Archiv 2011: Starší žáci zvládli první domácí dvojutkání

26. 09. 2011 | Richard Novák | Starší žáci - K prvnímu domácímu utkání nastoupili starší žáci proti Přelouči. Posíleni o mladší žáky chtěli zvítězit, což se podařilo.

ERA Svítkov Stars Pardubice – HC Jestřábi Přelouč 6:2 (3:0, 2:1, 1:1), střely na branku 16:10 (8:3,5:3,3:4), vyloučení 8:4, využití 0:0

Od začátku utkání jsme chtěli hlavně útočit a hned první lajna zaznamenala naší vedoucí branku, kterou vsítil Jiří Doležal (as. Pavel Horák). Soupeř hrozil hlavně z brejků . Na 2:0 se prosadila opět první lajna, která si stále vytvářela šance a hlavně je též dokázala využívat - Jiří Doležal (as. Jakub Král). Jinak nám lepší střelba a zakončení chybělo. Na 3:0 se prosadil Jakub Král. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, my jsme útočili a soupeř se bránil.  Bohužel jsme se pomalu začali soupeři přizpůsobovat a přestávali běhat. Na 4:0 se zase prosadila první lajna Pavel Horák (as. Jiří Doležal a Jan Michal), na 5:0 Jakub Král (as. Pavel Horák). Potom jsme bohužel nechali soupeře z brejku snížit na 5:1, když jsme nedokázali pokrýt dorážku. Třetí třetina toho z naší strany moc nenabídla, pouze jednu naší branku na 6:1 - Kristián Liška (as. Daniel Půlpán). Opět  jsme též nedokázali pokrýt ojedinělý  brejk soupeře, který tak snížil na konečných 6:2 v náš prospěch. Svou  premiéru si  v obraně odbyla Eliška Škodová a nevedla si špatně. Nejlepšími hráči našeho týmu byli Jiří Doležal a Daniel Půlpán.

ERA Svítkov Stars Pardubice – HC Jestřábi Přelouč 5:1 (0:1, 5:0, 0:0), střely na branku 28:9 (10:3, 7:2, 11:4), vyloučení  5:7, využití 2:0

Do druhého utkání jsme vběhli tak, jako bychom chtěli rozhodnout po první třetině. Bohužel se nám dlouho nedařilo vstřelit branku, pouze zvonili soupeřovy tyče. Po jediné vážné šanci soupeře to bylo 0:1 v náš neprospěch. Ve druhé třetině se naši střelci zase probudili. Na 1:1 vyrovnal Jakub Král. Poté následovala naše první využitá přesilová hra na 2:1 - Jiří Doležal (as. Jan Michal). Poté jsme plně ovládli hru. 3:1  - Pavel Horák (as. Jiří Doležal). Konečně se též branky dočkal i jiný útok než první lajna a na 4:1 zvýšil kapitán Richard Novák. Gól na 5:1 padl podruhé v přesilovce, kdy jako obránce střílel Jiří Doležal (as. Richard Novák). Ve třetí třetině jsme se už bohužel nedokázali prosadit, i když  jsme většinu času strávili v útočném pásmu. Překonat brankáře soupeře se nám již nepodařilo.

Sestava  B: 1.utkání Štěpán Kánský , 2.utkání  David Kaplan

1. lajna:  Jan Michal, Aleš Kudláček - Jakub Král „A“, Pavel Horák“A“, Jiří Doležal

2.lajna:  Kristián Liška, Pavel Michal - Kateřina Gregorová, Richard Novák“C“, Jan Doležal“MŽ“

3.lajna Eliška Škodová, Daniel Půlpán - Tomáš Novák, Roman Hromádko, Tomáš Hlaváček

Trenéři: Zdeněk Kánský a Richard Novák

Musíme hlavně zapracovat na častější střelbě, která je ještě hodně slabá. Co se týče obrané časti tam musíme zapracovat na důrazu před svojí brankou, abychom nedostávali zbytečné branky z dorážek. Pozitivem je, že naše třetí lajna nedostává branky a většina vyloučených soupeřových hráčů byla právě na této lajně. Perfektní práci si odbyl v obraně Daniel Půlpán, který neudělal jedinou chybu a bude určitě patřit mezi nejvytíženější naše hráče.