Archiv 2011: Přepište dějiny, Delta padla s rezervou Svítkova

07. 03. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Po dlouhém zimním spánku se k životu probudila i OHbL regionu Východ. V předehrávce 12. kola hostila zatím zcela suverénní Delta svítkovský „B“ tým.

Při pohledu na tabulku se rozhodně žádný boj očekávat nedal a před zápasem se v kuloárech pouze spekulovalo o kolik Delta zvítězí.První vzájemné střetnutí na podzim však ukázalo, že Svítkov dokáže i proti tomuto superfavoritovi velice dobře zahrát. První duel skončil po dlouhé bitvě 4-2 ve prospěch Delty a tak mohl být tento zápas skvělou pozvánkou k jarnímu střetnutí v autosklářské aréně v Polabinách.

V sestavě hostů se krom nováčků Nežádala s Křenem překvapivě objevil i Hanč, který se měl tou dobou účastnit souběžně konaného halového mistrovství Evropy v atletice. Po dlouhém vyjednávání s pořadateli však byly jeho běhy odloženy a tak je stíhal i pravidelnou linkou Praha-Paříž v 15:00. V době uzávěrky tohoto článku není známo, zda-li obhájil titul mistra Evropy na tratích 100m, 200m, 400m i 800m. Nyní však již k zápasu.

V první třetině byla hra velmi vyrovnaná a kromě jedné přesilovky si favorit z Delty nevytvořil žádný souvislejší tlak. Za zmínku v první třetině tak stojí zejména dvě akce. Nejprve je nutno smeknout klobouk před spektakulárním zákrokem Vondry v již zmíněné přesilovce Delty. Domácí krásně rozebrali obranu „Svítkováků“ a zdálo se, že střela z první po krásném one-timeru otevře skóre. Vondra však předvedl ukázkový rozštěp a mocným máchnutím lapačky musel potěšit oko každého hokejbalového fandy. Druhým a pro vývoj utkání důležitějším momentem byla branka nováčka v sestavě Oty Křena. Ten prokázal, že i mladší dorostenec umí být důrazný a dotlačil míček za brankáře Ullricha.

Ve druhém dějství favorité přidali a odměnou jim byla vyrovnávací branka. V početní výhodě se po hezké souhře se Stránským prosadil Marcel a bylo vyrovnáno. Druhá třetina kromě této branky přinesla pouze řadu vyloučení a tak na ní nebudu dále plýtvat virtuálním inkoustem.

Mnoho střel, mnoho soubojů, pár přesilovek, dokonce i dva góly. Tak by se dala charakterizovat poslední třetina. První branku vsítila Delta, konkrétně Novotný. V tu chvíli to již vypadalo, že je o dělbě bodů rozhodnuto. Necelých 8 minut před koncem však Žák vyslal do brejku Hanče, který zrychlil na120 km/ha blafákem do bekhendu srovnal skóre.

Rozhodnout tak musela až samostatná střílení. Za Svítkov nejprve Žák zkušeně zavezl míček bez zakončení až za branku Ullricha, následně Vašina ještě zkušeněji bekhendem vyhodil míček z areálu a tak Vondrovi nezbývalo než chytat pokusy domácích. První gól padl až ve třetí sérii, kdy se nejprve prosadil Marcel, za Svítkov však vzápětí srovnal Seidl. Pak se ovšem děli věci! Svou chvilku slávy si odbyli postupně Křen, Hanč, Synek, znovu Seidl, ovšem gólu jsme se nedočkali ani na jedné straně. Rozhodla tak až 8.(!!!) série. Jako správný kapitán rozhodl střelou k pravé tyči Bulva a Svítkov si mohl připsat nejcennější možný skalp.

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: Za dnešní výsledek jsem rád. Že získáme alespoň bod jsem začal věřit až 5 vteřin před koncem. Pochvalu si zaslouží celý tým, dneska se mi hodně líbil výkon Dana Žáka. Na výsledku má svůj velký podíl i brankář Vondra, pochvalu zaslouží i dorostenec Ota Křen, který se zapsal rovnou mezi střelce. Nájezdy jsou vždy loterií, dvou bodů si vážíme, Deltu můžete porazit, ale nemůžete jí porážet. Věřím, že zabojujeme i příští týden a marodi se již dají dokupy.

Delta Pardubice – ERA Svítkov Stars „B“ 2:3 po s.n.   (0-1, 1-0,1-1,0-1)

Branky Svítkova: Křen(Vokál), Hanč(Žák,Hejkrlík), rozhodující nájezd Bulva

Střely:  23-16

Vyloučení: 4-7

Využití přesilovek: 1-0

Sestava Svítkova: B: Vondra O: Vokál,Bulva,Košťál,Záleský,Nežádal Ú:Seidl,Vašina,Hanč,Hejkrlík,Žák,Synek,Křen,Šlitr,Mareš