Archiv 2011: Osudové poslední minuty A týmu

24. 10. 2011 | Jan Mroviec | A tým - Článek o tom, jak důležitá může být poslední minuta zápasu. Do Svítkova o víkendu zavítaly moravské týmy HBC Rigum Hodonín a SK Sudoměřice.

ERA Svítkov Stars Pardubice : HBC Rigum Hodonín 2 : 3

Do Svítkova dorazil moravský celek Hodonína s cílem uspět. Trošku netradičně vám přiblížíme jen to nejpodstatnější z prvních 44 minut utkání. Ačkoli měl hostující Hodonín v první části mírně navrch, domácí Kamaryt byl jediným hráčem, který se v první třetině zapsal do listiny střelců. Hodonín v druhé části vyrovnal, ale Švihlík byl posledním hráčem, který se trefil v druhé části a určil tak stav po druhé třetině 2:1 pro Svítkov.

V třetí třetině jsme mohli stejně tak jako v celém utkání sledovat vyrovnaný hokejbal až do 45. minuty. Čas se zastavil na čísle 44:00 a hosté zkusili odvolat brankáře. V čase 44:14 bylo vyrovnáno a o půl minuty později dali hosté vítěznou branku. Fanoušci domácích doprovodili hráče Svítkova do kabin mohutným bučením a tento den pojmenovali jako černou sobotu v historii svítkovského hokejbalu…

ERA Svítkov Stars Pardubice : SK Sudoměřice 4 : 3

Kdyby se hokejbal hrál na 44 minut, oba týmy by vstupovaly do utkání se stoprocentní bilancí z herního víkendu. Stoprocentní ale byli pouze Sudoměřice a Svítkov měl před sebou těžkou situaci. Nejenže na utkání nedorazil trenér domácího celku Petr Pavlovec, ale ke všemu domácí při nástupu na hřiště přivítali transparenty domácího fans ve stylu budíček apod.

Vstup do utkání však domácím vyšel na jedničku podtrženou. Již v 52. vteřině otevřel skóre probuzený domácí střelec a o víkendu dvoubrankový Jiří Švihlík. Asistenci si připsal další chladnokrevný střelec, který se však rozhodl v této situaci pro přihrávku, a to Pavel Šprincl. V čase 2:00  musel Hodonínský brankář Krýsa lovit míček z branky podruhé. S trochou štěstíčka vsítil druhou branku Pavel Šováň. S dvoubrankovým náskokem se Svítkov uspokojil a trvalo pouze 42 vteřin, než se sudoměřický tým připomněl. Po pěkné souhře snížil hostující Kaluža. Mezi střelce se už v první části nikdo nezapsal a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 ve prospěch domácích.

Na začátku druhé části chtěl domácí Tadeáš Zelinka uklidnit hru v obraném pásmu. Při snaze založit útok našel hostujícího střelce první branky Jana Kalužu a ten střelou z první vyrovnal. V zápise o utkání má připsanou nahrávku za druhý gól Kaluži nesmyslně Hujsa Milan. Rozhodčí ukázali, že i oni dokáží chybovat. To ale nic neměnilo na tom, že bylo znovu vyrovnáno. Po této brance se domácí obránce Petr Šatara odebral do kabiny. Tam se podíval do zrcadla a v něm uviděl střelce páté pořadové branky po té, co si všiml, že v sobě vidí hrdost, sílu a pořádného hokejbalistu, který se se soupeřem nemaže. Pak už jen Petr Šatara počkal, až ho asistent nepřítomného trenéra Pavlovce pošle na hřiště. Jiří Cempírek vyhrál čistě buly v útočném pásmu a Petr se poprvé v barvách Svítkova zapsal mezi střelce. Do konce třetiny už jsme další branky neviděli a tak šli i po druhé části hráči Svítkova do kabin s jednobrankovým vedením.

Devět minut byl vidět hokejbal, v kterém lehce dominovali hosté. Po devíti minutách a šesti sekundách zkompletoval hattrick Kaluža. Z vyrovnaného stavu se však hosté mohli radovat pouze 33 vteřin. Míček si vzal na červené jediný košíkář Svítkova, se zlomeninou nosu hrající Martin Hlavsa, který vystřelil hned za modrou čarou vítězný gól. Kuriózní situace nastala, když se čas zastavil tak jako v sobotním utkání s Hodonínem přesně na čísle 44:00. V poslední minutě však přišla one man show domácího brankáře Jana Mroviec, který 3 skvělými zákroky rozhodl o těsném vítězství domácích.

Svítkovští tak dosáhli alespoň na 3 body a posunuli se na devátou příčku. Příští utkání hrají chlapíci s hvězdičkou na hrudi na půdě rivala z Přelouče. Fanoušci Svítkova si však přijdou na své již tento pátek. Svítkovský tým totiž čeká pohárové utkání proti B týmu Heřmanova městce.