Archiv 2011: Konečně zase výhry starších žáků

15. 11. 2011 | Richard Novák | Starší žáci - V pozdním odpoledni soboty 12. 11. jeli starší žáci do Přelouče bodovat a to se podařilo.

1. zápas: HC Jestřábi Přelouč - ERA Svítkov Stars Pardubice 2:8 (0:6, 0:1, 2:1), střely na branku 7:28 (1:7, 3:11, 3:10), vyloučení 1:6, využití přesilovek 1:0

Od začátku třetiny jsme šli za vítěztvím a už první útočná akce skončila gólem kdy se prosadil Pavel Horák (asistence Král Jakub a Doležal Jiří). V zápětí se prosadila i druhá naše útočná trojice. Na 0:2 pro nás se prosadil Klinecký Daniel. Neustále jsme se tlačili do šancí a na 0:3 upravil Jakub Král, asistenci si připsal Pavel Horák. Na 0:4 poté zvýšil Richard Novák bekhendem po přihrávce Daniela Klineckého. Po dlouhé době se konečně prosadili i naši obránci kdy na 0:5 zvyšoval Aleš Kudláček po přihrávce Jirky Doležala. Účet první třetiny uzavřel na 0:6 Dan Klinecký po přihrávce Kristiána Lišky.

Do druhé třetiny už jsme nastoupili jako kdybychom už nechtěli dále hrát a začali jsme zahazovat brankové šance, jediný kdo se v této třetině prosadil byl Jakub Král po přihrávce Jirky Doležala.

Na začátku třetí třetiny jsme už zvyšovali na 0:8, kdy náš střelecký účet uzavřel Jirka Doležal po nahrávce Jakuba Krále a Pavla Horáka. Poté jsme nechali hrát domácí kteří, proměnili několik našich zaváhání v obraně a snížili na 1:8. 2 minuty před konce se nechal zbytečně vyloučit Hlaváček Tomáš na 2 min a mohl být rád, že dostal jenom tento trest. Bohužel už po po 10 sekundách jsme inkasovali na 2:8, ale to bylo vše co jsme soupeři dovolili.

Na začátku utkání jsme hned vstřelili branku a ujali se vedeni 0:1 (Jakub Král, asistence Horák a Doležal Jiří). Poté jsme se dostali do křeče, přestali jsme aktivně hrát a napadat soupeře. Přelouč najednou měla více ze hry a zaslouženě nás potrestala 2 brankami a dočasně otočila výsledek ve svůj prospěch. Poté jsme stáhli hru jenom na dvě lajny a hned jsme vyrovnali na 2:2, kdy se prosadil Horák a poté na 2:3 Král. Pak se prosadila konečně i naše jediná posila z mladších žáků Jan Doležal po asistenci našeho kapitána Richarda Nováka a rázem to bylo 2:4. V závěru třetiny se prosadil ještě Dan Klinecký po přihrávce Richarda Nováka a uzavřel tak účet první části na 2:5.

Od druhé třetiny už se Přelouč na nic nezmohla a jenom se bránila našim útokům. Našim hráčům se dařilo i střílet branky a jejich počet narostl na 19.

Střelci z druhé třetiny:

2:6 Doležal Jiří (Král), 2:7 Klinecký (Liška), 2:8 Král (Doležal Jiří), 2:9 Horák (Doležal Jiří), 2:10 Král , 2:11 Doležal Jiří (Král), 2:12 Král (Doležal Jiří)

Střelci ze třetí třetiny:

2:13 Klinecký (Novák R.), 2:14 Liška, 2:15 Horák (Kudláček), 2:16 Král, 2:17 Novák Richard, 2:18 Horák, 2:19 Král (Horák).

Nepodařilo se nám nastřílet 20 branek, ale i tak jich konečně bylo hodně. Před těmito zápasy jsme měli jenom 30 vstřelených branek za 14 zápasů a tentokrát se nám povedlo za 2 zápasy 27.