Archiv 2011: Rozjetá svítkovská mašina vykolejila v Jihlavě

17. 10. 2011 | Jan Mroviec | A tým - Team ERA Svítkov Stars vyrážel na půdu nyní již první Jihlavy. Po 7 bodech z posledních třech utkání, hráči Svítkova věřili, že svoje bodové konto na její půdě zvýší.

Jihlava však hned ze začátku utkání ukázala svítkovským, kdo je pánem na hřišti a poté, co útočník domácích Jan Střecha utekl obraně hostů, otevřel již ve čtvrté minutě skóre. Od loňského roku, kdy v 1.NHBL hrál Svítkov poprvé v Jihlavě, se zřejmě kolotoče v pásmu Svítkova na Jihlavské půdě stávají tradicí tak jako např. Matějská pouť. Svítkovským se zamotala hlava tak, že po první třetině odcházeli do kabin s výsledkem 4:0.

Trenér Pavlovec do druhé třetiny poslal do hostující branky Martina Černického. Ten sice předvedl v úvodu třetiny pár dobrých zákroků a u jedné ze střel mu dokonce pomohla tyč. Přesto vydržel bez inkasované branky tak jako Mroviec, který byl po první části vystřídán, pouze do čtvrté minuty. Do konce druhé časti stihla Jihlava vstřelit další dvě branky a do kabin se tak šlo za stavu 7:0.

Během druhé přestávky se nikdo nerozhodl napsat jiný scénář a tak se hrálo podle toho starého. Jihlava nakonec přejela svítkovské poměrem 9:0 a hráči Svítkova doufají, že to byla ta nejledovější možná sprcha, která nakopne tým s hvězdičkou na hrudi k lepším výkonům příští víkend.

Za týden doma přivítají hráči Stars tým Hodonína a Sudoměřic. Po propadu na devátou příčku je cíl jasný. Ubránit domácí tvrz a posunout se opět na příčky zajišťující play off.

Sestava Svítkova: Mroviec, Černický - Nekola Martin, Kamaryt, Mokříž, Šatara, Vávra - Koch, Šováň, Borovec, Krištof, Mifek, Minařík, Novotný, Maixner, Šprincl