Archiv 2011: Svítkovská rezerva statečně vzdorovala hvězdné Deltě

10. 09. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Léto skončilo, školou povinní se vrátili do vzdělávacích ústavů a hokejbalová sezona 2011/2012 se nám rozjíždí, OHbL nevyjímaje.

Delta Pardubice – ERA Svítkov Stars „B“ 5:2 (2-1, 1-0,2-1)

Branky Svítkova: Zděnek (Košťál), Jirsa (Pazdera)

Střely:  31:13

Vyloučení: 0-3

Využití přesilovek: 0-0

Sestava Svítkova: B: Vondra (od konce druhé třetiny Danihelka) O: Vokál,Bulva,Košťál,Novák Ú: Hanč,Hejkrlík,Černický,Zděnek,Synek,Jirsa,Šlitr,Pazdera

Léto nám skončilo, školou povinní se vrátili do vzdělávacích ústavů a hokejbalová sezona 2011/2012 se nám rozjela.

Los OHbL však nebyl ke Svítkovu příliš milosrdný a tak hvězdy v prvním kole dostaly „na rozehrání“ tým úřadujícího mistra, Deltu Pardubice. Na tomto místě nutno podotknout, že už tak téměř neporazitelný mančaft ještě posílil o extraligového brankáře Smékala a další borce se zkušenostmi z nejvyšších lig našeho krásného sportu.

Utkání začalo ve velkém tempu a ti, jež si nestihli koupit párek s pivem před zápasem a doháněli to až po úvodním hvizdu neviděli první gól. Pověstné kvalitní začátky třetin Svítkova se přenesly i do nové sezony a Delta se v čase 1:00 ujala vedení. Na odpověď se však nečekalo ani minutu a půl. V čase 2:27 si gólový účet nové sezony otevřel sniper z pod Tater Slávo Zděnek. Extraligový golman Smékal mohl jen zatleskat jeho pumelici z úhlu, která zasvištěla krásně pod břevno jeho branky. Za další 4 minuty však domácí (Delta se přestěhovala z Alfy do Svítkova) ukázali, kdo je na hřišti pánem a dostali se znovu do vedení.

Druhá část začala ještě hůře než ta první a již po 7 vteřinách (doba za kterou Bolt stihne předčasně vystartovat, zahodit dres a dojít do šatny) vedla Delta o dvě branky. Ve druhé třetině se ani přes množství dalších šancí žádný z týmů již neprosadil a tak byl po dvou dějstvích stav zápasu 3-1. V závěru třetiny také došlo ke střídání brankářů na hostující straně. Jan Vondra byl sražen jedním z domácích a tento zásah se ukázal jako KO. Do branky tak nastoupil Danihelka.

V závěrečné části již domácí nebyli tak suverénní, naopak Svítkov hrál aktivně a v čase 35:48 to přineslo ovoce v podobě kontaktní branky. Jirsa získal na hranici brankoviště míček od Pazdery a dokázal ho procpat za záda bezmocného Smékala. To však bylo ze strany hostů vše a když Delta přidala další dvě branky bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Hosté podali sympatický bojovný výkon a nebýt špatných začátků třetin mohly z toho být i body na úkor superfavorita. Svou premiéru si v tomto utkání odbyl také trenér Radek Vondra a věřme, že již 10.9. oslaví premiérové body.

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: Jednalo se o první zápas sezony. Kvalitu soupeře netřeba uvádět. Třetí třetina byla z naší strany asi nejlepší, jen škoda, že vždy, když jsme dali kontaktní gól, tak nám soupeř zase odskočil. Dále si musíme pohlídat úvody třetin. Počasí bylo hodně náročné, s čímž se nejvíce potýkali oba brankáři."