gólem Stanislavy Měšťanové, které asistovala Jana Záhorská. Na obou stranách se bojovalo o každý cm hrací plochy, což vyústilo v 10. minutě gólem Fretek, které se dostaly do vedení, ale ne na dlouho, neboť ani ne minutu nato vyrovnávala gólem v oslabení Stanislava Měšťanová. Ke konci zápasu Svítkovským hvězdičkám docházely síly, neboť hrály druhý zápas po sobě, a tak se dvěma góly prosadily Nižborské Fretky.

HC ESA Praha - ERA Svítkov Stars Pce „A“ 2:1
Překvapivě zápas otevřela Svítkovská hvězdička Nikola Matějčková ve 4. minutě, které namazala Monika Pazderová. Výbornými zákroky brankáře Honzy Strouhala (jinak útočníka mladších žáků) udržely hvězdičky vedení, až do 9. minuty, kdy ESA vyrovnala. Byl to velmi vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Ke konci zápasu se přeci jenom prosadily zkušenější hráčky ESY Praha.

HC ESA Praha - ERA Svítkov Stars Pce „B“ 3:0
Hned od začátku začala rozjetá ESA Praha náporem, který vyústil gólem ve 2. minutě a pokračovala v něm. Svítkovské hvězdičky podržela výbornými zákroky brankářka Alena Novotná, až do 8. minuty, kdy byla překonána. Stejná hráčka přidala ještě jeden ke konci zápasu. Bohužel se hvězdičky gólově neprosadily, i když šance měly.

HBC Fretky Nižbor - ERA Svítkov Stars Pce „A“ 3:1
Hned na začátku zápasu Svítkovské hvězdičky zaspaly a tak dostaly gól v 1. minutě. Stejná hráčka se prosadila i dvě minuty poté, což byla studená sprcha, ale to by nebyly Svítkovské hvězdičky, aby nebojovaly. Bohužel se ve 12. minutě prosadila opět stejná hráčka a dokonala tak svůj hattrick. Vteřinu před koncem zápasu upravila svým důrazem před bránou skóre Jana Martinů po přihrávce Nikoly Matějčkové.

O 3. místo:
ERA Svítkov Stars Pce „A“ - ERA Svítkov Stars Pce „B“ 2:1
O 3. místo se spolu opět utkaly Svítkovské hvězdičky. Ve vyšším bojovém duchu nastoupil k zápasu „A“ tým, který chtěl „B“ týmu oplatit porážku z prvního vzájemného zápasu. Ve 3. minutě se prosadila obránkyně Jana Bittnarová, která asistovala Monika Pazderová. Ovšem „B“ tým hned odpověděl gólem Stanislavy Měšťanové po přihrávce Jany Záhorské. Na obou stranách se bojovalo, až se v 7. minutě prosadila Dana Mrskočová. „B“ tým už nedokázal reagovat, a tak se „A“ tým radoval z výhry.

O 1. místo
HBC Fretky Nižbor - HC ESA Praha 0:1
O 1. místo se spolu utkaly Fretky s ESOu Praha a zopakovaly si tak svůj první vzájemný zápas, který nyní dopadl lépe pro ESU, která ho vyhrála jediným gólem ve 4. minutě.

Hodnocení trenéra Martina Nekoly:
Tento turnaj ukázal, že zvládnout se dá cokoliv. Hra už měla systém a to díky tvrdému a pravidelnému tréninku. Holky se zlepšily na mnoha frontách, hlavně při vedení míčku a zakončení. Když se nadále budeme scházet na trénincích v hojném počtu, tak věřím tomu, že příště budeme bojovat o první dvě místa. Na závěr chci poděkovat všem hráčkám, které se tohoto turnaje zúčastnily.