Archiv 2011: Nenápadná víska z okraje východních Čech porazila rezervu Svítkova

07. 04. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Není mnoho horších situací, než v neděli (v neděli!!!) vstávat v nekřesťanských 8 hodin a to navíc kvůli cestě do 4. nejvýznamnější obce ve východočeském regionu.

Není mnoho horších situací, než v neděli (v neděli!!!) vstávat v nekřesťanských 8 hodin a to navíc kvůli cestě do 4. nejvýznamnější obce ve východočeském regionu (1.Pardubice, 2.PCE, 3.Pardubky, 4.Hradec Králové u Pardubic, na pořadí se jednomyslně shodla nezávislá komise složená z M.Bulvy, S.Zděnka a mě během cesty) .

Během dlouhé a strastiplné cesty mohli hosté studovat například statistiky OHbL, z nichž mohli vyčíst kupříkladu to, že v první osmičce kanadského bodování jsou hned 4 borci HKuP. Hradecká útoční síla skutečně budí ohromný respekt. Hosté také mohli cestou vzpomínat na první letošní zápas, v němž fanoušky přetékající „Mezi bylankou a pejsky aréna“ viděla drtivou porážku Hradce v poměru 2-1 pro Svítkov.

Souboj v Hradci („u Pardubic“ již dodávat nebudu, všichni to ví a přátelského živení těchto zbytečných žabomyších válek již bylo dost) však pro hosty nezačal zcela pozitivně. Vašina se totiž v páté minutě díky hákování nejproduktivnějšího hráče OHbL Košťála odebral hledat rozdíly mezi trestnými lavicemi ve Svítkově a v HK. Než však stihl napočítat 5 rozdílů, tak se mohl vrátit na střídačku, neboť domácí přesilovku využili. V desáté minutě přišla velká paráda na druhé straně. Od modré střílel po zemi Novák a Pazdera zkušeně tečoval míček mezi betony bezmocného domácího brankáře. Za další 4 minuty o sobě dal vědět znovu Košťál. Tentokráte ne ten hradecký (vyznačující se dělovou ránou švihem), nýbrž ten svítkovský (vyznačující se schopností rychle běhat a skutečně nahlas křičet). Jeho přihrávka našla na červené Slávu Zděnka a ten rutinně od půlky poslal míček pod břevno domácí svatyně. To však ještě nebylo v první třetině vše. Heslem „10 vteřin před koncem už na to s****, Alf to chytí“ se řídila svítkovská obrana a Hradečtí to 6 sekund před koncem potrestali.

Ve druhé třetině byl jasně lepší tým hostí, avšak gól munebyl přán. Není divu, když Synek s Vašinou dokázali spálit 1000% šance. Nicméně v závěru třetiny jsme mohli vidět zajímavý úkaz. Domácí přebrali heslo hostí ohledně závěrečných vteřin a vznikl z toho nejkrásnější moment utkání. Žák obdržel míček a zpoza modré čáry ho poslal rychlostí 250km/h nechytatelně do hradecké šibenice. Následná přestávka tak musela být delší, neboť R.Kysela ve své elektronické tužce tento gól přehrával stále dokola.

V závěrečném dějství však Svítkov vedení udržet nedokázal a domácí dvěma góly otočili skóre. Hosté bohužel ani přes urputnou snahu a hru v 6ti nedokázali srovnat a tři body nakonec zůstali doma. Závěrem dlužno říci, že oba zápasy s týmem HK byli nesmírně vyrovnané, férové a snad i koukatelné. Případné play-off s tímto soupeřem by tak slibovalo zajímavou podívanou. Nechme se však překvapit, koho nakonec vyrovnaná tabulka do PO Svítkovu přisoudí.

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy:

Do Hradce jsme jeli s nekompletní sestavou, chyběli nám dva klíčoví hráči, v průběhu utkání nám ještě přibyl další zraněný hráč. Domácí disponují velkou útočnou sílou, z toho jsme měli trochu obavy. Zápas jsme vcelku zvládli, myslím že jsme byli zcela vyrovnaným soupeřem.Dvakrát jsme se po pěkných střelách dostali do vedení, bohužel pro nás domácí dokázali vždy srovnat. Bod bychom si zasloužili, ale domácí byli o ten jeden vstřelený gól lepší-tímto jim blahopřeju, myslím, že se odehrál pěkný zápas. Rozhodně výkon byl lepší, než doma s Medvědy. Čekají nás dva poslední zápasy, ve kterých se pokusíme ještě nějaký bod získat.

HC Olympia Hradec Králové u Pardubic – ERA Svítkov Stars „B“ 4:3 (2-2, 0-1,2-0)

Branky Svítkova: Pazdera(Novák),Zděnek(Košťál),Žák(Košťál)

Střely:  37-40

Vyloučení: 4-3

Využití přesilovek: 1-1

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál,Bulva,Záleský,Novák Ú:Pazdera,Vašina,Zděnek,Hejkrlík,Žák,Košťál,Šlitr,Synek