Archiv 2011: Na vítězné vlně

08. 11. 2011 | Jan Mroviec | A tým - Svítkovské hvězdy se vezou na vlně dobrých zápasových výkonů a co je hlavní, tučných bodových zisků. 5. listopadu dorazil na půdu Svítkova celek, který v tabulce opanuje již dlouhodobě příčky nejvyšší a to tým TJ ACS Malenovice SV.

Svítkov, bojující o play off šel do zápau s jediným cílem a to favorita nejen potrápit, ale ubránit alespoň z části domácí tvrz.

V první části se prezentoval Svítkov velmi chytrou hrou. Malenovice byli sice silnější na míčku, ale Svítkov skvěle bránil. Dvě složitějí šance musel řešit ke konci třetiny domácí brankář Mroviec. Ten však byl v první části nepřekonán. Ani hvězdy nedokázali v první části vsítit branku a tak by stav po první třetině bezbrankový.

Svítkovští playeři věděli moc dobře, že dnes je čas poprvé v novodobé historii klubu svrhnout nadvládu titánů ze Zlína. Významná postava svítkovského revoluční hnutí (nebo jak filozofové tuto událost označují „Svítkovské tažení za play off“) Tomáš Minařík se vzepřel jako první a svou pumelenicí rozjásal fanušky na svítkovském svatostánku. Další z odpůrců malenovického režimu Pavel Šprincl, dokázal v minutě dvacátéčtvrté dotlačit míček za záda Davida Terny a zvýšil na 2:0. V minutě dvacátéšesté přihrával Petr Novotný Robertovi Kochovi, ten posunul na Tomáše Minaříka, který svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0. Malenovičtí si porážku nechtěli za žádnou cenu připustit, vrhli se na Svítkov hned po třetí brance a za 10 sekund v čase 25:13 vedli svítkovští už jen o dvě branky. Domácí věděli, že je čas se vrátit zpět na zem a začít se stoprocentně soustředit na dění na hřišti. Do konce třetiny už další branka nepadla a tak mohl jít domácí celek do kabin po druhé části s dvoubrankovým vedením a stavem 3:1.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s cílem zvítězit. Velmi blízko byli 3 důležité body, ale domácí od nich dělilo 15 kvalitně odehraných minut. Aktivnější hosté byli dlouhých deset minut velmi blízko brance, kterou by snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí se však nesoustředili pouze na bránění, ale chtěli svůj náskok navýšit. V čase 40:47 zkompletoval hatrick Tomáš Minařík. A aby toho nebylo málo tak v minutě čtyřicátétřetí zvýšil na konečných 5:1 po asistenci znovunavrátilce do sestavy Michala Krištofa Pavel Šprincl.

ERA Svítkov Stars se dál veze na vítězné vlně a 12. 11. má v plánu vybojovat další body proti sedmému Vsetínu. Přijďte podpořit domácí borce. Utkání začíná v pravé poledne.

Sestava Svítkova: Mroviec - Šatara, Tvrdík, Kopečný, Hlavsa, Vávra - Novotný, Maixner, Koch, Šováň, Mifek, Krištof, Zelinka, Minařík, Ventura, Šprincl, Pitthard, Jelínek, Borovec, Cempírek