Archiv 2011: Hattrick Novotného na Vsetín nestačil

14. 11. 2011 | Jan Mroviec | A tým - Svítkovské hvězdy okupující v tabulce aktuálně osmou pozici, v sobotním utkání přivítaly na domácí půdě tým Vsetína. Valaši měli pouze o 3 body více než Stars a v případě vítězství domácích, by se oba týmy dělily o sedmou pozici.

ERA Svítkov Stars Pardubice - HBC Vsetín 3 : 5 (0 :1, 1 : 3, 2 : 1)

První třetina byla z pohledu Svítkova dost ospalá. Vypovídají o tom i pouhé tři střely, které domácí vyslali na vsetínského strážce svatyně Romana Diblíka. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Zelinka a Vsetínu stačilo pouhých sedmnáct vteřin na zužitkování. Od modré pálil kapitán Vsetína Lukáš Zbranek a jeho střelu nešťastně tečoval do vlastní sítě domácí bek Pavel Tvrdík. Pavel Tvrdík dal svoji první prvoligovou branku minulou sezonu právě Vsetínu a letos bohužel ve vzájemných duelech s valachy vsítil pouze již popisovaný vlastní gól. Další branku sme již v první části neviděli a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro hostující celek.

Do druhé části vstoupil Svítkov důležitou vyrovnávací brankou. V čase 17:00 se trefil zkušený harcovník v bílém dresu a to Petr Novotný. Osudovou minutou se však pro domácí celek stala dvacátá minuta. Jeden z hráčů Vsetína odvedl dobrou práci na brankovišti, když po vzoru Seana Averyho clonil brankáři Mroviecovi a v čase 19:28, tři vteřiny po skončení vsetínské přesilovky napřáhl na modré Pavel Kudela, propálil Mroviece mezi nohy a pomyslně vzkázal mladíčkovi s maskou „kup si plachtu mladej“. O 27 vteřin později už svítilo na kostce nad svítkovskou herní plochou skóre 1:3. Po krásné kombinaci zakončoval do prázdné branky Marek Ovčačík. Zatímco domácím nevycházelo absolutně nic, hosté stihli do konce druhé části navýšit na rozdíl tří branek. V čase 25:00 se po velké chybě domácích v rohu hřiště prosadil Filip Vrána, který svojí brankou napsal střeleckou tečku za druhou částí.

Do části třetí už nezbylo domácím nic jiného, než se do toho vrhnout po hlavě. Svítkov dostal hosty pod tlak, branku však vstřelit nedokázali. Zaváhání Vávry na červené čáře využil vsetínský Tomáš Kudela, který tváří tvář podruhé v dnešním utkání překonal Mroviece. Ten tak jako nejsmutnější z nejsmutnějších musel lovit míček ze své branky po páté. Domácí začali předvádět kvalitní hru až ke konci utkání.  V čase 39:21 se trefil po asistenci Kamaryta znovu Novotný. A když v čase 39:55 využil Novotný brzkou power play domácích a zkompletoval tak svůj hatrick, domácí se z plna hrdla začali nadechovat k obratu. Stars bohužel již další branky nevstřelili a museli překousnout porážku a konec vítězné šňůry.

V neděli 20. 11. čeká svítkovský celek další utkání na domácí půdě. Soupeřem hvězdám ze Svítkova bude celek TJ Lokomotiva Česká Třebová, na jejíž půdě letos Svítkov prohrál těsně 5:4. Chlapíkům s hvězdičkou na hrudi pude v tomto utkání o uhájení osmé příčky, která zajišťuje účast v play off.