Archiv 2011: Enviromentalisté hlásí: Stop kruté likvidaci Ježků

12. 10. 2011 | Jan Mroviec | A-tým - Svítkovský „A“ team vyjížděl do nedaleké Ježkárny v Heřmanově Městci. Proti teamu ze spodu tabulky chtěli hráči ERY stoprocentně bodovat a po prvním vítězství s celkem Opavy doufali v navázání dalšího vítězství.

Zkušený mazák hostujícího celku Martin Nekola nechtěl dávat heřmanoměsteckému brankáři Palečkovi příliš času na rozkoukání, tak napřáhl a jeho dělovka po lehké teči jednoho z domácích obránců skončila v síti Ježků. Odbila 147. sekunda utkání a na světelné tabuli jasně svítil stav 0:1. Za nedlouho si mohli hosté vyzkoušet přesilovku. Hráči Stars se rychle usadili v útočném pásmu a svítkovský asistent Tomáš Minařík poslal míček na půlku hřiště. Tam už byl připraven střelmistr Lukáš Kamaryt, který zvyšoval na 2:0. V minutě šesté měl velmi podařené střídání Pavel Šprincl. Ten v čase 5:38 utekl a v oblastní lize již dobře známou šprinclovkou navýšil na 3:0. Trošku zaskočené domácí ovšem Pavel Šprincl uvedl do naprosté agonie o 9 sekund později, když po přihrávce od Tomáše Minaříka střelou z mezikruží zvýšil na 4:0. Početný svítkovský fanclub, který na utkání dorazil svítkovským ERA-expresem se dožadoval páté branky a hráči v červeném jim rádi vyhověli. V čase 10:31 přihrával Petr Novotný Lukáši Kamarytovi a jeho střelu zastavila až síť branky Jana Palečka.

V druhé části se musel do hry zapojit už i druhý Jan v brankovišti a to věkem stále dorostenec, chytající už třetí rokem první ligu - Jan Mroviec. Přesto v sedmé minutě druhé třetiny navyšoval a svým třetím gólem zkompletoval hattrick Pavel Šprincl. Nová tvář ve svítkovské sestavě se začíná dostávat do povědomí fanoušků ohromnou rychlostí. V druhé třetině velmi trestaný team Svítkova, donutil Mroviece k důkladnému zahřátí. Svítkovský mladík s lapačkou předvedl 10 úspěšných zákroků. Nestačil pouze na střelu z hole někdejšího mistra světa Jiřího Mašíka. Při této střele si Mroviec na míček sáhl, bohužel pro hosty se odrazil do sítě a Mašík snížil na 6:1. O trochu „větší štěstí“, co se z blokovaných střel z hole Jiřího Mašíka týče, měl Martin Hlavsa. Ten šel do jeho střely jak se sluší a patří po hlavě a bohužel si odnesl mnohačetné zlomeniny nosu a musel být převezen do nemocnice. Svítkovský mladíček však ukázal, že hokejbalisté jsou tvrdí chlapy a milovníci hokejbalu možná uvidí tohoto tvůrce hry v zápase s Jihlavou s košíkem na helmě. Martin sám potvrdil, že jestli ho zlomenina nebude omezovat, nastoupí už tento týden na horké půdě silné Jihlavy. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 6:1.

Tak jako v třetině druhé, hráli i v poslední části hosté velmi uvolněně a v čase 41:26 se s míčkem pomazlil střelec třech branek Šprincl, předložil na hrajícího bosse Klubu ERA Svítkov Stars Pardubice Roberta Kocha, ten si všiml volného Luboše Vávry a ten se historicky poprvé v první lize zapsal do listiny střelců. V závěru utkání se do vyložené šance dostal Filip Paukrt. Postava svítkovským fanouškům dost známá, jelikož tento letohradský odchovanec, oblíkal dva roky zpět dres s hvězdičkou na hrudi. Mroviec však z tohoto souboje dvou dříve letitých spoluhráčů vyšel vítězně a Svítkov se mohl radovat z vítězství 7:1.

Druhá výhra v řadě katapultovala team Stars na osmou příčku, zajišťující play off. V příštím kole vyjíždí Svítkov do Jihlavy, která je pouze na skóre s 18 body druhá za prvními Malenovicemi.