Archiv 2011: Úspěšný výjezd žáků do Letohradu

04. 05. 2011 | Luboš Novotný | Starší a mladší žáci - V sobotu 30. 4. 2011 vyjížděli starší i mladší žáci k posledním mimopardubickým utkáním v rámci základních skupin MČR do Letohradu.

Po houpavé jízdě, kdy řidič krásného luxusního autobusu jel nesmyslně  99% po okrskách3. a4. třídy a 99% cestujícím z toho bylo zle, jsme úspěšně dorazili na místo konání.

Starší žáci

SK OEZ Letohrad – ERA Svítkov Stars Pardubice             1 : 3 (0 : 2, 0 : 0, 1 : 1)

Do prvního utkání vstoupili kluci výborně. Po úvodním malém zaváhání, kdy se obrana chviličku hledala, přišel hned v 1. minutě krásný únik Dana Klineckého, který mohl sám skórovat, ale naservíroval luxusní přihrávku Martinu Pitthardovi, který trefil přesně odkrytou branku. (0:1) Branka Letohrad trochu zmrazila a o necelou minutu později se řítil opět Dan Klinecký na domácího gólmana a nekompromisně ho vykoupal. (0:2) Úvod snů. Poté následovala mnoha vyloučení, která hru rozkouskovala, ale žádný z týmů nedokázal přesilové hry využít. V úvodu třetí třetiny se podařilo Letohradu snížit, ale o pět minut později vrátil dvoubrankové vedení Stars po pěkné kombinaci Patrik Kalivoda (as. Olda Jelínek, Jirka Doležal). Závěr zápasu si kluci pohlídali a získali zaslouženě 3 body.

SK OEZ Letohrad – ERA Svítkov Stars Pardubice             2 : 1 sn (1 : 0, 0 : 1, 0 : 0 - 1 : 0)

Druhý zápas už tak jasný průběh neměl. Domácí si už úvod zápasu nenechali utéct a kluky k ničemu nebezpečnému nepouštěli. Většina střel skončila sblokována obránci nebo na pozorném brankáři. V závěru třetiny se domácí zaslouženě ujali vedení a to kluky trochu probudilo, začali více běhat a lépe kombinovat a dočkali se v závěru druhé třetiny, kdy se přesně trefil Martin Pitthard. Ve třetí třetině hrála obě mužstva ze zajištěné obrany a vyložených šancí k vidění moc nebylo. Základní hrací doba skončila 1:1 a následovaly samostatné nájezdy. U nich se bohužel ani jeden z našich „snajprů“ neprosadil a naopak soupeř jednou skóroval a připsal si tak o bod víc. Tímto zápasem pro SŽ skončila letošní úspěšná sezóna a přejme jim mnoho úspěchů do dalších bojů pro někoho už i v dorostu.

Sestava: Ptáček Jan, Kaplan David, Burgert Marek, Jelínek Oldřich, Kudláček Aleš, Michal Jan, Michal Pavel, Doležal Jiří, Liška Kristián, Klinecký Daniel, Novák Jakub, Pitthard Martin, Votava Petr, Kalivoda Patrik, Novák Tomáš, Hromádko Roman

Mladší žáci

V úvodu zápasu párkrát vystrašila kluky obávaná letohradská „88“, ale Honza Strouhal i Dan Půlpán vždy včas zasáhli. Následovalo tradiční nedáš dostaneš. Po pěkné akci Honzy Doležala se z první trefil Lukáš Novotný II a otevřel skóre. (0:1) Zbytek třetiny kluci okupovali branku domácích, stříleli ze všech stran, ale na gól si museli počkat až do začátku druhé třetiny, kdy po nahrávce opět Honzy Doležala skóroval Jakub Král. (0:2) Za půl minuty přišla nejkrásnější akce zápasu, když Štěpán Kánský našel krásným pasem Katku Vobořilovou, která se sama řítila na domácího brankaře, ale neukvapila se a darovala gól Ríšovi Novákovi, který se z podobných míst nemýlí. O další minutu později se přesnou střelou k tyči prosadil Vojta Novotný a zvyšoval už na 0:4. Tři góly během dvou minut prakticky rozhodly celým zápas. Jenom škoda inkasovaného gólu vteřinu před koncem druhé třetiny, který sebral čisté konto výborně chytajícímu Lukášovi Novotnému. Ve třetí třetině gól nepadl (šance ale byly) a tak si MŽ připsali důležitou výhru.

Druhý zápas nezačal vůbec dobře. Již v 19. vteřině se domácí ujali vedení. Naštěstí máme v týmu Honzu Strouhala, který v důležitých chvílích bere zodpovědnost na sebe a tak učinil i nyní. Po vytrvalém otravování „88“ už mu nezbývalo tolik sil, tak od červené nahodil a překvapil domácího gólmana a srovnal na 1:1. Zbytek třetiny kluci tlačili, byli lepší, ale chyběl klid v koncovce. Vše se opět zlomilo během druhé třetiny. Nejdříve 2 x skóroval Jakub Král (u první asistoval Ríša Novák, u druhé Vojta Novotný) a pět minut před koncem druhé třetiny se trefil opět Honza Strouhal. Ve třetí třetině se ještě prosadila Katka Vobořilová (as. Jakub Novák) a na dvakrát důrazný Lukáš Novotný II. Stejně jako v prvním zápase se vše rozhodlo během pár minut druhé třetiny, kdy se kluci prosadili i střelecky. Dvě výhry nad Letohradem posunuly Svítkov do semifinálové skupiny MČR MŽ.

Gratulujeme!!!!!

Sestava: Novotný Lukáš, Doležal Jan, Koukol Vojtěch, Půlpán Daniel, Novák Jakub, Adámek Radek, Kánský Štěpán, Novotný Vojtěch, Novák Richard, Král Jakub, Novotný Lukáš, Schejbal Václav, Strouhal Jan, Vobořilová Kateřina