Archiv 2011: Slavoj Houslice sebral bod samotné Barceloně

16. 11. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Při čtení nadpisu si asi říkáte, že jsem se zbláznil, ale nadpis má pouze ilustrovat rozdíl mezi Deltou a ostatními týmy OHbL. Důkazem budiž, že Delta za 10 zápasů od startu sezony neztratila ani bod! A ačkoliv Barceloně (Deltě) chyběla hlavní esa, stále byste na jejich soupisce našli řadu hráčů, kteří hrají (nebo nedávno hráli) Extraligu či 1.NHbL.

ERA Svítkov Stars „B“ – Delta Pardubice 2:3 (0-0,0-2,2-0,0-1)

Branky Svítkova: Hanč (Jirsa), Žák (Homola)

Střely: 22-24

Vyloučení: 6-3

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B:Danihelka (Vondra) O: Vokál, Starý, Záleský, Žák, Košťál Ú:Hejkrlík, Kánský, Homola, Jirsa, Zděnek, Černický, Vašina, Hanč

Je pravda, že hostům chyběl Victor Valdés (Smékal), mozek útoku Xavi (Švihlík) či dirigent obrany Puyol (Stránský). Avšak například Messi (Maixner) a další esa byla na svých místech. Domácímu Slavoji chyběl pouze Jarda Kužel, jež sledoval zápas zpoza mantinelu. Na průběhu utkání však tyto papírové předpoklady vůbec nebyly vidět. Od počátku zápasu měli navrch domácí a jen díky výborně chytajícímu Ullrichovi Svítkov neskóroval. Hostům nepomohla ani přesilová hra, aby se dostali do hry a tak byl stav po první třetině bez branek.

Ve druhé části už hosté jasně dokazovali, kdo že to přijel ze slunného Katalánska. I díky třem nabídnutým přesilovkám začali Svítkovu zle zatápět. Tento tlak dokázali přetavit i ve dvě branky, které shodně padli od modré čáry. Další šance už pochytal svělý Danihelka. Jeho nejskvostnějším momentem utkání byl lapačkou spektakulárně vychytaný nájezd Messiho (Maixnera).

Svítkov ovšem rozhodně nesložil zbraně. Ve třetím dějství zapnul na plné obrátky a vytvořil si souvislý tlak. Gólový efekt přišel ve 38. minutě, kdy Hanč vyškrábal míček zpod betonu Ullricha a nekompromisně ho uklidil do jeho branky. O minutu a půl později přenechal Homola míček Danu Žákovi a ten se nádherně trefil švihem. Když už se schylovalo k prodloužení, tak dostala Delta možnost přesilové hry (čas 43:15). Domácí se tak museli bránit, ale paradoxně to byli oni, kdo mohl rozhodnout. Žák však zpoza modré Ullricha podruhé nepřekonal.

Na řadu tak museli přijít nájezdy. Ty byly rozhodnuty již po dvou sériích. Jirsa ani Černický na Ullricha nevyzráli, zatímco oba střelci Delty se nemýlili. Domácí tak vyválčili velecenný a rozhodně neočekávaný bod.

Komentář vedoucího mužstva Martina Bulvy: „Podařilo se nám jako prvnímu týmu v letošní sezoně ujmout Deltě nějaký bod. Zápas to byl vyrovnaný, šance byly na obou stranách, nám mnohdy vázla efektivita v zakončení. Úvod zápasu naznačoval, že moc gólu padat nebude, což se v první třetině potvrdilo. Soupeř se ujal vedení, povedou střelou při přesilové hře, a následně střelou od modré, přesto jsme nesložili hlavy a ve třetí třetině snížili na rozdíl jedné branky, kdy se nám díky velkému úsilím v závěru podařilo vyrovnat po krásné střele Dana Žáka. Nájezdy vyšli lépe soupeři, ale i tak jsme dnes vybojovali bod navíc, který nás udržel na čtvrtém místě a v závěru může být hodně cenný. Pochvalu si zaslouží za velké odhodlání a nasazení celý tým. Příští kolo nás čeká Roneka, která své výsledky hodně zlepšila a budeme se opravdu muset soustředit, abychom odvedli svůj výkon“.