Archiv 2011: Pardubice opět potvrdily nadvládu nad Hradcem Králové

10. 11. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Z pardubického předměstí zavítali do nejvýznamnější východočeské metropole hráči Olympie. A jak už podle nadpisu víte, „perníkáři“ opět jednou sportovně pokořili rivaly z města mechu a kapradí.

ERA Svítkov Stars „B“ – HC Olympia Hradec Králové u Pardubic 4:1 (3-0,0-1,1-0)

Branky Svítkova: Jirsa(Kopečný, Hanč), Synek, zase Synek, Zděnek(Hejkrlík, Košťál)

Střely: 30-15

Vyloučení: 2-1

Využití přesilovek: 0-0

Sestava Svítkova: B: Vondra O: Vokál, Novák, Kopečný, Žák, Bulva, Košťál, Ú:Hejkrlík, Kánský, Homola, Synek, Jirsa, Zděnek, Černický, Pazdera, Hanč

Oblastní liga – Z pardubického předměstí zavítali do nejvýznamnější pardubické metropole hráči Olympie. A jak už podle nadpisu víte, „perníkáři“ opět jednou sportovně pokořili rivaly z města mechu a kapradí.

Po trapných, avšak nezbytně nutných pro udržení mnohasetleté rivality, narážkách se nyní zaměřme na hokejbal. Hráči hostů přijeli v osmi lidech do pole, což je krásný počet do hospody nebo na turnaj v ping-pongu, nicméně na hokejbal to není úplně ideální. Hvězdy navíc před vyprodanou Bylanka arénou vtrhli do zápasu jako uragán a jeden z nejlepších hráčů oblastní a národní ligy, samotný ooo velký Tomáš Jirsa otevřel ve třetí minutě skóre. Poté následovala Synkova nájezdové one man show. Dvakrát se řítil sám na branku soupeře, dvakrát po dorážkách dostal míček až do sítě. První třetina 3-0 adomácí mohli být spokojeni.

Po přestávkové škole nájezdů Aleše Danihelky se na hřišti ve druhém dějství nic extra zajímavého nedělo. Až těsně před odchodem do kabin snížil hostující Drbohlav na rozdíl dvou branek. Bohužel větší část této třetiny sledoval domácí Bulva už pouze z tribuny, jelikož ze zápasu odstoupil kvůli svalovému zranění.

Třetí třetina byla gólově podobně nudná jako ta druhá. Částečně to bylo způsobeno marností útočníků, částečně skvělými výkony obou strážců svatyní. Až v poslední minutě přidal čtvrtou branku domácích Zděnek. Tímto výsledkem také zápas skončil a po polovině základní části jsou Svítkovští na hezkém čtvrtém místě tabulky

Hodnocení M.Bulvy: „Zápas s Hradcem jsme chtěli vyhrát, proto jsme nasadili co nejsilnější sestavu z našich zdrojů B týmu. Olympia dorazila, v ne příliš velkém počtu, což ve finále mohlo hrát velkou roli. Na lepší skóre Hradci nepomohli ani čtyři hráči z B týmu Pirátů. První třetina byla z naší strany dobrá, ve druhé jsme polevili a nechali se zbytečně vyloučit. Třetí třetinu jsme již měli opět pod kontrolou. Výborně zachytal brankář hostů. Na naší straně bych vyzdvihl dva góly Synka a stále zlepšující se souhru trojice Hejkrlík, Černický, Zdeněk. Ze zápasu odstoupil Bulva, pro zranění svalu. Příští kolo nás čeká Delta, kde si moc šancí nedáváme vzhledem k suverenitě Delty, ale půjdeme si zahrát hrát, tak abychom neudělali nějakou ostudu, šanci dostanou i méně vytížení hráči B týmu.“