Archiv 2011: Hvězdy po roční pauze vybraly Jestřábí hnízdo

05. 11. 2011 | Jan Mroviec | A tým - Trochu se zpožděním, ale přece, reportáž z výhry A týmu v Přelouči.

HC Jestřábi Přelouč - ERA Svítkov Stars 2 : 3 (1:0,0:3,1:0), střely 31:38 (7:12,10:17,14:9), vyloučení 7:9, přesilovky 8:6, využití 1:2, branky: 11.Svoboda (Čapek) 1:0, 18. Šprincl (Hlavsa) 1:1, 22. Stránský (Maixner) 1:2, 26. Minařík (Maixner,Šprincl) 1:3, 39. Hejhal (Šmíd,Stoklasa) 2:3

V neděli 30. 10. odehráli svítkovské Hvězdy první letošní derby s Jestřáby z Přelouče. Na utkání bylo beznadějně vyprodáno už dva týdny předem a lístky před přeloučským stadionem se prodávaly i za desetinásobek původní ceny.

Favorizovaný celek Svítkova nevstoupil do utkání nejlépe. Nedokázal dlouho najít recept na domácího brankáře Krause a celou první část ho zasypával pouze střelami, na které přeloučský brankář viděl a neměl tedy s nimi větší problémy. Přelouč udeřila v 11. minutě jako blesk z čistého nebe, když Čapek vyslal vysokým lobem do brejkové situace domácího Svobodu, který se střelou do pravého horního rohu nemílil a stal se prvním letošním střelcem v ostře sledovaném derby. Víc branek v první části vidět nebylo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí celek.

Slušně zaplněný přeloučský stánek netrpělive čekal na zahájení druhé části a početná družina pardubických fanoušků doufala, že se brzo dočká branky v přeloučské síti. V 18. minutě rozhodčí signalizoval trest pro jednoho z domácích hráčů, Martin Hlavsa přihrávkou našel Pavla Šprincla a ten střelou k tyči chladnokrevně zakončil. Stadionem se dlouho nesl chorál „Pavlíku, ty jsi náš“. Radost hostujícím fans vlil znovu do žil o čtyři minuty později Stránský, kterého našel Patrik Maixner a prvně jmenovaný procedil míček pod Krausem. V minutě 26. dorazila do Přelouče celebrita z britských ostrovů Harry Potter, který zlomil střelecké prokletí Tomáše Minaříka z posledních zápasů a ten skvělou střelou dostal Hvězdy do dvoubrankového vedení. Do kabin po druhé části se tak šlo za stavu 3:1 pro svítkovské Stars.

Do třetí části vstoupil Svítkov s cílem nepustit vedení a začal se soustředit spíše na bránění, než na získání náskoku, který by hostům dodal větší klid. Z počátku sice měl Petr Šatara po čistě vyhrané buly Tomáše Minaříka šanci skórovat, ale jeho pumelenice mířila nad. Poté se hlavně pro nedisciplinovanost hostujícího celku dostávali domácí Jestřábi do šancí a začali určovat tempo hry. V čase 38:54 Jestřábi vstřelili kontaktní branku v dvojnásobné přesilovce. Stoklasa přihrával na Šmída, ten posunul Hejhalovi a ten našel jedinou skulinku mezi tyčkou a betonem golmana Mroviece. Síly docházely, souboje se vyostřovali a to přineslo mnohá zranění. Na straně Svítkova nedohrál Martin Nekola, Jiří Švihlík a střelec druhé branky Miroslav Stránský. Na straně druhé měli o dva zraněné méně. Do poslední minuty hrál Svítkov chytře a domácí celek ne a ne vyrovnat. V poslední minutě se Přeloučstí rozhodli pro hru bez brankáře, dokázali si vytvořit tlak a 5 vteřin před koncem po chybě svítkovského Martina Hlavsy za brankou dostali příležitost vynutit si samostatné nájezdy. Hostující brankář Mroviec však pomyslně vzkázal Hlavsovi „žádnej problém Martine“ a svým posledním zákrokem napsal tečku za podzimním derby. Svítkovské hvězdy vyhráli 3:2 a mohli se spolu se svými fanoušky vydat do víru oslav.

Komentář obránce Martina Hlavsy: Určitě mám obrovskou radost že jsme tady urvali 3 body a doufám že naše vítězná série bude pokračovat. Hráli jsme dobře jako tým a to rozhodlo. Výhru jsme si zasloužili a jsem spokojený i se svoji hrou. Trošku mi zatrnulo, když sem šel v poslední minutě za bránu, kde mě prohodili a šli do brány.Byla to ode mě hloupost. Mrovi mě ale pomohl a vyhráli jsme. To je to nejdůležitejší.

Sestava Svítkova: Mroviec, (Černický), Borovec, Vávra, Šatara, Šováň, Hlavsa, Kamaryt, Nekola, Zelinka, Šprincl, Minařík, Maixner, Švihlík, Stránský, Koch, Cempírek, Mifek

Titulní foto: Jaroslav Matějovský