Archiv 2011: Hokejbaloví bozi měli dovolenou, Medvědi vyřadili Svítkov poměrem 3:0

03. 05. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Semifinálový sen je pryč. Hokejbalisté Svítkova podlehli Medvědům i potřetí, snad v nejsmolnějším zápase celé série.

A celé to začalo tak pozitivně. Svítkov se totiž z daleké medvědí arény přesunul zpět do svého pohostinného svatostánku (sice jsme to měli z kabiny na střídačku o pár metrů dále, ale doma je prostě doma). Další pozitivní zprávou byl otevřený bufet (jehož neotevření minulý víkend řada z nás oplakala) a tak jsme mohli své případné vítězství hned na místě bujaře oslavit.

To nejpozitivnější však přišlo hned v úvodu utkání. Světe, div se, svítkovské „béčko“ nedostalo v první minutě zápasu gól! Dokonce to naopak byli Svítkovští, kteří vedli, zásluhou přízemní střely kapitána Bulvy. V deváté minutě sice hosté srovnali skóre, ale pak přišla nejlepší fáze utkání z pohledu domácích. Během 13 vteřin (což je stejně dlouhá doba za kterou Michal Hanč s Robertem Košťálem oběhnou 5krát hřiště nebo doba za kterou Aleš Danihelka vypije 0,7 lahev zelené) vstřelili domácí 2 branky. Nejprve se připomněl nejlepší střelec Svítkova základní části, Slavomír Zděnek, následně se prosadil Hejkrlík. Jenže udržet náskok až do konce třetiny, to bylo nad síly domácích. Minutu a půl před koncem úvodního dějství překonal Vondru švihem nad lapačku Šťastný.

Druhá část přinesla vyrovnání z hole Rákose (snad mu to takhle bude pálit i  na ledě v následující extraligové sezoně). Domácí se však potřetí (a v této sezoně bohužel naposledy) ujali vedení. Svůj break suverénně zakončil Zděnek (který hned po zápase odjel, samozřejmě na svém milovaném kole, do Bratislavy fandit domácím borcům na MS v hokeji). Na konci druhé třetiny Medvědi ještě zvládli srovnat skóre po gólu Kabeláče. Domácí v prostředním dějství také trestuhodně nevyužili hned 5ti vyloučení na straně Medvědů. Ve druhé třetině také tekla krev! Po neúmyslných zákrocích nejprve běželi hledat kapesníčky Zděnek s Košťálem, pak však přilétl loket do Šováňovy tváře a to už nevypadalo dobře. Borec z „A“ týmu si nejprve běžel do kabiny přepočítat zuby, ale po několika málo minutách se i s nehezky rozseklým retem vrátil do utkání.

Závěrečná část utkání přinesla jeden extrémně smolný moment z pohledu domácích. Borovec zpoza branky trefil nohu domácího obránce a od ní se míček odrazil do sítě. Tento kuriózní gól byl nakonec posledním v celé sérii. Borci s hvězdou na prsou se sice snažili ze všech sil, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Po 3 vyrovnaných zápasech tak pro ně sezona skončila.

Nezbývá, než soupeři poděkovat za férovou a vyrovnanou sérii a popřát mu hodně štěstí v semifinále. Svítkovští se mezitím mohou věnovat ostatním koníčkům (pití alkoholu, pořádání bujarých večírků a další bohunelibé činnosti) a chystat se na další sezonu!

Fotogalerii ze zápasu naleznete na klubovém rajčeti.

Čtvrtfinálový zápas č.3 (30.4.):

ERA Svítkov Stars „B“ – HBC Medvědi Pardubice 4:3 po ss. (2-0, 0-2,1-1,1-0)

Branky Svítkova: Bulva(Hanč), Zděnek(Seidl), Hejkrlík(Žák,Hanč), Zděnek

Střely:  27-23

Vyloučení: 1-7

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál, Bulva, Košťál, Novák, Záleský, Nežádal Ú:Zděnek, Seidl, Zelinka, Hejkrlík, Žák, Hanč, Vašina,Synek, Šováň

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: Do třetího zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát, což si myslím, že v úvodu bylo hodně znát, podařilo se nám vstřelit první branku, mrzí mě že jsme neudrželi stav 3:1 do konce třetiny. Následně nevyužitých 8 minut přesilovek asi poznamenalo celý zápas, navíc jsme v ní dostali gól. Špatně se mi to hodnotí, v závěru jsme ještě zkusili power play, ale nepodařilo se dát gól. Prohra 3:0 na série si myslím, že je pro nás až příliš krutá, každý zápas série měl velký náboj šance se přelívali ze strany na stranu. Bohužel soupeř byl vždy o tu branku blíže postupu, tím mu blahopřeji a přeji hodně štěstí v daších vyřazovacích bojích. Závěrem bych ocenil velkou vůli, kterou kluci z našeho týmu předvedli ve všech třech zápasech, zejména v tom druhém, kde nesložily zbraně.