Archiv 2011: První extraligové derby mladšího dorostu

29. 10. 2011 | Jana Martinů | Mladší dorost - V sobotu 29. 10. 2011 jsme se na hřišti v Polabinách utkali se svým městským rivalem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, se kterým jsme prohráli 6:1.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - ERA Svítkov Stars Pardubice 6 : 1 (2:0, 0:1, 4:0), střely na branku 37:14 (11:4, 10:6, 16:4), tresty 7:2 (3:0, 3:0, 1:2), přesilovky (2:7), využití přesilovek (2:0).

Začátek první třetiny byl poznamenán zraněním našeho hráče Martina Cinka, kterému protihráč v souboji zlomil klíční kost a tak musel být odvezen sanitkou do nemocnice. Díky tomuto vážnému zranění bude mimo hru dva měsíce, což je pro náš tým velké oslabení. Naši hráči byli touto událostí rozhozeni. Domácí skórovali ve čtvrté a v osmé minutě. V druhé polovině první třetiny jsme bohužel nevyužili tři nabídnuté přesilovky včetně 5x3.

Na začátku druhé třetiny se dohrávala naše přesilovka, kterou jsme neproměnili. V 5. minutě dal náš jediný gól Pavel Horák, posila ze starších žáků. V druhé polovině utkání jsme opět nevyužili tři přesilovky opět včetně 5x3, na což se musíme zaměřit.

Třetí třetina byla poznamenaná gólem domácích ve 2. minutě, který byl uznán po odpískání rozhodčího. Tento okamžik rozhodil celý tým a ten se přestal soustředit na hru. Další zásah přidali domácí během dvou minut, což rozhodlo o osudu tohoto zápasu. Konečné skóre upravili domácí dvěma využitými přesilovkami.

Soupiska: Ptáček Jan, Jandera Vojtěch – Sura Tomáš, Votava Petr (A), Michal Jan, Havránek Jakub, Michal Pavel, Janderová Veronika – Cinko Martin (A), Pitthard Martin (C), Kalivoda Patrik, Novák Jakub, Horák Pavel, Doležal Jiří, Liška Kristián, Jelínek Oldřich, Burgert Marek