Archiv 2011: Valašská jízda A týmu bez bodu

10. 09. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Léto skončilo, školou povinní se vrátili do vzdělávacích ústavů a hokejbalová sezona 2011/2012 se nám rozjíždí, OHbL nevyjímaje.

TJ ACS Malenovice - ERA Svítkov Stars Pardubice
Výsledek 5:3 ( 0:2, 3:0, 2:1) Střely 38:23 Vyloučení 10:10

Svítkovský tým vyrazil do Malenovic s cílem oloupit soupeře, se kterým loni na horké moravské půdě utrpěl drtivou porážku 10:1 o body.

Ačkoliv domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a první dvě minuty nepustili Svítkovské absolutně k ničemu, v první třetině museli vypít svůj kalich hořkosti. Během první patnáctiminutovky totiž Malenovický brankář dvakrát nedokázal podržet nahozený míček a pouze jej vyrazil před sebe. Díky tomu se nejprve Pavel Šováň v minutě osmé a po něm Tomáš Minařík v minutě patnácté stali prvními svítkovskými hráči, kteří se letos zapsali do statistiky střelců. Zlínský celek tak musel před druhou částí zpytovat svědomí.

Do druhé třetiny vstoupili domácí znovu aktivněji a v páté minutě se jim poprvé povedlo rozjásat fanoušky. Po akci, která by se jistě zapojila do soutěže o zlatou helmu v kategorii souhra týdne, zasouval do prázdné brány malenovický Daniel Matidac. Brankář Mroviec jen smutně přihlížel rozjetému kolotoči. Ševce to nakoplo k obratu a v druhé třetině stihli skórovat ještě dvakrát. Když v 38. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Jankovič, vypadalo to s hvězdami bledě. To se ale nelíbilo svítkovskému kanonýrovi Minaříkovi, který v minutě 41. vykřesal naději. Závěr zápasu byl plný emocí, když se hosté odhodlali ke hře bez gólmana a rozhodčí vhodil buly za jejich nepřítomnosti, protože podle jejich verdiktu zdržovali. Na obhajobu svítkovského celku musíme dodat, že rozhodčí v utkání ani jednou hostující celek nenapomínal a navíc bez varovného písknutí by bule neměla být vhozena. Někteří hráči po slušném výkonu tento okamžik neunesli a to stálo jejich lavičku dvě trestné minuty. 24 sekund před koncem domácí ještě kosmeticky upravili výsledek na 5:3 a svítkovský tým doufal že body přiveze alespoň z nedělního utkání ve Vsetíně.

HBC Vsetín - ERA Svítkov Stars Pardubice
Výsledek 4:1 ( 3:0, 1:1, 0:0 ) Střely: 38:20 Vyloučení 9:10

Svítkovský celek nastupoval do utkání se Vsetínem pouze se dvěmi formacemi a z počátku hrál velmi vlažně. Než si svítkovský brankář Jan Mroviec stihl pořádně osahat míček, musel ho dvakrát lovit ze své sítě. Do konce třetiny pak stihl Vsetín udeřit ještě jednou a to v přesilové hře. Poměr střel 16:4, svědčí o tom že domácí zvládli první část bravurně. V druhé části se hra trochu zklidnila, ale jen do okamžiku, kdy svítkovský Zelinka vyprášil pavučinku v levém horním rohu vsetínské branky. Tvrdou dělovkou od modré čáry dokázal dát Zelinka hostům šanci na obrat. Valaši však rychle odpověděli a tento stav už se nezměnil. Po sympatickém sobotním výkonu Svítkov nedokázal ve Vsetíně s pouhými dvěma formacemi domácí potrápit a po prvních dvou kolech se tak musí spokojit s nulovým bodovým kontem.

Sestava: Mroviec, Černický, Nekola M., Nekola L., Šatara, Hlavsa, Tvrdík, Koch, Zelinka, Šováň, Nesládek, Šprincl+ v sobotu: Minařík, Novotný, Maixner, Švihlík