Archiv 2011: Formalita s Ronekou a zlaté body z milované Chrudimi

15. 09. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Víkend byl z pohledu svítkovské rezervy skvělý. Plný bodový zisk se proti Ronece čekal, avšak z neoblíbené Chrudimi se 3 body rozhodně čekat nedaly!

ERA Svítkov Stars „B“ – Hbc Roneka Pardubice 15:0 (5-0, 3-0,7-0)

Branky Svítkova: Skoro všichni (nejhezčí branky vstřelil ovšem Martin Bulva, což jsem dostal pod pohrůžkou smrti za úkol zde zdůraznit)

Střely: 28-8

Vyloučení: 2-4

Využití přesilovek:3-0

Sestava Svítkova: B: Vondra (Alf) O: Vokál,Bulva,Novák,Záleský, Pazdera Ú:Hejkrlík, Jirsa, Šlitr, Synek, Homola, Košťál, Zelinka, Šováň

Na zápase jsem bohužel nebyl a tak si ho můžu jen představovat dle zápisu. Soudě dle onoho zmačkaného stylově růžového cáru papíru se jednalo o klasický zápas s Ronekou. Takže opět podle scénáře „je nás 8, tak nás moc netrapte, dejte nám rychle 15 gólů a jdeme domů“. Povinné 3 body doma, střelci si zvýšili sebevědomí, prostě vše, jak má být.

Hbc Jokerit Chrudim „B“ – ERA Svítkov Stars „B“ 4:7 (2-2,1-1,1-4)

Branky Svítkova: Černický (Hanč, Hejrklík), Žák, Zelinka (Jurga), Krištof, Jurga (Krištof), Jirsa (Žák), Černický

Střely:  29-37

Vyloučení: 5-5 (z toho po jednom trestu 5 + ok na obou stranách)

Využití přesilovek: 0-0

Sestava Svítkova: B:Danihelka( Vondra) O: Vokál,Bulva,Žák,Novák,Hlavsa,Košťál Ú: Zděnek, Jirsa, Synek, Zelinka, Šováň, Černický, Krištof, Jurga

Do Chrudimi se po loňské zkušenosti (více na http://www.hokejbal-svitkov.com/view.php?cisloclanku=2011030007 ) všichni opravdu těšili. Pro všechny případy si většina zúčastněných před zápasem doběhla zvýšit úrazové pojištění. Již na úvod však musím férově přiznat, že zápas proběhl o mnoho klidněji než loni. Co je však neméně důležité, tentokráte z toho byly body.

Vše začal již po dvou minutách hry ostrostřelec Černický dorážkou Hančovy střely. Domácí však bleskově odpověděli. V čase 4:43 ukázkovým „Angličanem“ vrátil vedení hostům Žák. I na to domácí našli odpověď. Po pěti minutách tak na tabuli svítilo skóre 2-2 adiváci se výborně bavili. Zbytek třetiny se už nesl v duchu skvělých zákroků Danihelky a Novelinky.

Ve druhém dějství překvapil bekhendovým dloubákem domácího brankáře Zelinka. I tentokráte radost nevydržela dlouho a po minutě bylo opět srovnáno. Na konci třetiny se opakovala historie z prvního utkání sezony proti Deltě. Brankáři Svítkova se neudělalo dobře a musel ho nahradit ten druhý. V zápase s Deltou střídal Vondru Danihelka, tentokráte tomu bylo naopak. Hráčům hostů však může být jedno, kdo z nich zrovna stojí v jejich bráně, protože oba letos podávají spolehlivé výkony.

Třetí třetina byla nejzajímavější. Kromě pěti gólů přinesla také olympijskou vložku. Dvě minuty po gólu Krištofa se odehrál zajímavý souboj u hrazení mezi Šováňem a jedním z domácích. Chrudimský hráč se během souboje (původně o míček) pokusil o splnění kvalifikačních podmínek pro olympijské hry v Londýně (disciplína řecko-římský zápas) a nasadil Šováňovi vskutku prvotřídní kravatu. Ten si to nenechal líbit, dal mu hlavičku (spíše hlavičičičku, byla opravdu malá) a rozhodčí oba výkony posoudil trestem 5 + OK. V době psaní článku není známo, zda domácí hráč splnil kvalifikační podmínky dané olympijským výborem, avšak soudě dle výroku „jenom za kravatu 5 + OK?“ hádám, že čekal lepší ocenění. Po této vsuvce se postupně prosadili Jurga, Jirsa a Černický. Domácí v závěru nádhernou brankou (švih do šibenice jako od Ovechkina v nejlepší formě) už jen korigovali skóre.