Archiv 2011: Pardubické derby!

21. 03. 2011 | Petr Korbel | Starší & Mladší žáci - Prvním jarním vyzyvatelem našich hvězdiček se stal tradiční rival z polabinského Autoskla-H.A.K., který dorazil do Svítkova na dvojzápasy mladších a starších žáků.

Mladší žáci

Do týmu mladších žáků Stars přišlo na podzim a v zimě několik nových hráčů vhodného věku a tak do jarní části sezóny vstupuje určitě posílen. Tým již nemusí nutně využívat služeb minipřípravkářů, z přípravkářů mohou nastupovat jen ti skutečně nejlepší. Na druhou stranu ještě nějaký čas bude trvat zapracování nováčků a vyladění týmové souhry. Přesto by Stars chtěli hrát opět o něco důstojnější úlohu i v zápasech se soupeři z čela tabulky.

ERA Svítkov Stars  – HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice„A“   3:4 sn (2:0,0:1,1:2-0:1)

Na začátku prvního zápasu Stars svého soupeře dokonale zaskočili, a to nejen rychlými dvěma góly z holí Jakuba Krále (as.Ríša Novák) a Dominika Kubišty, ale i předvedenou hrou. Polabinský tým se z počátku nemohl vymanit z vlastní poloviny. Po rychlém vedení, ale rychle přišlo uspokojení a Stars soupeři bohužel vyklidili pole, z čehož resultovalo postupné otočení stavu až na 2:3 v jejich neprospěch. Díky opětovně zlepšené hře došlo 20 vteřin před koncem k vyrovnání. Za záda soupeřových obránců se díky přesné nahrávce Honzy Strouhala dostala dvojice Král, Kubišta, přičemž druhý jmenovaný zavěšoval míček do odkryté branky. V prodloužení gól nepadl a v maratónu samostatných nájezdů se bohužel radoval polabinský tým, ale pro nás hezký bod za remízu.

ERA Svítkov Stars  – HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice„A“   1:7       (0:3,1:3,0:1)

Ve druhém zápase se hra Stars prakticky rozpadla. Hráči neběhali a nebyli schopní navázat na výkon z předchozího zápasu. Zápas zahájil rychlý, ale velmi diskutabilní gól, po němž polabinské Autosklo zcela ovládlo hru. Pokud se hra Stars začala během zápasu zvedat, přišla opět nějaká nešťastná haluz a sebevědomí bylo opět dole. Stav se zastavil na nepříjemných 1:7, přičemž čestný úspěch zaznamenal Honza Doležal (as. Honza Strouhal, Jakub Král).

Sestava: Novotný Lukáš, Kánský Štěpán, Koukol Vojtěch, Půlpán Daniel, Adámek Radek, Novák Jakub, Novák Richard, Novotný Vojtěch, Král Jakub, Doležal Jan, Strouhal Jan, Kubišta Dominik, Vobořilová Kateřina, Gregorová Kateřina, Novotný Lukáš

Trenéři: Ríša Novák, Jarda Novák

Starší žáci

ERA Svítkov Stars  – HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice          2:3       (0:1,1:2,1:0)

Do první utkání po dlouhé zimní přestávce vstoupili kluci opatrně. Po úvodním otrkávání kluci párkrát zahrozili, ale skóre otevřel v přesilové hře soupeř. V polovině zápasu vyrovnal po pěkné akci Martin Pitthard (as. Olda Jelínek). Z vyrovnání se ale kluci dlouho neradovali. Během půl minuty hosté dvakrát skórovali a utekli do dvoubrankového vedení. Poslední třetina přinesla vyrovnaný a tvrdý hokejbal. V závěru zápasu upravil výsledek na konečných 2:3 Jirka Doleža (as.Pavel Horák, Martin Pitthard).

Do druhého zápasu kluci nevstoupili vůbec dobře a hned na úvod dvakrát inkasovali, jednou soupeř využil přesilovku a poté dokonce skóroval i v oslabení. Po důrazné domluvě trenéra, se hra zlepšila, přibylo střel, ale skórovali pouze dvakrát hosté a zvyšovali už na 0:4. V závěru druhé třetiny kluci zabrali, přitvrdili a po pěkné akci Martina Pittharda a Jirky Doležala skóroval Pavel Horák. O minutku později se v přesilovce krásně trefil Jirka Doležal (as. Pavel Horák)a snížil na 2:4. V poslední části hry kluci párkrát zahrozili, ale soupeř si dvoubrankový náskok s přehledem hlídal. V závěru kluci zkusili power-play, ale přišla hrubka a hostující tým skóroval do prázdné branky a uzavřel skóre na 2:5.

Sestava: Ptáček Jan, Burgert Marek, Jelínek Oldřich, Kudláček Aleš, Michal Jan, Michal Pavel, Doležal Jiří, Horák Pavel, Liška Kristián, Novák Tomáš, Novák Jakub, Pitthard Martin, Votava Petr, Bašta Daniel

Trenéři: Martin Nekola

Na závěr chceme opět poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přijeli do svítkovské arény podpořit hráče.