Archiv 2011: Mladší žáci rozstříleli Svitavy

06. 04. 2011 | Petr Korbel | Mladší žáci - V sobotu 2. 4. 2011 dorazil do Svítkova k dvojzápasu v rámci základní skupiny MČR mladších žáků tým 1. HBC Svitavy.

Jelikož se jedná o velmi mladý tým ze samého konce tabulky a mělo jít tedy o přece jen jednodušší záležitost, rozhodli se trenéři povolat z tréninkových důvodů do zbraně kompletní jednotku včetně dvou minipřípravkářů Lukáše Novotného II a Martina Korbela. Ti před zimním posílením týmu pravidelně v mladších žácích nastupovali a v dalším ročníku zřejmě opět nastupovat budou, takže je třeba nenechat je zahálet. Oba navíc své zkušenosti zajisté využijí i v zápasech nižších věkových kategorií. Trenéři je spolu s ostatními záložními hráči zařadili do pevně složených útoků.

Era Svítkov Stars Pardubice – HBC Svitavy             7:0      (1:0,4:0,2:0)

První vhazování pro většinu hráčů Stars ještě začátek zápasu neznamenalo, takže se svitavští okamžitě nahrnuli do našeho obranného pásma, kde našim hráčům zahráli hlasitý alarm. Naštěstí je odtud dostala ukázková kolmice na útočnou modrou čáru v podání Dominika Kubišty, po které se Honza Strouhal hnal sám na brankáře soupeře. 1:0 Svítkovským se mezitím probudili všichni hráči a tak se od tohoto okamžiku hrálo s malými přestávkami stále v obranném pásmu Svitav. Potíž byla v tom, že Stars začali divákům předvádět, co všechno se dá nedat a tak stejným stavem skončila i celá první třetina. Absolutorium si zaslouží i brankář soupeře, který dokázal svou klec dokonale zabetonovat. Střelecká nemohoucnost trvala chvíli i na začátku druhé třetiny. Protrhl ji až slepenec dvou gólů Ríši Nováka a Štěpána Kánského.. Pak už Stars překvapení nepřipustili a dalšími góly RíšiDominika Jakuba Krále (2x) dotáhli zápas k uspokojivému výsledku 7:0.

Era Svítkov Stars Pardubice – HBC Svitavy             18:0    (9:0,6:0,3:0)

Díky tomu, že v prvním zápase bylo na vítězství přece jen potřeba trochu máknout, tak Stars netrpěli syndromem s názvem „soupeřseporazísám“ a na Svitavské vlétli jako uragán, který skončil stavem 9:0 po první třetině. Po famózním prvním zápase přišla možná i krize na svitavského gólmana, čemuž se ovšem po té dřině nelze divit. Pravdou je, že často zbyl na svítkovské zcela sám. Naopak našeho brankáře Lukáše Novotného I se pro jistotu domácí diváci snažili udržet v permanentní bdělosti, protože při daném vývoji hrozilo, že v brance usne. V dalším průběhu tempo Stars trochu polevilo, gólman Svitav opět začal čarovat a tak už skóre nenarůstalo tak raketově. Navíc před třetí třetinou se už naši hráči začali nahlas bavit o „dvacítce“ a tak bylo víceméně jasné, že na ni nedojde. Celkový výsledek druhého zápasu se zastavil na poměru 17:0. Své branky vsítili mimo jiné i oba minipřípravkáři, Lukáš Novotný II po efektní teči pod víko a Martínek Korbel pěknou tvrdou střelou. Pochvalu si určitě zaslouží i svitavští hráči, pro které je tato sezóna vzhledem k jejich věku sezónou na zkušenou. Než se ale nadějeme, může být z lovné zvěře obávaný predátor.

Sestava týmu (+KB): Novotný Lukáš, Král Jakub (7+6), Novák Ríša (5+3), Kubišta Dominik (4+2), Kánský Štěpán (3+3), Doležal Jan (1+3), Půlpán Dan (1+3), Strouhal Jan (1+3), Novotný Vojta (1+2), Korbel Martin (1+2), Novotný LukášII (1+1), Novák Jakub (0+2), Koukol Vojta, Vobořilová a Gregorová Katka