Archiv 2011: Mladší dorost dvakrát úspěšný

02. 10. 2011 | Jana Martinů | Mladší dorost - Po dvoutýdenní pauze se do bojů opět zapojil extraligový mladší dorost, který měl v plánu dvojici domácích utkání proti HbK Intevo Karviná a HBK Bulldogs Brno. V obou nakonec slavil vítězství.

V sobotu 1. 10. 2011 ve 14:00 hod. přivítali domácí ERA Svítkov Stars Pardubice tým HbK Intevo Karviná, se kterým vyhráli 5 : 3 (2:0, 2:2, 1:1), střely na branku 26 : 16 (11:7, 7:4, 8:5), tresty 9 : 4 (2:1, 4:2, 3:1), přesilovky (3 : 7), využití přesilovek (1 : 1).

První třetinu jsme vyhráli 2:0 díky gólům Oldřicha Jelínka (asistence Jan Michal) a Jana Svatušky. Hosté nevyužili svou přesilovku a ani při hře 4 na 4 se nic nestalo. Druhá třetina byla na zajímavé situace nejbohatší. Svůj první gól dal Tomáš Sura (asistence Jan Svatuška a Martin Pitthard), další přidal Martin Pitthard (asistence Oldřich Jelínek), dvakrát skórovali i Karvinští. Na konci druhé třetiny dostal trest 2 + 10 min. Tomáš Sura, což bylo pro náš tým citelné oslabení. Na začátku třetí třetiny jej Karvinští potrestali. Poté jsme v páté minutě ubránili oslabení 3 na 5 po dvojím zbytečném vyloučení našich hráčů. Konečné skóre zápasu po důrazu v obranném pásmu Karviné upravil svým druhým gólem Martin Pitthard.

Soupiska: Ptáček Jan – Michal Jan, Sura Tomáš, Sušer Robin, Svatuška Jan (A) – Cinko Martin, Doležal Jiří, Jelínek Oldřich, Michal Pavel, Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Procházka Jakub, Janderová Veronika

Fotogalerie k zápasu:

V neděli 2. 10. 2011 v 11:00 hod. přivítal domácí tým ERA Svítkov Stars Pardubice moravský tým HBK Bulldogs Brno, se kterým vyhrál 4 : 3ss (0:2, 2:0, 1:1, 1:0), střely na branku 19 : 28 (6:8, 6:10, 5:7, 2:3), tresty 1 : 3 (0:1, 1:1, 0:1), přesilovky (2 : 0), využití přesilovek (0 : 0).

Druhý den po sobotní uspokojivé výhře vstoupili naši hráči do zápasu vlažným způsobem a díky tomu prohrávali po první třetině již 0:2, z čehož byl trenér velmi rozladěný. O první přestávce jim důrazně promluvil do duše, což se projevilo ve druhé třetině tím, že hráči začali hrát to, co jsme si řekli na začátku zápasu. Kapitán týmu Martin Pitthard svým prvním gólem v šesté minutě druhé třetiny nastartoval tým k obratu (asistence Oldřich Jelínek) a pokračoval i svým druhým gólem v zápase. Ve třetí třetině přidal gól Martin Cinko (asistence Martin Pitthard). Bohužel poté hosté vyrovnali a stav 3:3 vydržel až do konce. Musela se jet samostatná střílení, které rozhodl svými dvěma góly Jan Svatuška.

Soupiska: Ptáček Jan, Kánský Štěpán – Michal Jan, Sura Tomáš, Sušer Robin, Svatuška Jan (A) – Burgert Marek, Cinko Martin, Doležal Jiří, Havránek Jakub, Jelínek Oldřich, Michal Pavel, Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Procházka Jakub, Janderová Veronika