Archiv 2011: Žáci neuspěli v Poličce

28. 03. 2011 | Luboš Novotný | Starší & Mladší žáci - V sobotu odjížděli společně autobusem MŽ a SŽ k přetěžkým zápasům, které na ně čekali v Poličce, která v tabulce mladších žáků kraluje bez porážky a u starších stíhá vedoucí H.A.K. Pardubice.

Mladší žáci

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars Pardubice      10:2     (1:0,7:1,2:1)

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars Pardubice      11:2     (2:0,1:0,8:2)

Oba zápasy mladších žáků měly podobný průběh. Se soupeřem jsme dokázali držet krok vždy pouze část zápasu, ale poté vždy následoval výpadek, který hosté nekompromisně trestali. V prvním zápasu jsme se drželi jenom první třetinu. Domácí většinu času obléhali naši branku, ale my jsme dokázali občas vystrčit růžky a především Dominik Kubišta, Honzík Strouhal a Jakub Král občas ohrozili brankáře hostí, ale bez střeleckého úspěchu. V první třetině se střelecky prosadili pouze domácí a tak třetina skončila ještě přijatelným výsledkem 0:1. Od druhé třetiny Polička zrychlila, začala přesněji kombinovat a především ve hře jeden na jednoho byli domácí hráči o třídu lepší. Skóre pomalu a jistě narůstalo a 7 inkasovaných gólů ve druhé třetině mluví za vše.  Jedinými úspěšnými střelci byli ve druhé třetině Dominik Kubišta (as. Honzík Strouhal a Dan Půlpán), který proměnil samostatný nájezd. Druhým střelcem byl ve třetí třetině Ríša Novák (as. Honza Doležal), který přesnou střelou pod víko překonal hostujícího gólmana. Druhý zápas pro nás nezačal dobře a soupeř proměnil hned první přesilovku. Kluci ale začali více bojovat, napadat a střílet a hra se začala vyrovnávat. Gólové šance měli Honzík Strouhal, Dominik Kubišta i Štěpán Kánský, ale bohužel bez gólové tečky. Ve třetí třetině, ale přišlo zase K.O. a kluci inkasovali 8 gólů. Proti malinkému gólmanovi hostů se prosadil jenom hezkou střelou z dálky Štěpán Kánský (as. Vojta Novotný) a zase přesnou střelou nad rameno Ríša Novák (as. Kuba Král). V závěru zápasu přišel pěkný tvrdý zákrok Dominika, který si počkal na hostujícího hráče a poslal ho wrestlingovým zákrokem k zemi a vrátil mu neodpískaný krosček. Rozhodčí bohužel neměli estetické cítění a Dominika přísně potrestali na 3min + OK.

Polička byla lepší ve všech směrech, byla rychlejší, lépe kombinovala, proměňovala šance, ale největší rozdíl byl v obraně, kdy naši obránci (až na Honzu Doležala) jednoduše nestíhali a útočníci jim také v obraně moc nepomohli.

Sestava: Novotný Lukáš, Kánský Štěpán, Koukol Vojtěch, Půlpán Daniel, Adámek Radek,  Novák Richard, Novotný Vojtěch, Král Jakub, Doležal Jan, Strouhal Jan, Kubišta Dominik, Vobořilová Kateřina,

Trenéři: Ríša Novák, Jarda Novák

Starší žáci

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars Pardubice      6:1       (3:0,1:0,2:1)

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars Pardubice      6:1       (1:1,2:0,3:0)

Oba zápasy starších žáků skončili stejným výsledkem 1:6. Soupeř stejně jako u MŽ většinu zápasu hrál v našem obraném pásmu, ale kluci dobře bránili, bojovali a vyráželi do brejků.  Bohužel v závěru třetiny 3 x inkasovali a soupeř začal zápas ovládat i výsledkově. Jediným střelcem v prvním zápase byl Aleš Kudláček, který se s trochou štěstí trefil od modré a využil přesilovku. Do druhé zápasu kluci vstoupili výborně a hned ve třetí minutě se ujali vedení. V této části hry kluci podávali asi nejlepší výkon a chvílemi Poličku přehrávali, ale ta dokázala ještě v první třetině srovnat. Druhá polovina zápasu přinesla tvrdý a kombinační hokejbal s mnoha šancemi na obou stranách. Pěkné šance měl Píďa, Klíňa i Pavel Horák, ale střelecky se v závěru obou třetin prosadili pouze domácí. Kluci musí přidat v rychlosti, napadání a v přesnosti střelby pokud chtějí hrát vyrovnané zápasy s mužstvy z čela tabulky.  Oba zápasy (resp. všechny čtyři včetně MŽ) byly zcela v režii domácích a ti si v klidu došli pro vysoká vítězství.

Sestava: Ptáček Jan, Burgert Marek, Jelínek Oldřich, Kudláček Aleš, Michal Jan, Michal Pavel, Doležal Jiří, Horák Pavel, Liška Kristián, Novák Jakub, Pitthard Martin, Votava Petr, Klinecký Daniel

Trenéři: Martin Nekola

Na závěr chceme poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přijeli do Poličky podpořit naše hvězdy.

Další zápas nás čeká v sobotu 2.4.2011, kdy přivítáme ve Svítkovské aréně MŽ ze Svitav. Všichni jste srdečně vítáni, přijďte podpořit naše hvězdičky. V neděli vyjíždí výběr přípravky a minipřípravky do Svitav, kde se zúčastní VČ přeboru přípravek.