Archiv 2011: Svítkovský pohár v minihokejbalu žen

18. 11. 2011 | Jana Martinů | Ženy - Souběžně s minipřípravkou (viz předchozí článek) proběhl ve Svítkově 17. 11. 2011 i turnaj v minihokejbalu žen. Stars již jako tradičně postavily dva týmy.

Individuální ocenění:

Nejužitečnější hráčka : Veronika Hůlková (ESA Praha)

Nejrychlejší branka : Jana Šimková (Fretky Nižbor), v čase 00:13

ERA Svítkov Stars Pce „A“ – Chlumecký Báby 3:1 (1:1, 2:0), střely na branku 17:7 (7:3, 10:4)

Ke svému prvnímu zápasu nastoupily domácí hvězdičky proti novému týmu Chlumecký báby, který vznikl teprve před měsícem a tak bylo velkou neznámou. Překvapivě jako první daly gól Chlumecký báby v 5. minutě. Minutu na to ale hvězdičky reagovaly gólem Kateřiny Gregorové, které namazala Veronika Janderová, takže byl stav po první polovině 1:1. Hned na začátku druhé poloviny daly hvězdičky gól za spolupráce Evy Hronové a Ivany Horníkové. Na konci druhé poloviny se prosadila důrazem u brány Eliška Škodová.

ERA Svítkov Stars Pce „B“ – HC ESA Praha 0:3 (0:1, 0:2), střely na branku 12:15 (4:7, 8:8)

Ke svému prvnímu zápasu nastoupil druhý tým hvězdiček proti již známému a těžkému soupeři týmu HC ESA Praha. Hvězdičky bojovaly a udržely čisté konto až do konce první poloviny, kde bohužel v poslední minutě inkasovaly, takže byl stav po první polovině 0:1. Ve druhé minutě v druhé polovině utkání se opět prosadila ESA Praha. Hvězdičky měly spoustu šancí, které bohužel neproměnily. Ke konci druhé poloviny utkání dala svůj třetí gól ESA Praha.

Fretky Nižbor – ERA Svítkov Stars Pce „A“ 4:0 (1:0, 3:0), střely na branku 17:4 (7:3, 10:1)

Ke svému druhému utkání nastoupily hvězdičky proti velmi těžkému soupeři Fretky Nižbor, který ve třetí minutě skóroval při trestném střílení. To byl jediný gól, který padl v první polovině utkání, neboť hvězdičky výborně bránily. Bohužel na začátku druhé poloviny utkání hvězdičky zaspaly a tak inkasovaly během jedné minuty dva góly, což byla těžká sprcha. Hvězdičky to ale nevzdaly a dál bojovaly a tak udržely tento stav, až do konce druhé poloviny, kdy se v poslední minutě opět prosadily díky svému velkému tlaku před bránou Fretky.

Chlumecký báby – ERA Svítkov Stars Pce „B“ 1:6 (1:3, 0:3), střely na branku 9:18 (5:8, 4:10)

Ke svému druhému utkání nastoupil druhý tým hvězdiček proti Chlumeckým bábám. Opět překvapivě otevřeli utkání Chlumecké báby gólem v 1. minutě. Dvě minuty na to hvězdičky reagovaly gólem Stanislavy Měšťanové, které nahrála Tereza Křtěnová. Další gól přidaly hvězdičky po třech minutách, kdy se prosadila Monika Pazderová, které namazala Lucie Petráňová. Ke konci první poloviny utkání ještě přidala gól naše nová posila pardubická hokejistka Martina Topičová. Druhou polovinu otevřely hvězdičky gólem ve 3. minutě díky trestnému střílení, které proměnila Věra Machková. Tři minuty poté se prosadila sama Nikola Matějčková. V poslední minutě utkání skórovala opět Věra Machková ve spolupráci s Martinou Topičovou.

ERA Svítkov Stars Pce „B“ – ERA Svítkov Stars Pce „A“ 1:0 (1:0, 0:0), střely na branku 8:10 (5:6, 3:4)

Ke svému třetímu utkání nastoupily prosti sobě oba týmy domácích hvězdiček a bylo se na co dívat, neboť chtěly oba týmy vyhrát a tak to byl boj se vším všudy. Ve 4. minutě první poloviny utkání se prosadila Stanislava Měšťanová, což byl jediný gól, který v tomto utkání padl. Oba týmy měly spoustu šancí, které ale bohužel neproměnily.

ERA Svítkov Stars Pce „A“ – HC ESA Praha 0:2 (0:0, 0:2), střely na branku 7:10 (4:4, 3:6)

Ke svému poslednímu utkání nastoupily hvězdičky opět proti těžkému soupeři týmu ESA Praha. Byl to velmi vyrovnaný zápas, a tak první polovina skončila bez gólu 0:0, na což byly hvězdičky velmi hrdé. Bohužel na začátku druhé poloviny hned v 1. minutě se prosadila svým důrazem ESA a čtyři minuty poté přidala ještě druhý gól. Hvězdičky měly šance, které ale opět bohužel neproměnily.

Fretky Nižbor – ERA Svítkov Stras Pce „B“ 2:2 (1:2, 1:0), střely na branku 19:4 (9:3, 10:1)

Ke svému poslednímu utkání nastoupil i druhý tým hvězdiček a to proti Fretkám z Nižboru a byl to velmi vyrovnaný zápas. První třetinu otevřely hvězdičky ve 4. minutě hned dvě góly pár vteřin po sobě, které dala Nikola Matějčková, asistence Tereza Křtěnová a pardubické hokejové duo v podání Věry Machové a Martiny Topičové. Fretky se prosadily až dvě minuty poté, takže hvězdičky vyhrály první polovinu utkání 2:1. V druhé polovině byl vidět urputný boj o každý cm hrací plochy. Nervy pracovaly na obou stranách. Střelecky, ale byly úspěšnější Fretky, které ze svých 10 střel na bránu proměnily tu rozhodující v 10. minutě a tak byl stav nerozhodně 2:2, který se do konce utkání už nezměnil. Díky remíze si oba týmy rozdělily po jednom bodě a jelikož měly Fretky lepší skóre, tak hvězdičky skončily na konečném třetím místě.