Archiv 2011: Mladší žáci s Letohradem za plný počet

25. 09. 2011 | Luboš Novotný | Mladší žáci - V sobotu 24. 9. přivítali MŽ na hřišti ve Svítkově tým z Letohradu, který bude určitě bojovat o přední místa v MČR MŽ východ. Po dlouhé době mohli trenéři Petr Kopečný i Jarda Novák postavit do utkání kompletní tři pětky.

ERA Svítkov Stars Pardubice : SK OEZ Testa Letohrad   2:1      (1:1,0:0,1:0)

Úvod prvního zápasu přinesl pár nepřesností a vzájemné oťukávání. Několik nebezpečných brejkových situací hráčů z Letohradu naštěstí pochytal vynikající brankář Lukášek Novotný. V páté minutě přišlo další zaváhání naší obrany a Letohrad se po dalším úniku dostal do vedení (0:1). To kluky nabudilo, přidali na rychlosti, stříleli, hostujícího gólman vše vyrážel, ale k dorážkám se bohužel nikdo včas nedostal. V závěru první třetiny naštěstí přišla krásná akce, kdy Vojta Novotný našel rozběhnutého Honzíka Strouhala a ten zavěsil přesně do šibenice (1:1). Druhá třetina byla hodně vyrovnaná (i díky našim častým vyloučením), kluci byli aktivnější a soupeř stále hrozil hlavně z brejků. Krásnou akcí v oslabení se uvedla nová posila týmu Jirka Dudík, který po aktivním napadání vybojoval míček, vystřelil, ale trefil pouze tyč. Celou poslední třetinu hráli kluci velmi aktivně, ale chybělo štěstíčko. Šanci dát gól měl snad každý útočník, ale chybělo i trochu klidu v zakončení a tak párkrát zazvonila jenom tyč. V úplném závěru se k nám ono štěstíčko přiklonilo a šest sekund před koncem rozhodl o výhře, po obrovského závaru před brankou hostů, Honzík Strouhal (as. Vojta Novotný).

ERA Svítkov Stars Pardubice : SK OEZ Testa Letohrad          3:1       (0:1,1:0,2:0)

Druhý zápas kluci nezačali dobře a hned v úvodu inkasovali v oslabení po nemastné střele hostů. To kluky stejně jako v prvním zápase vyburcovalo a následovalo mnoho šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Hosté opět hrozili jen z nebezpečných brejků, ale naštěstí zakončovali nepřesně. Po krásné střele Vojty Koukola jsme mohli vyrovnat, ale pro seknutí hostujícího gólmana clonícím Honzou Doležalem nemohl být gól uznán. V polovině zápasu našel krásně Honzík Strouhal Martina Roba, který svou premiérovou brankou v kariéře srovnal na 1:1. Ve třetí třetině nám vyšel výborně úvod i závěr. Nejdříve nás hned v první minutě poslal do vedení Honzík Strouhal (as. Honza Doležal). Následovali šance minipřípravkářů Lukáška Novotného i Martínka Korbela, ale ti si na svojí první letošní trefu za mladší žáky musí ještě počkat. V poslední minutě zápasu přišla krásná kombinace ve vlastním oslabení, kdy našel Honzík Strouhal výborně hrajícího Štěpána Vraného, který svůj únik proměnil a uzavřel skóre na konečných 3:1.

Oba zápasy kluci hráli výborně, dávali do toho více srdíčka a zaslouženě oba zápasy vyhráli, ale pozor si musí dát hlavně na nebezpečná přečíslení, která nás mohla stát vítězství. Výbornou práci v obraně odvedli Vašek Schejbal, Ráďa Adámek i Vojta Koukol v čele s Lukáškem Novotným v bráně, který měl vynikající formu. V útoku zářili především Honzík Strouhal, Honza Doležal i Vojta Novotný. Svou sílu předvedli minipřípravkáři Lukášek Novotný a Martínek Korbel i nové tváře v týmu Jirka Dudík a Milan Flos, které tímto mezi Stars vítáme.

A slovo trenéra Petra Kopečného: Začátek sezony nám přinesl těžký los a za to jsem velice rád! Letohrad je silný soupeř, který má zkušené hráče. Nicméně v zápase jsme udávali rytmus hry, ale s malým gólovým efektem. Ve 14 denní pauze jsme zapracovali na určitých věcech, které nás trápily v úvodních utkáních v Hradci Králové, za to musím kluky pochválit. Na druhou stranu vzešly ze zápasu najevo další neduhy a v následujících trénincích zapracujeme. Trochu mě mrzí souhra a spolupráce v ÚP, ale celý rok je před námi. V zápase naskočilo i pár nováčků a ač nehodnotím jednotlivce, dneska udělám výjimku - brankář Lukáš Novotný pochytal v každém utkání minimálně 5 gólovek a držel náš tým nad vodou. Ač je to jeho práce, za tohle s celý mančaftem smekám! Nyní nás čeká pardubické derby, na které se velmi těším!

Sestava: Lukáš Novotný – Vojta Koukol, Kuba Novák, Radek Adámek, Vašek Schejbal, Kuba Jošt, Milan Flos – Honza Doležal, Honza Strouhal, Vojta a Lukáš Novotní, Štěpán Vraný, Martin Korbel, Martin Rob, Jirka Dudík, Vašek Vlachý.