Archiv 2011: V Poličce měli žáci k bodům blízko

15. 10. 2011 | Petr Korbel | Starší a mladší žáci – Bylo praxí posledních let jezdit si do Poličky pro nakládačky. I když se tento víkend též jedna konala, průběh ostatních zápasů byl odlišný, dramatický a pro oko diváka jistě zajímavý.

Starší žáci 15. 10. 2011:

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars 14 : 0

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars 4 : 1

V obou svých utkáních předvedli starší žáci odlišné výkony. V prvním zápasu předváděli boj o výsledek pouze v prvních dvou třetinách, kde se i tak projevila kvalita soupeře a ten se dostal postupně do vedení 4 : 0. V tomto momentě Stars rezignovali na jakoukoliv snahu, díky čemuž se skóre vyšplhalo na obludných 14 : 0. Trenér Kánský nešetřil výtkami. Možná proto nastoupil do druhého zápasu (dle jeho slov) o tisíc procent lepší tým, než do zápasu prvního. Polička byla herně lepší a povětšinou dobývala obranou třetinu Stars, nicméně kluci a holky se zaberanili a doslova překypovali snahou vybojovat míček kdykoliv a kdekoliv. Svými zákroky udivoval i teprve dva měsíce chytající brankář Štěpán Kánský. Stars se dokonce po střele Pavla Horáka (as. Richard Novák) ujali vedení, nicméně poličským se nakonec podařilo zlomit odpor hostů a čtyřmi góly v závěru zápasu nedopustit překvapení.

Mladší žáci 15. 10. 2011:

SK Kometa Polička – ERA Svítkov Stars 3 : 0

Herně vyrovnanou a dech beroucí podívanou přestavovala dvojice zápasů mladších žáků. O výsledek se oba týmy prali vždy až do závěrečných minut utkání. Přestože za Stars do zápasu pravidelně naskakovali nováčci či minipřípravkáři, předvedli podle trenéra Kopečného zatím svůj nejlepší výkon v letošní sezóně. V prvním zápasu se poličští ujali vedení, ale Jiřímu Naštickému se podařilo po sólovém úniku srovnat. Pro Jirku to byl první zářez na hokejbalce. Ne každému se povede dát svůj první gól v kariéře zrovna Poličce. Pět sekund před koncem druhé třetiny se domácí po důrazu před brankou šťastným gólem opět do vedení a konečné vítězství v poměru 4 : 1 jim přinesly dva smolné odrazy od hostujících obránců. Ve druhém zápasu probíhala úporná bezgólová bitva až do poloviny třetí třetiny, kdy se poličským zadařila sekvence snů, při které vsítili v rychlém sledu tři góly. Ani power-play hostů na konečném stavu 3 : 0 už nic nezměnila. S předvedenou hrou můžeme být určitě spokojeni, body visely ve vzduchu, ale stejně jako nedávno v Polabinách se je nepodařilo utrhnout.