Archiv 2011: Svítkov po dvou vyrovnaných zápasech prohrává v sérii 0:2

27. 04. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Základní část skončila a přišel čas, na který se všichni těšili. Začalo play-off! Svítkov do něj bohužel nevstoupil ideálně a příští víkend tak již stane na hraně vyřazení.

Soupeřem Svítkova ve čtvrtfinále je tým Medvědů, který všichni dobře známe. Borovec pravidelně nastupuje za „A“ tým hvězd a další dva hráči z jejich řad (bratrské duo Nečasů, jež v oblastní lize plní úlohu bratří Staalů z NHL) dokonce pravidelně vykonávají špionážní činnost na svítkovských trénincích. V průběhu play-off jim je samozřejmě přístup na tréninky zakázán a celý areál hlídají drsní chlápci z ABL(jež se také jako jediní odváží sbírat míčky vystřelené k „pejskům“). Tým Medvědů je pro play-off navíc posílen extraligovým hokejistou Rákosem.

Ještě než se pustím do samotných zápasů, musím věnovat odstavec svítkovskému hráči (a extraligovému florbalistovi) Karlu Brychtovi. Ten podal skvělý výkon proti Ronece i v prvním čtvrtfinále v sobotu. Bohužel si však v tomto zápase obnovil zranění nohy a sezona pro něj tak skončila. Zároveň prokázal charakter, když před zápasem donesl dlužnou lahvičku Zelené za vstřelený desátý gól v zápase s Ronekou (což potěšilo samozřejmě ponejvíce Alfa, kterému se při pohledu na výrobky z dílny společnosti Božkov vždy rozzáří oči). Přejme Karlovi brzké uzdravení a doufejme, že na hokejbal nezanevře. Nyní již k zápasům.

Čtvrtfinálový zápas č.1 (23.4.):

HBC Medvědi Pardubice – ERA Svítkov Stars „B“ 4:3 po ss. (2-0, 0-2,1-1,1-0)

Branky Svítkova: Hanč, Seidl(Veselík), Žák(Brychta)

Střely:  40-39

Vyloučení: 2-7

Využití přesilovek: 0-0

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál,Bulva,Košťál,Novák, Záleský, Nežádal Ú:Zděnek,Seidl,Veselík,Hejkrlík,Žák, Hanč, Vašina,Pazdera, Brychta

Svítkovští si před zápasem nezapomněl zdůraznit důležitost zodpovědné obranné hry v play-off. Bohužel si to moc k srdci nevzali a tak již po dvou střídáních prohrávali 2-0. Tato ledová sprcha jako by celý tým zmrazila na celou třetinu, v níž jasně dominovali Medvědi. Jen díky skvělému Danihelkovi zůstalo skóre třetiny 2-0.

Druhé dějství bylo ze strany Svítkova mnohem lepší a nejprve Hanč snížil na rozdíl jediné branky a necelé dvě minuty po něm Seidl po krásné souhře s Veselíkem vyrovnal na 2-2.

V poslední části hosté dokonce dokonali obrat. Ve 32. minutě Daniel Žák poslal Svítkov do vedení. Třetí třetina byla zcela vyrovnaná a bohužel skončila i vyrovnaným výsledkem. Pět minut před koncem zápasu si domácí gólem vynutili prodloužení.

To však nemuselo mít dlouhého trvání. Hosté do něj vstoupili ohromným náporem a jen díky smůle v koncovce nedokázali rozhodnout (Medvědi snad museli podepsat smlouvu s ďáblem jaké měli štěstí, doufejme, že platila jen pro tento víkend).

Rozhodovali tak až nájezdy. Danihelka dělal, co mohl a z 5 nájezdů inkasoval pouze jednou. Překonal ho bleskovou kličkou Daniel Rákos. Danihelkovým spoluhráčům se však nájezdy daří pouze na tréninku a tak bohužel ani jeden z pěti exekutorů nepřekonal Jeřába. Medvědi tak v sérii vedli 1-0.

Čtvrtfinálový zápas č.2 (24.4.):

HBC Medvědi Pardubice – ERA Svítkov Stars „B“ 5:4 (2-2, 3-0,0-2)

Branky Svítkova: Seidl(Zděnek), Hanč(Žák), Veselík(Seidl), Žák(Seidl)

Střely:  30-33

Vyloučení: 8-8

Využití přesilovek: 1-0

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál,Bulva,Košťál,Novák, Záleský, Nežádal Ú:Zděnek,Seidl,Veselík,Hejkrlík,Žák, Hanč, Vašina,Pazdera, Šováň

Kdo se vrací, nevěří golmanovi. Svítkov však strážcům svého brankoviště věří. Nejvíce jim věří v prvních a posledních vteřinách třetin. I v druhém utkání tak po minutě Medvědi vedli 1-0. Hosté však vystrčili růžky a během 11. a 12. minuty stav otočili. Seidl prokázal důraz a vyrovnal. Poté jsme byli svědky spolupráce dvou učitelů ve druhé lajně. Španělštinář Žák namazal češtináři Hančovi a Svítkov vedl. Medvědi však ještě v první třetině dokázali vyrovnat a do kabin se tak znovu šlo za smírného stavu.

Druhá třetina však už tak pozitivní z pohledu Svítkováků nebyla. V 18. minutě Rákos udělal z hostů kuželky a sólo zakončil bekhendovou kličkou. V poslední minutě navíc domácí během 15 vteřin přidali další dvě branky, Danihelka přepustil místo v brance Vondrovi a hosté měli přestávku na to, aby se vzpamatovali z šokujícího závěru třetiny.

Nicméně poslední dějství bylo ze strany hostů výtečné. Téměř celou třetinu strávili v útočném pásmu a po gólech Veselíka s Žákem ztráceli už jen gól. Tlak gradoval a jen kousek pomyslného štěstíčka chyběl k triumfálnímu vyrovnání. Medvědi tak nakonec výhru uhájili, vedou 2-0 na zápasy a za týden mají skvělou výchozí pozici. Na druhou stranu, pokud Svítkov naváže na výkon z poslední třetiny, tak se nám série může ještě hodně protáhnout.

Navíc se série přesune na hřiště Svítkova. Doma se výhry snad budou sbírat lépe než venku :-)