Archiv 2011: Svítkovský pohár mladšího dorostu

30. 08. 2011 | Jana Martinů | V neděli 28.8.2011 se konal pod záštitou Komise mládeže RSHb – východ „Svítkovský pohár mladšího dorostu“.

Domácí tým ERA Svítkov Stars Pardubice zahajoval turnaj zápasem s týmem HBC Hradec Králové 1988, který skončil výsledkem 1:4 (0:1/1:3), střely na branku (1:10/6:9).

Jediným gólem se ve 2. části utkání blýskl Tomáš Sura, kterému asistoval Jan Svatuška. Bohužel jsme dostali po sobě dva góly v rozmezí jedné minuty a další ještě přidali hosté při přesilovce a o zápase tak bylo rozhodnuto.

Hodnocení: na to, že jsme v letošním roce nováčci, tak jsme si vůbec nevedli špatně a prohrát 1:4 s týmem, který patří do špičky Extraligy MD není žádná ostuda.

Po jedno zápasové pauze nás čekal tým HBC ALPIQ Kladno, který vyhrál základní část 2010/2011 a v semifinále Play-off 2011 prohrál s vítězem HBC Vsetín. Zápas skončil výsledkem 2:0 (1:0/1:0), střely na branku (11:4/10:5).

Hned v první minutě utkání jsme byli 2x vyloučení a poté následoval gól hostů. V 2.části utkání jsme dostali gól po našem vyloučení ke konci utkání a poté jsme ještě vyfasovali
6 min. osobní trest, kterým jsme přišli o velmi zkušeného a platného hráče Jana Svatušku.

Hodnocení: myslím si, že jsme s týmem Kladna hráli velmi vyrovnaný zápas a že tomu odpovídá i výsledek zápasu.

Po dvou zápasové pauze jsme se utkali s týmem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, se kterým jsme prohráli 4:0 (0:0/4:0), střely na branku (10:6, 12:8).

V první části utkání jsme hráli velmi dobře, o čemž vypovídá i bezbrankové skóre. Bohužel v druhé části utkání jsme po sobě dostali hned tři góly během 3 minut a to rozhodlo o výsledku utkání.

Hodnocení: je to velmi slušný výsledek prohrát 4:0 s týmem, který skončil druhý v Play-off 2011.

Jako posledního soupeře jsme měli tým SK OEZ Testa Letohrad, který nás porazil nejvýraznějším rozdílem a to 2:8 (1:4/1:4), střely na branku (2:8, 3:9).

Ke konci 1. části utkání dal gól Martin Cinko, kterému asistoval Jiří Doležal. Bohužel jsme během jedné minuty byli třikrát vyloučení, včetně osobního trestu, což nás stálo 3 góly. V třetí minutě 2. části utkání přidal gól Otakar Křen, ale poté už padaly branky jen do naší sítě.

Hodnocení: tým Letohradu, kterého vyřadil ve čtvrtfinále vítěz Play-off 2011 tým HBC Vsetín, nebyl až tak těžkým soupeřem, i když výsledek vypovídá jinak.

Celkové hodnocení: Jako nováčci jsme se utkali se špičkou Extraligy MD a i přesto jsme s nimi uhráli celkem vyrovnané zápasy.

Soupiska mužstva: brankář - Ptáček Jan (31), útočníci - Burgert Marek (27), Cinko Martin (69), Doležel Jiří (19), Kalivoda Patrik (14), Křen Otakar (17), Novák Jakub (70), Pitthard Martin (96), Matějčková Nikola (11), Janderová Veronika (10) a Král Jakub (37), obránci - Michal Jan (22), Sura Tomáš (8), Svatuška Jan (12) a Votava Petr (16)

Účastníci turnaje: HBC ALPIQ Kladno, HBC Hradec Králové 1988, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, SK OEZ Testa Letohrad a domácí tým ERA Svítkov Stars Pardubice.

Hrálo se na 2x12 min.