Archiv 2011: Svítkov nadělil Ronece desítku a ve čtvrtfinále vyzve Medvědy

19. 04. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Jsou jen tři týmy z Pardubic, jež jsou obecně známy i mimo pardubický kraj. Svítkov Stars, Alfa a Roneka! První dva kvůli své rozlehlé hráčské základně a účasti ve vyšších soutěžích, Roneka však z jiných důvodů.

Jen těžko bychom hledali tým(napříč sporty), který má pravidelně za sezonu menší počet výher (i Slavoj Houslice v tomto srovnání působí jako Barcelona). Přesto to hráči Roneky neúnavně zkouší znovu a znovu, za což si jistě zaslouží náš sportovní obdiv. Část hráčů Svítkova má ovšem s Ronekou i jiné, než jen vítězné zkušenosti. Tým NC Svítkovice, jehož hráči hájí barvy Svítkova, podlehl v legendárním utkání týmu Roneky 7:8. Reportáž z tohoto zápasu obletěla svět a není sportovní fanoušek (od Pekingu, přes New York až po Moskvu), který by ji neviděl. O to větší ostražitost tak dnes byla na místě.

Ještě než se pustíme do samotného zápasu, dovolte mi malou odbočku. Jen den před utkáním se v Pardubicích běžel již tradiční půlmaraton. Na jeho startu se objevilo hned několik hráčů domácích. Jmenovitě to byli Dan Žák, Robert Košťál, Martin Hejkrlík a Michal Hanč. Kvůli zachování rovných šancí pro všechny běžce musel absolvovat posledně jmenovaný dráhu dvakrát.

Nyní však již k zápasu s Ronekou. Svítkov začal tradičně ze zabezpečené obrany a tak již po 32 vteřinách hry prohrával 0-1. Za tři minuty však střelou mezi betony poprvé skóroval Ivoš Nežádal a bylo vyrovnáno. Za dalších 7 minut domácí již vedli po trefě Hejkrlíka a vše tak vypadalo nadějně. Hosté však o sobě dali ještě jednou vědět a ve 12. minutě hry srovnali. Ještě v čase 13:30 ukazovala tabule stav 2:2 (a bohužel se nejednalo o technickou závadu). Pak se domácí konečně probudili a Kopečný s Hančem určili stav první třetiny.

O zbylých dvou částech není co psát. V obou domácí přidali povinné tři branky a úspěšně tak zakulatili příděl gólů na 10. Poslední jubilejní branku vstřelil nováček v sestavě Brychta a vysloužil si tak milou povinnost pohostit své spoluhráče lahvinkou nějakého dobrého pití. Zároveň je rozhodnuto o soupeři Svítkova pro play-off. Oním soupeřem je tým Hbc Medvědi Pardubice. Dá se tak očekávat mnoho zajímavých soubojů. V brankářích Jeřáb-Danihelka, souboj obrany Svítkova s extraligovým hokejistou Rákosem bude jistě též hezká podívaná. A nesmíme opomenout také duel dvou nejrychlejších hráčů celé ligy, Vašiny s Borovcem. První zápas se hraje v sobotu 23.4. ve Svítkově od 14:00. Věřme, že bude vyprodáno!

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: Jednalo se o poslední zápas základní části, kde se motivace hledala velmi těžko, v úvodu jsme se přizpůsobili hře soupeře, navíc 3-4 kluci den před zápasem běželi půlmaraton, je neuvěřitelné že po tomto výkonu šli druhý den hrát-za to jim děkuji.V druhé třetině jsme již dali góly a zápase dohrával.

ERA Svítkov Stars „B“ – Hbc Roneka Pardubice 10:2 (4-2, 3-0,3-0)

Branky Svítkova: Nežádal(Záleský), Hejkrlík(Brychta), Kopečný, Hanč(Hejkrlík), Zděnek(Vašina), Vašina(Zděnek), Hanč(Hejkrlík), Veselík(Záleský), Kopečný(Veselík), Brychta(Hejkrlík)

Střely:  43-15

Vyloučení: 3-6

Využití přesilovek:3-0

Sestava Svítkova: B: Ple(Ma)skot O: Vokál,Bulva, Košťál, Novák,Záleský, Nežádal Ú: Seidl,Vašina,Zděnek, Hanč,Hejkrlík, Brychta,Veselík, Křen,Kopečný