Archiv 2011. Žáci o víkendu stoprocentní

18. 04. 2011 | Petr Korbel | Starší a mladší žáci (autor Luboš Novotný) - O slunečné sobotě 16. 4. 2011 přivítali v rámci základní skupiny MČR mladší žáci rivala z Polabin HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice "B" a starší žáci poslední tým své skupiny HC Jestřábi Přelouč.

Ke všem zápasům měli trenéři téměř kompletní sestavy a tak se čekal plný bodový zisk.

Starší žáci

Era Svítkov Stars Pardubice – HC Jestřábi Přelouč          8:0      (1:0, 4:0, 3:0)

Úvod první třetiny klukům vyšel výborně, když se hned ve 2. minutě prosadil důrazný Kristián Liška (as. Kalivoda). Zbytek třetiny ale vůbec nenasvědčoval kanonádě. Kluci většinu zápasu okupovali branku soupeře (16 střel za třetinu mluví za vše), ale hostující gólman dlouho odolával. Zlom nastal až v půlce zápasu. Nejprve se prosadil opět Kristián Liška (as. Kalivoda), poté následovala individuální akce Martina Pittharda (as. Votava). V závěru třetiny ještě skórovali, šikovně Pavel Horák po nahrávce Jirky Doležala a krásnou střelou, téměř od červené, vymetl šibenici Petr Votava (as. Liška). Třetí třetina přinesla nejprve ošklivý faul hostů, který byl odměněn trestem ve hře a tříminutovou přesilovkou, kterou kluci dvakrát potrestali. Po sólo akci se trefil Martin Pitthard a o půl minuty poté Olda Jelínek (as. Horák). Tři minuty před koncem završil výhru a zpečetil hattrick Martin Pitthard (as. Novák T.). Pěknou nulu na úvod vychytal spolehlivě chytající Honza Ptáček.

Era Svítkov Stars Pardubice – HC Jestřábi Přelouč          3:1      (0:0,0:1,3:0)

Do druhého zápasu nastoupil v brance nasbírat zkušenosti David Kaplan a Honza Ptáček si opět zkusil roli útočníka. Zápas přinesl mnohem vyrovnanější souboj. Kluci stejně jako v prvním utkání tlačili, ale gólových šancí tolik nebylo a soupeř čím dál víc ohrožoval branku Svítkova. V úvodu druhé části hry kluci trochu zaspali a Jestřábi se ujali vedení. Celý zbytek třetiny přinesl s naší strany nervózní hokejbal, ale naštěstí se to v závěru zlomilo. Nejprve se individuálně prosadil Martin Pitthard a srovnal na 1:1. To kluky nakoplo a začali soupeře opět tlačit a přišla vytoužená odměna. Do vedení poslal Svítkov Pavel Horák (as. Jelínek) a výhru zajistil opět krásnou střelou od modré Petr Votava (as. Ptáček).

Sestava týmu: Ptáček, Kaplan – Jelínek, Votava, Kudláček, Michal J. a P., Burgert, Doležal, Horák, Novák J., Liška, Pitthard, Kalivoda, Novák T.

Mladší žáci

Era Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo H.A.K Pce „B“  11:0 (6:0,3:0,2:0)

První zápas s rivalem z Polabin kluci zvládli výborně a o vysoké výhře rozhodli hned šesti góly v první třetině. Celý zápas kluci jasně dominovali a soupeře téměř k ničemu nepustili. K vidění bylo vidět vše co hokejbal přináší – individuální akce, krásné kombinace do prázdné brány i tvrdé obranné zákroky. Jmenovitě musíme ocenit hattrick Dominika Kubišty a dva góly kapitánky Katky Vobořilové, která prolomila střeleckou smůlu.

Era Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo H.A.K. Pce „B“   8:1 (1:0,3:1,4:0)

Druhý zápas začal stejně jako u SŽ velkým tlakem, ale gól přišel až v polovině první třetiny, kdy se po nahrávce Dominika Kubišty prosadil důrazný Lukášek Novotný. Poté se kluci uklidnili, bylo vidět větší sebevědomí a góly na sebe nenechaly dlouho čekat, i když hlavně až ve druhé třetině.  To brankostroj spustil Jakub Král a zbytek ostrostřelců dovedl tým k vysoké a důležité výhře. Závěr zápasu se nesl v duchu toho prvního – krásné akce a góly.

Kluci a Káťo děkujeme!!!!!!!

Sestava týmu (+KB):Novotný Lukáš – Půlpán (0+1), Novák J., Adámek, Koukol, Kubišta (5+4), Král (4+1), Kánský (2+3), Novotný V. (3+2), Novák R. (1+2), Doležal (0+3), Vobořilová (2+0), Strouhal (1+1),  Novotný L. (1+1), Korbel, Lapka, Vlachý