Archiv 2011: Tři třetiny, tři góly - svítkovský B tým si poradil s Ježky

15. 03. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Sluníčko svítí, ptáčci zpívají, teploměr ukazuje příjemných 15 stupňů, dámy se spořeji odívají. Ano, je to tak, jaro je zde! S příchodem jara se i ježci probouzejí ze zimního spánku a hned 11 z nich bylo soupeřem domácí rezervě svítkovských hvězd.

První utkání vyhráli Svítkovští 8-4 ai dnes vstupovali do utkání jako favorité. Navíc se do sestavy vrátili v prvním utkání chybějící Novák s ostrostřelcem Zděnkem, který minulé utkání zmeškal, neboť se snažil individuálním tréninkem pomoci Ovechkinovi k návratu na vrchol střelců NHL. O největší comeback zápasu se však postaral někdo uplně jiný. S novým sestřihem, v nové roli, na střídačku se vrátil kapitán týmu Zdeněk Kánský.

V brance Svítkova znovu stál Vondra, neboť Danihelkovi zatím zdraví návrat do hry nedovolí a tak stanul pouze vedle střídačky. I on tak (kromě slečen kolem hřiště) sledoval vlažný začátek utkání, kdy se v podstatě nic nedělo. Přečíslení na jedné straně střídalo přečíslení na straně druhé, avšak přesných zakončení první třetina mnoho nenabídla. Svítkov vystřelil 5krát, Ježci 4krát, poměr střel skoro jako v průměrném utkání české fotbalové ligy.

Druhá třetina byla v tomto ohledu o poznání zajímavější. Hráči s hvězdou na prsou začali střílet (ne vždy na branku, ale začali střílet) a po polovině druhého dějství to přineslo své ovoce. Žák dostal příhru a z rohu hřiště vyslal míček směrem k „ježčí“ bráně. Původním úmyslem byla zřejmě nahrávka na Hanče, avšak brankář Ježků měl s míčkem jiný záměr a sklepl si ho nešťastně do své sítě. To však bylo ve druhé třetině i přes několik dalších šancí vše.

Ve třetí třetině se však konečně diváci (resp.do posledního místa beznadějně vyprodaná Svítkov aréna) dočkala a padli alespoň 2 branky.  Nejprve se prosadil nejlepší střelec Svítkova Zděnek, když prošťouchl míček za záda brankáře Michálka a zvýšil tak na 2:0. Sedm minut po něm si svůj jarní gólový účet otevřel také Vašina, který po střele Synka jen tak tak protlačil míček do branky hostů. V závěru se ještě Ježci pokoušeli o zkorigování skóre avšak Vondra byl proti. Zejména jeho hlavička, která odeslala míček až do Polabin stála za to! I díky ní si připsal první čisté konto v sezoně a doufejme, že za týden ani Chrudim nenajde cestu, jak dostat míček do branky Svítkova!

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: V úvodu zápasu jsme se zbytečně přizpůsobily hře soupeře a dlouho se nám nedařilo nastartovat. Mírné zlepšení přinesl první gól. Poměr střel 31:9 je pro nás pěkný, ale nedařila se nám koncovka. Příští týden musíme podat daleko lepší výkon, ale za body jsme samozřejmě rád.

ERA Svítkov Stars „B“ – Ježci Heřmanův Městec „C“ 3:0 (0-0, 1-0,2-0)

Branky Svítkova: Žák(Hejkrlík),Zděnek(Hanč),Vašina(Synek)

Střely:  31-9

Vyloučení: 1-5

Využití přesilovek:0-0

Sestava Svítkova: B: Vondra O: Vokál, Bulva, Košťál, Novák, Veselík Ú:Seidl, Vašina, Zděnek, Hanč, Hejkrlík, Žák, Synek, Křen, Šlitr