Archiv 2011: První ročník ERA Cupu rozhodla minitabulka - radoval se Svítkov

31. 08. 2011 | Petr Kopečný | Uplynulou sobotu byl na hokejbalové hřišti ve Svítkově k vidění jednodenní turnaj mužů pro Oblastní týmy a týmy z 2.NL. Celkem 5 mančaftů sehrálo 10 utkání a výsledek turnaje rozhodoval až poslední zápas!

Turnaj započal v 9:00 soubojem novopečených druholigových Živanic s vicemistrem Oblastní ligy. Medvědi si se svým sokem poradili poměrem 0:2, když u obou branek figuroval hradecký Robich (1+1). Druhý zásah přidal Borovec a Medvědi se radovali z dobře započatého turnaje.

Ve druhé utkání se střetl mistr ligy s domácí rezervou Svítkova. Delta měla dlouho převahu, ale více než jeden gól z hole Vlasáka dát nedokázala. Statečná hra Delty v pouhých 6-ti hráčích se časem projevila a Svítkov 5 minut před koncem začal svoji kanonádu a čtyřmi slepenými góly otočil vývoj utkání v jejich prospěch 1:4. (branky Jirsa /Šlitr/, Košťál /Šlitr/, Šlitr /Synek/, Jirsa /Šlitr/).

Do turnaje nastoupila i rezerva Ježků z Heřmanova Městce s nestárnoucím Mencem v brance. V dalším zápase proti Živanicím byl právě Menc velkou oporou. Živanice ho dokázali překonat pouze jednou a to Švarcem. Ježci však dobře chytajícího Kavána v brance Živanic nepřekonali a tak hubené vítězství 0:1 připadlo Živanicím.

Medvědi a domácí Stars. To měl být souboj, na který se mohlo dát dívat. A taky že to byl divácky atraktivní duel, vždyť Jan Robich dokázal překonat Vondru již po 11 vteřinách! První půlku zápasu ještě Svítkov díky střelci Jirsovi dokázal srovnat krok, ale další dvě branky z hole Hanuše a Golombiowskiho připsali 3 body do tabulky pro Medvědy.

Posily v týmu Delty v podobě Wabera, Pišty a Hubáčka přilákaly do ochozů stadionu snad všechny přítomné diváky! No a ti se jim velice odměnili – kanonáda proti Ježkům v podobě skóre 12:1 snad ani nepotřebuje komentář. Jediný čestný zásah si za Ježky připsal Kadaňka.

Důležitý zápas o držení kroku s čelem tabulky byl na programu pro domácí Svítkov se Živanicemi. Již první půle napověděla, že Svítkov chce bojovat o pohár a i skóre tomu napovídalo – 2:0 pro domácí (branky Šlitr a Černický). V závěru zápasu dokázali Stars využít díky Jirsovi vyloučení Pařízka a již nebylo spekulací o vítězovi. V samotném závěru korigoval na 3:1 živanický Drápalík.

Medvědi Pardubice proplouvali turnajem bez ztráty kytičky. Další zápas proti Ježkům měl být pouhou formalitou, ale Ježci se drželi zuby nehty do konce zápasu a drželi hubené skóre 0:1 z první půle, kdy se prosadil pouze jednou „medvěd“ Vodvářka. Až ke konci druhé půle navýšil skóre na pohodlných 0:2 obránce Němec.

Další pěknou přestřelku měli na svědomí opět hráči Delty. Živanice dostali příděl 1:7 a do nové sezony ve druhé lize mají jistě hodně co natrénovat. Kosmetickou úpravu zařídil alespoň kapitán a manažer Matějovský.

Dvě rezervy (Ježci a Svítkov) měli svůj zápas až jako předposlední. Ježci dokázali poprvé v turnaji v zápase vést, díky souhře Žemlička-Myška. Svítkov se na domácím turnaji nechtěl nechat zahanbit a za minutu korigoval Černickým. Další dva zásahy do konce půle přidali JirsaHančem a domácí si velmi oddychli. Uvolněnou hru pojistil v závěru ještě druhým gólem Hanč a Svítkov velice rád bral výsledek 1:4.

Nevídanou zápletku a obrovské kalkulace měl závěrečný zápas Medvědů a Delty. Medvědům stačila remíza k celkovému vítězství, Delta zas musela bezpodmínečně vyhrát rozdílem tří branek k lepšímu umístění. A to se také Deltě za začátku dařilo, ve třetí minutě napřáhl Pišta a stav byl 1:0. Jenže do přestávky potrestal Hanuš vyloučení Stránského a už to s Deltou vypadalo bledě. Na výborném Jeřábovi si totiž „delťáci“ vylámali snad všechny zuby! Už už se schylovalo k závěru utkání, když obránce Delty Kopecký od modré čáry vystřelil na Jeřába, kterému míček propadl lapačkou a touto střelou odsunul Medvědy až na druhou pozici.

Ohlasy po turnaji:

Martin Bulva /Svítkov Stars B/: Jednalo se o první turnaj na novém povrchu, kde jsme samozřejmě nemohli chybět. Turnaj byl kvalitně obsazen a hrací systém nám maximálně vyhovoval. Týmy se na hříšti snažili, co to šlo, mimo hrací plochu však panovala přátelská atmosféra-a tak by to mělo být.Vyzkoušeli jsme si nějaký věci, turnaj nám ukázal i nedostatky na kterých musíme pracovat.To, že se nám podařilo získat pohár za první místo je opravdu krásné zvlášť' při prvním ročníku, všichni kluci makali, za což jim děkuji. Doufám, že ERA CUP bude mít příští rok pokračování, byl dobře zvládnut i po stránce organizační.

Michal Jeřáb /Medvědi Pardubice/: Účast Medvědů byla jedinou společnou přípravou na novou sezonu, tým se sešel včetně nových i staronových posil a již od prvního zápasu vše klapalo, jak mělo. Sice občas něco zaskřípalo, ale bylo k vidění i pár velice pěkných akcí. Po třech zápasech jsme měli na kontě plný počet bodů a poslední zápas s Deltou měl rozhodnout o konečném umístění. Pro mě byl tento zápas velkým zklamáním, přišel mi ne úplně emocionálně zvládnutý od většiny hráčů Delty, jak by se na přátelský zápas slušelo. To ale byla pro mě osobně jediná menší vada na kráse na jinak povedeném turnaji. Dík patří všem lidem kolem svítkovského hokejbalu za nové hřiště, všem pořadatelům za organizaci a v neposlední řadě všem rozhodčím!!! No a snad se příští rok na stejném turnaji sejdeme znovu.

Miroslav Stránský /Delta Pardubice/: Původně byl turnaj směřován na rozehrání týmu, tak se ani neřešil žádný jiný přátelský zápas na začátku sezony. Z tohoto důvodu mě dost zklamal přístup větší části týmu. Každý z hráčů si sám v sobě musí říct, jestli to opravdu nešlo, nebo se nechtělo. Jinak turnaj: První zápas se Svítkovem B sice prohra 4:1, ale z velké části ovlivněna malým počtem našich hráčů (6 do pole). Pak ale tři výhry v řadě nám ukázaly, kam a jak by měl tým v sezóně pokračovat. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří se turnaje zúčastnili. Velkým příslibem je hra posil Pišty, Hubáčka a Vlasáka! Turnaj měl svou kvalitu a dobrou organizaci, škoda jen trošku počasí, mohlo být líp.

Štěpán Bořek /Fire horses Živanice/: Turnaj byl dobře zorganizovaný dobře, líbil se mi i výběr týmů a já sem si to velmi užil.  Z mé strany si myslím, že všechno šlo tak, jak mělo a žádné mínus mě snad ani nenapadá.