Archiv 2011: Severočeský výjezd mladšího dorostu bez bodu

14. 11. 2011 | Jana Martinů | Mladší dorost - O uplynulém víkendu absolvoval díky zraněním prořídlý kádr mladšího dorostu cestu na odložené zápasy extraligy v Ústí nad Labem a Mostu. Akci velmi emotivně popisuje vedoucí týmu Jana Martinů.

Sobota 12. 11. 2011 v 16:00 Elba DDM Ústí nad Labem – ERA Svítkov Stars Pardubice 6:2 (3:0, 1:2, 2:0), střely na branku 30:17 (9:4, 10:6, 11:7), tresty 5:3 (0:0, 5:2, 0:1), přesilovky 2:4, využití 0:1, v oslabení 1:0.

Hned při psaní naší sestavy mě polilo horko při pohledu na sestavu domácích čítající 19 hráčů oproti našim 9. Hned na začátku první třetiny ve druhé minutě jsme inkasovali, ale pak jsme tento stav udrželi, až do 12 minuty, ve které jsme dostali druhý a minutu na to třetí gól, takže byl po první třetině stav 3:0. O přestávce se kluci vyburcovali a do druhé třetiny šli bojovat, což se projevilo v 9. minutě, kdy využili přesilovku gólem Martina Pittharda, kterému namazal Jan Svatuška. Minutu poté ještě přidal gól sám Jan Svatuška, kterému nahrál Oldřich Jelínek, takže byl najednou stav 3:2, což domácí rozhodilo a najednou nevěděli, co mají hrát. V tuto chvíli jsme všichni věřili, že máme na to obrátit stav a tento zápas vyhrát. Bohužel kluků bylo málo, a tak jim rychle ubývaly síly, což se projevilo individuálními chybami, ze kterých padl ve 13. minutě gól, který dali domácí ve vlastním oslabení (4:2). Bylo to tak blízko, až mě z toho mrazilo v zádech. O to víc mrzí, že s námi do Ústí nepřijeli hráči, kteří dali přednost bezvýznamným a předem rozhodnutým zápasům v Přelouči. Já bych takovýto zápas za nic nevyměnila. Jsem hrdá na kluky, kteří měli dost odvahy na to do Ústí jet a podat takový výkon, neboť přesně plnili trenérovi pokyny a bylo vidět, že s tím domácí mají velké problémy. Kluci to nezabalili a bojovali, a tak jsme ve třetí třetině určovali hru opět my. Celý tým šlapal jako hodinky a plnil taktické pokyny trenéra. Ještě jsem neviděla takovou soudržnost, až mě z toho mrazilo. Díky tomu jsme udrželi bezbrankové skóre, až do 9. minuty, kdy jsme inkasovali (5:2). Ve 12. minutě ještě přidali domácí poslední gól (6:2). Na obou gólech se projevila naše únava, protože i když chuť a vůle byla, tak síly už nebyly. Pro mě to byl neuvěřitelný zápas, na který jen tak nezapomenu.

Soupiska: Jandera Vojtěch – Michal Jan, Sura Tomáš, Svatuška Jan, Votava Petr (A) – Jelínek Oldřich, Michal Pavel, Novák Jakub, Pitthard Martin (C)

Fotografie z utkání:

Neděle 13. 10. 2011 v 11:00 hod. HBC Pento Most – ERA Svítkov Stars Pardubice 7:0 (2:0, 2:0, 3:0), střely na branku 15:12 (4:5, 7:2, 4:5), tresty 5:3 (0:0, 0:2, 5:1), přesilovky 3:5, využití přesilovek 0:0, v oslabení 1:0.

V Mostě se opět opakovala situace jako v Ústí, neboť proti nám nastoupilo 15 hráčů proti našim9 akdyž k tomu ještě přidáme povrch, na kterém naši kluci ještě nikdy nehráli a na který jsou domácí zvyklí, tak bylo hned na začátku jasné, že to bude těžký zápas. První třetinu otevřeli domácí gólem ve 4. minutě. Díky naší výborné hře, kdy kluci hráli, to co měli, jsme udrželi tento stav, až do poslední minuty, kdy jsme inkasovali do šatny (2:0). V druhé třetině jsme hned na začátku zaspali a dostali jsme v 1. minutě gól a 3 minuty na to další (4:0). Kluci se snažili a bojovali, ale postupem času jim ubývali síly a tak docházelo k individuálním chybám, ze kterých jsme dostávali góly. Šance jsme měli, ale neproměnili jsme. Ve třetí třetině se opět opakovala situace, kdy jsme dostali hned v 1. minutě gól a 3 minuty na to další (6:0), který dali domácí ve vlastním oslabení. V 9. minutě pak dali domácí poslední gól (7:0). Bohužel jsme nevyužili pět nabídnutých přesilovek, dokonce dvakrát 5x3. Klukům se ale nedá nic vytknout, protože se snažili a bojovali, ale přeci jenom měli v nohách těžký sobotní zápas, který jim ubral hodně sil. Dva dny za sebou odehrát dva zápasy jen v osmi hráčích proti třem pětkám by vyčerpalo každého. Kluci mě překvapili. Přesto, že jich bylo jen osm, tak to nevzdali a bojovali. Neuvěřitelně je to semklo a hráli jako jeden tým. Jsem vděčná, že jsem u toho mohla být, vidět to a pocítit tu sílu, která je hnala vpřed, i když už nemohli. Kluci díky.