Archiv 2011: Premiéra mladšího dorostu v Extralize

12. 09. 2011 | Jana Martinů | Mladší dorost si o uplynulém víkendu odbyl svou Extraligovou premiéru s týmy Mostu a Ústí nad Labem, která skončila polovičním úspěchem.

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Pento Most 5 : 3

V sobotu 10. 9. 2011 ve 14:00 hodin přivítal domácí tým ERA Svítkov Stars Pardubice tým HBC Pento Most, se kterým vyhrál 5:3 (2:1, 2:0, 1:2), střely na branku 26:20 (9:6, 9:8, 8:6), tresty 7:19 (3:8, 1:5, 3:6), přesilovky (17:6), využití přesilovek (3:1).

Ve čtvrté minutě první třetiny jsme využili přesilovku gólem Martina Pittharda, kterému asistoval Robin Sušer. Pár dalších včetně jedné 5 na 3 už tolik úspěšných nebylo. Až v desáté minutě při hře 4 na 4 vsítil svůj druhý gól opět Martin Pitthard (asistence Daniel Klinecký). Hosté pak ve dvanácté minutě snížili a na tomto stavu se do konce třetiny již nic nezměnilo. Hattrick Martin Pitthard završil již ve třetí minutě druhé třetiny (asistence Jiří Doležal a Marek Burgert). Od sedmé minuty pak hráli hosté neustále v oslabení, dokonce i ve třech. Bohužel se nám toho dlouho nedařilo využít. Až ke konci druhé třetiny ve čtrnácté minutě jsme přesilovku využili. Gól, svůj čtvrtý, nedal nikdo jiný než opět Martin Pitthard. Ve třetí třetině jsme využili v osmé minutě přesilovku gólem Jiřího Doležala (asistence Oldřich Jelínek).  Totéž ovšem předvedli v desáté minutě i hosté a během dvou minut přidali gól další. Náš trenér si poté vzal oddechový čas, aby uklidnil hráče a na stavu se až do konce utkání nic nezměnilo.

Soupiska: Ptáček Jan, Kánský Štěpán – Michal Jan, Svatuška Jan (A), Sušer Robin, Votava Petr (A) – Burgert Marek, Cinko Martin, Doležal Jiří, Jelínek Oldřich, Kalivoda Patrik, Klinecký Daniel, Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Janderová Veronika

Fotografie ze zápasu najdete na:

ERA Svítkov Stars – Elba DDM Ústí nad Labem 1 : 7

V neděli 11. 9. 2011 v 11:00 hodin přivítal domácí tým ERA Svítkov Stars Pardubice tým Elba DDM Ústí nad Labem, se kterým prohrál 1:7 (0:2, 1:2, 0:3), střely na branku 13:31 (4:8, 8:12, 1:11), tresty 6:9 (2:3, 2:4, 2:2), přesilovky (8:5), využití přesilovek (1:3).

První třetina začala sérií vyloučení na obou stranách, první náleželo hostům. Hrál se velmi vyrovnaný zápas a skóre se změnilo až ve třinácté minutě., kdy jsme inkasovali první gól a dvě minuty nato bohužel další, takže první třetina skončila 0:2. Ve čtvrté minutě druhé třetiny jsme využili přesilovku gólem Oldřicha Jelínka (asistence Jiří Doležal). Poté již, bohužel, dávali góly jen hosté, kteří nás ve druhé třetině přestříleli 8:12.
Třetí třetina opět začala gólem hostů, kteří přidali hned následující minutu v přesilovce další a třetí po dalších dvou minutách. Poté došlo na naší straně k výměně brankáře a do branky nastoupil Štěpán Kánský, který chytá za starší žáky. Od tohoto okamžiku jsme už neinkasovali žádný gól a utkání tak skončilo 1:7. Hosté nás opět přestříleli 1:11. Bohužel se nám během zápasu zranil Martin Pitthard, kterého bolely záda, což náš tým velmi oslabilo. Do zápasu nastoupili coby platní hráči i dva mladší žáci Jan Strouhal a Jan Doležal.

Soupiska: Ptáček Jan, Kánský Štěpán – Michal Jan, Svatuška Jan (A), Sušer Robin, Votava Petr (A) – Burgert Marek, Cinko Martin, Doležal Jiří, Jelínek Oldřich, Kalivoda Patrik, Strouhal Jan, Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Janderová Veronika, Doležal Jan