Archiv 2011: Vydřené vítězství v Prachovicích

21. 09. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Do Prachovic se nikdo netěšil. Nejen, že Prachovičtí všechno vyhrávali, ale ještě měli 35 trestných minut na zápas. Nakonec se však ukázalo, že ne vše je takové, jak to na první pohled vypadá.

SK Holcim Prachovice – ERA Svítkov Stars „B“ 1:2 (0-0,0-1,1-1)

Branky Svítkova: Zděnek (Homola, Vašina), Hanč (Homola)

Střely:  20-25

Vyloučení:2-2

Využití přesilovek: 0-0

Sestava Svítkova: B: Vondra (Danihelka) O: Vokál,Bulva,Žák, Košťál Ú: Zděnek, Vašina, Homola, Synek, Černický, Hanč, Hejkrlík, Šlitr

Domácí totiž předvedli férový výkon a slušně zaplněný areál sledoval krásné utkání. Zápas byl naprosto čistý, zato ve slušném tempu a oba týmy si rozhodně zaslouží pochvalu. O Prachovicích v dalším průběhu OHbL určitě ještě uslyšíme.

První třetina byla z pohledu Svítkova jako ze snu. Od první do poslední minuty byli domácí točeni ve vlastním pásmu jako na kolotoči, zatímco Vondra na druhé straně měl první třetinu bez práce a tak si v klidu mohl přečíst noviny a kochat se krásami tamní přírody. K dokonalosti z pohledu hostů už chyběla jen taková drobnost jako je vstřelená branka.

Ta přišla až ve druhé třetině a může směle kandidovat na nejošklivější gól v dějinách sportu. Vašina prošťouchal míček před branku, tam do něho šťouchl Homola, následně si své šťouchnutí užil i Zděnek a vedení pro hosty bylo na světě. Druhé dějství bylo herně už poměrně vyrovnané a těžko určit lepší tým v této části zápasu.

V té poslední už byl průběh vyrovnaný zcela a domácí Svítkovu místy velice zle zatápěli. Vondra musel odložit noviny a předvést několik skvělých zákroků, aby stav na tabuli zůstal 0:1. Nakonec však přece jen inkasoval, když ho švihem nad lapačku překonal Dvořák. Euforie zachvátila domácí areál, avšak neměla dlouhého trvání. Hanč neodmítl Homolovu příhru a poslal míček do odkryté branky domácích (mimochodem na tento typ branky snad střílel ještě Wayne Gretzky, když byl v minipřípravce). Jelikož už další gól nepadl, tak si hosté odvezli velecenné 3 body za výhru 1:2.