Archiv 2011: Mladší žáci vezou šest bodů ze Svitav

10. 10. 2011 | Luboš Novotný | Mladší žáci - O chladné sobotě 8.10.2011 jsme vyrazili oslabeni o „srdcaře týmu“ Honzíka Strouhala do Svitav k místním Sršňům, kteří pro nás byli zatím velkou neznámou, neboť jejich dosavadní výsledky se proti loňsku výrazně zlepšily.

HBC Sršni Svitavy - Era Svítkov Stars Pardubice              2:3      (0:0,1:2,1:1)

Úvod prvního zápasu byl ve znamení vlhkého umělého povrchu, který dělal v začátcích problémy, a mnoho hráčů poznalo tvrdost povrchu na vlastní zadek. Od začátku nastupovali všichni hráči (většinou tři zkušení a dva nováčci), kluci měli navrch, ale souhra trošku vázla a většinou jsme balonek honili v rozích. Přišlo i pár gólovék (především Jirka Dudík), ale došlo na nespravedlivé nedáš - dostaneš a domácí se po ojedinělé chybě v obraně dostali do úniku a ujali se vedení (1:0). Naštěstí se kluci rychle vzpamatovali a o minutu později vyslal Vojta Novotný do brejku Honzu Doležala a ten se nemýlil (1:1). O další minutu později pěkně vystřelil dobře hrající Radek Adámek a krásnou tečí nás poslal do vedení opět Honza Doležal (1:2). Začátek třetí třetiny přinesl gól minipřípravkáře Lukáška Novotného (as. Jirka Dudík), který z neuvěřitelného úhlu dal krásného „angličana“ a trošku zklidnil početné svítkovské fans.  Bohužel v polovině poslední třetiny, přišla další chyba a hosté snížili na rozdíl jediného gólu, ale srovnat už se jim naštěstí nepodařilo.

Začátek zápasu byl ve znamení Novotňáků. Hned v první střídání vyslal Štěpán Vraný do brejku výborně hrajícího Lukáška Novotného a ten se trefil přesně (0:1). Když to zjistil Lukáškův brácha Vojta, hned o druhém střídání vyhrál buly, prošel přes obranu soupeře a zvýšil na (0:2). Úvod snů!!! Poté ale přišla ohraná sobotní písnička – mnoho šancí, pěkné i nemastné střely, ale pojistkový gól ne a ne přijít. Naštěstí jsme se dočkali při přesilové hře ve třetí třetině, kdy pěknou střelu Honzy Doležala od modré, brankář hostů jenom vyrazil a Štěpán Vraný upravil konečný výsledek na 0:3

Slovo trenéra Petra Kopečného: Od výjezdu do Svitav jsem očekával všech 6 bodů, ačkoli jsem byl z výsledku Svitav oproti loňsku rozpačitý. Naši kluci si dlouho zvykali na velké hřiště a velmi kluzký umělý povrch. Nicméně jsme byli lepším týmem po oba dva zápasy, Svitavy hrozily pouze z brejků. První zápas a výsledek 2:3 poznamenala naše střelecká nemohoucnost a závěrečné podcenění - naštěstí jsme vše dobře zvládli. I přes výhru jsme s Jardou Novákem klukům zvedly mandle a úspěch to přineslo. Druhé utkání čas 0:33 jsme vedli 0:2. Poté sice polevení, ale plnění taktických pokynů zde bylo. Vyzkoušeli jsme dva nové kluky (Vláďu Stepanka a Jirku Naštického), kteří budou jistě díky své píli a pracovitosti platnými hráči i pro příští rok v MŽ. Nyní obětujeme všechny 3 tréninky na přípravu proti Poličce.

Sestava týmu: Novotný Lukáš – Adámek Radek, Koukol Vojta, Schejbal Václav, Jošt Jakub, Flos Milan, Doležal Jan, Novotný Vojta, Novotný Lukáš, Dudík Jirka, Vlachý Václav, Vraný Štěpán, Naštický Jirka, Stepanko Vláďa,