Archiv 2011: Svítkovský pohár - pěkný bronz

01. 03. 2011 | Luboš Novotný | Mladší žáci - Po téměř třech měsících zimní přestávky se mladší žáci zúčastnili turnaje MŽ  „Svítkovský pohár“, který měl za hlavní úkol pobavit se, vyzkoušet nové hráče a sehranost kluků.

Trenéři se museli obejít bez naší brankářské jedničky Lukáška  Novotného a beka Vojty Koukola, ale měli k dispozici novou tvář v útoku Jakuba Krále, který již v prvních zápasech ukázal v čem je a bude jeho síla – přehled, rychlost a velmi šikovné ruce.  I přes mrazivé počasí si do Svítkova přišli zahrát kromě našich hvězdiček, mladší žáci H.A.K. Pardubice A i B a piráti z Hradce Králové.

Sestava ERA Svítkov Stars: Bitnar Jiří, Choutka Dominik, Kánský Štěpán, Půlpán Dan, Adámek Radek, Novák Jakub, Král Jakub, Doležal Honza, Vobořilová Katka, Strouhal Jan, Novotný Vojta a Lukáš, Novák Richard, Korbel Martin, Vlachý Václav.

ERA Svítkov Stars Pardubice – H.A.K. Pardubice „B“                  2:1 (2:0,0:1)

Do prvního utkání kluci nastoupili v brance s Jirkou Bitnarem. Od úvodních minut bylo zřejmé, že se zápas bude odehrávat v naší režii. Již ve druhé minutě se po pěkné kombinaci prosadil Vojta Novotný (as. Ríša Novák). Obě útočné lajny předváděli krásné akce, ale občas chybělo trochu štěstíčka a klidu. V šesté minutě přidal gól Štěpán Kánský (as. Katka) a mužstvo se uklidnilo. Ve druhé části zápasu kluci tlačili, měli šance, ale bohužel po hrubce v obraně vstřelili gól hosté a zápas se trošku zdramatizoval. Závěr si kluci pohlídali a do turnaje vstoupili těsnou výhrou.

H.A.K. Pardubice „A“ - ERA Svítkov Stars Pardubice                   6:2 ( 6:2,0:0)

Do druhého zápasu jsme vstoupili v brance s Dominikem Choutkou, pro něhož to byl první zápas za mladší žáky v kariéře a takový křest ohněm. Již v první minutě se za přispění štěstíčka trefil Honzík Strouhal (as. Katka). Polabinský rival vycítil nezkušenost a hned od začátku zasypával naši branku ostrými střelami a začal potvrzovat roli favorita. Honzík Strouhal v závěru první části ještě upravil svým druhým gólem skóre, ale to bylo vše. Do druhé třetiny nastoupil do branky opět Jirka Bitnar, hra se vyrovnala, přibyli šance na obou stranách, ale polabinské Ačko v klidu zápas dohrálo.

HBC Hradec Králové 1988  – ERA Svítkov Stars Pardubice        2:1 (0:1,2:0)

Třetí zápas ve skupině nás čekal soupeř z HK, se kterým jsme nepříliš dobře ukončili podzimní část soutěže MŽ. Do branky se překvapivě postavil Štěpán Kánský, do obrany se postavil Honza Doležal a kluci zkusili porazit Hradec a postoupit do finále turnaje. Štěpán již od úvodních vteřin dokazoval, že bude o co hrát. V šesté minutě se prosadil Honzík Strouhal a otevřel skóre zápasu. Krásný zápas přinesl mnoho pěkných útočných akcí, tvrdou obranu a krásné zákroky obou brankařů. Ve druhé části hry se po jediném zaváhání Štěpána prosadili hosté, srovnali na 1:1. Stars posouvala do finále jenom výhra, tak nezbývalo nic jiného než zkusit power-play.  Kluci měli dvě šance, ale 20 sekund před koncem rozhodl zápas Hradce Králové, budoucí vítěz celého turnaje.

Zápas o 3. Místo

ERA Svítkov Stars Pardubice – H.A.K. Pardubice „B“                  7:2 (2:1,5:1)

Do boje o bronzovou medaili nastoupil v brance opět Jirka Bitnar. Vstup do utkání klukům nevyšel a hned v úvodu si nepohlídali soupeře a ten se ujal rychle vedení. Naštěstí se svým prvním gólem uvedl Jakub Král (as. Vojta N.) a tým uklidnil. V závěru první třetiny se po asistenci Dana Půlpána prosadil opět Honzík Strouhal a zavelel k budoucímu vítězství. Do druhé části hry po spravedlivém střídání nastoupil Domča Choutka a šlo mu to již mnohem lépe. Kluci v útoku dominovali, dobře bránili a skóre navyšovali. Střelecky se ještě prosadil Štěpán, Ríša a druhými góly Jakub Král a Honzík Strouhal. Poslední krásnou tečku zápasu vystřelila z trestného střílení kapitánka týmu Katka a uzavřela skóre na 7:2.

Co dodat na závěr? Turnaj splnil to, co jsme si od něj slibovali:

-          zkusili jsme tři brankaře, všichni předvedli, že je na čem stavět a myslíme, že kluci z minipřípravky i mile překvapily a tímto jim velmi děkujeme za účast,

-          žáčci z přípravky i minipřípravky opět získali cenné zkušenosti,

-          Kuba Král předvedl, že bude na jaře výraznou posilou,

-          neúnavný Honzík Strouhal – nejlepší útočník turnaje ukázal, kdo bude tahounem mužstva,